انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فونت پیش فرض مرورگرها  (دفعات بازدید: 2163 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
فونت پیش فرض مرورگرها
« : 27 خرداد 1391، 03:04 ب‌ظ »
سلام
وقتی اوبنتو نصب میشود قبل ازا ینکه فونت های ویندوزی رو بگیرم نصب کنم در مرورگر فایرفاکس از فونت Dejavu sans استفاده میکند
بعد از نصب فونتهایی مثل Airal جایگزین در صفحات وب میشود حالا نمایش فنت رو ببرم به حالت قبلی! چطور میتوانم این کار رو بکنم؟
البته از طریق مرورگر و تنظیمات فونت اقدام کرده ام اما فقط در تیترها اعمال میشود و متن نوشته ها به همان صورت باقی می ماند!!

آفلاین مهدی...

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
  • http://Mearaji.ir
    • وبلاگم
پاسخ : فونت پیش فرض مرورگرها
« پاسخ #1 : 27 خرداد 1391، 03:47 ب‌ظ »
ممکنه فونت برای متن نوشته‌ها تو خود وب‌سایتی که داری میبینی تعریف شده باشه...!

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #2 : 27 خرداد 1391، 06:47 ب‌ظ »
ممکنه فونت برای متن نوشته‌ها تو خود وب‌سایتی که داری میبینی تعریف شده باشه...!
فکر نکنم برای همه ی سایتها اینطور باشه.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
« پاسخ #3 : 27 خرداد 1391، 11:24 ب‌ظ »
فکر نکنم برای همه ی سایتها اینطور باشه.

اگه در یک سایت فونت متن مشخص نشه ار فونت پیش فرض بروزر استفاده میشه

برای تغییر فونت ۲ کار میتونی انجام بدی که چون من ار اپرا استفاده می‌کنم اون رو توضیح میدم و نمی‌دونم که دیگر بروزرها هم قابلیت انجام این رو دارن یا نه
setting > preferences > fonts بعد برای هرخانواده از فونتها و یا برای مثلا عنوان‌ها و یا تگهای هد اون فونتی که می‌خوای تعیین می‌کنی
ولی اگه بخوای که تعیین کنی که بجای هر فونت چه فونتی نمایش داده بشه توی همون قسمت international font رو انتخاب می‌کنی و باقی ماجرا
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین kimyagar

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
« پاسخ #4 : 08 آبان 1391، 01:09 ق‌ظ »
برای منم همین مشکل پیش اومده بود و من به این شیوه حلش کردم که اومدم فونت Arial و فونت‌های متعلقاتش رو از اوبونتو پاک کردم. این فونت معمولاً تو پوشه /usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts قرار داره، اگه نبود با یه سرچ تو پوشه fonts بهش می‌رسید. برای پاک کردن فونت باید با دسترسی روت وارد پوشه‌ای که اون فونت توش هست بشید. برای این کار تو ترمینال بنویسید:
gksu nautilus /usr/share/fonts/truetype/msttcorefonts

بعد زدن Enter از شما رمز روت خواسته میشه که بعد وارد کردنش وارد پوشه فونت می‌شید. شما هرچی فونت Arial یا چیزی شبیه اون مثل arial-black, arial bold, arialb و غیره می‌بیندی رو پاک کنید. بعد بستن و دوباره باز کردن مرورگرتون می‌بینید که دیگه اثری از اون فونت مسخره شکسته نیست (: