انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: اسمبل کردن یک رایانه قدیمی:‌ RAM=128MB و Pentium® III ؟  (دفعات بازدید: 9812 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
علی جان ، خودمونیم از نظر زیبایی واقعا  :-X ](*,) :frown: :-? [-( !!!
من یه مدت سیستم خونه رو (که الان رسما بی استفاده مونده و گذاشتمش توی پارکینگ !) از کیس بیرون آورده بودم با چندتا تیکه از این پلاستیک هایی که معماری ها باهاشون ماکت درست میکنن (نمیدونم اسمش چیه ! شفاف و قطر ۲-۳ میلی متر) یه نیمچه کیس خوشگل میشه واسش درست کرد ! هزینه ی خاصی هم نداره !
(سیستمم البته خوبه ، ولی کارت شبکه نداره ، سی پی یو ۲.۸ گیگ ، رم ۷۶۸ ، هارد ۸۰ ، گرافیک ATI 128 ....)
سیستمتون برایه دانلود شبانه زیادی قویه. مصرف برقش زیاده.
قبول دارم قیافش داغونه ولی قرار به حداقل هزینه بود. شاید یک روزی رنگش زدم . البته چون تو اتاق دیگه ای هستش و صداش مسعله ای نیست شبا , براش در هم نزاشتیم همین جوری همیشه روش بازه.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
آره !
دقیقا همینه :

kvm همینه؟
گرون بنظر میاد  ::)
هنوز دانلود منیجر درست حسابی برایه لینوکس نداریم . به مشکل میخورین . نظر من یک ویندوز ایکس پی ماله گروه experience هست نصب کنین با یک idm وقتی میاد بالا 40 مگابایت بیشتر رم نمیگیره.
سایتش چیه؟ ویندوز xp مگه متعلق به مایکروسافت نیست؟ این گروهی که می گید چطور یک ویندوز xp مینیمال داده؟ به هسته ویندوز و این چیزا دسترسی داشتند؟

نقل‌قول
برایه کیس میتونی از جعبه میوه استفاده کنی .مین برد رو میزاری کفش بعد پاور رو هم به دیواره جعبه به صورت چپه رویه مین سوار میکنی (به صورتی که از مینبورد 2 سانت فاصله داشته باشه)
خطر آتش سوزی نداره؟

نقل‌قول
عکس زیر رو نگاه کن سیستم خودمه البته من تو جعبه اسمبلش نکردم برادرم کرده:
اونجایی که روی عکس نوشتی پاور، قابش رو برداشتی؟ (فن پاور رو هم قطع کردی؟) پاور از کاور خودش بیاد بیرون خطر نداره؟

نقل‌قول
یک دستکش ظرف شویی 2000 تومن بیشتر نیست.
;D

نقل‌قول
هاردت چه قدر صدا میده ؟ مطمعنی نمیشه ازش استفاده کرد ؟ یک بار تست کن فوقش می سوزه اون موقع برو دنباله هارد.
قبلا با تبدیل sata to usb به جای هارد اکسترنال استفاده می کردمش. تا اینکه دیگه روی سیستم عامل نشناختتش و بعد صدا ازش در اومد و الان دیگه هیچ صدایی نمیده (مراحل مرگ رو خیلی کلاسیک طی کرد 8))

علی جان ، خودمونیم از نظر زیبایی واقعا  :-X ](*,) :frown: :-? [-( !!!
من یه مدت سیستم خونه رو (که الان رسما بی استفاده مونده و گذاشتمش توی پارکینگ !) از کیس بیرون آورده بودم با چندتا تیکه از این پلاستیک هایی که معماری ها باهاشون ماکت درست میکنن (نمیدونم اسمش چیه ! شفاف و قطر ۲-۳ میلی متر) یه نیمچه کیس خوشگل میشه واسش درست کرد ! هزینه ی خاصی هم نداره !
برم در مغازه و بگم از این پلاستیک هایی که معماری ها باهاشون ماکت درست میکنن دارین؟  ;D دقیق تر میگی که چه نوع مغازه و چی بخرم؟
شفاف باشه باکلاستره  8-[
« آخرین ویرایش: 18 اسفند 1391، 12:51 ق‌ظ توسط dorfa »

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
گرون بنظر میاد  ::)
مدل های زیادی داره این یکم خوشگلتر بود عکسشو گذاشتم ! شما که پاور رو انقدر خوب خریدین اینم زیر اون قیمت باید بتونین بگیرین  ;)

برم در مغازه و بگم از این پلاستیک هایی که معماری ها باهاشون ماکت درست میکنن دارین؟  ;D دقیق تر میگی که چه نوع مغازه و چی بخرم؟
شفاف باشه باکلاستره  8-[
کلی گشتم اسمشو پیدا کردم !
پلکسی شفاف ! (pelexi)
اینجا هم میتونین نمونشو ببینین البته اینترنتی گرون میدن همه جا ! لوازم التحریرها اصولا باید داشته باشن !
http://www.kalayab24.com/product.php?id_product=371

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
شما نیازی نداری KVM بخری!
KVM برای ماس که یهو ۵ تا سیستم مشتری رو می‌ذاریم روی یه میز با یه مانیتور و کیبورد و موس.
شما تنظیمات بایوس رو جوری ست که کن موقع بوت نبود کیبورد رو نادید بگیره (احتمالا تو بخش halt on باشه)، بعد سیستم رو وصل کن به مانیتور و کیبورد خودت، یه دبیان روش نصب کن و  حالشو ببر!
حالا مانیتور رو جدا کن و سیستم رو یه جا ثابت کن، کابل شبکه رو وصل کن، سیستم رو روشن کن و با سیستم اصلیت ssh بزن به اون سیستم ضعیفه!
برای دانلود تورنت transmission نصب کن و برای دانلود معمولی (http و ftp) می‌تونی از pyLoad استفاده کنی که الحق من ازش راضیم، خدا ازش راضی باشه! :دی
برای دسترسی راحت‌تر به سیستم هم (که هی ssh نزنی) می‌تونی یه ftp سرور نصب کنی، پیشنهاد من vsftpd هست. حالا از تو ناتیلوس ftp بزن به سرور و مث کامپیوتر خودت مدیریتش کن.
اگه جایی مشکل داشتی یا نامفهوم بود، سوال کن.

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
به جای H.D.D IDE می تونم از یک Ram Reader و رم SD/miniSD استفاده کنم؟

آفلاین Matrix.1372

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1966
  • Ma3x
    • Ma3x
به جای H.D.D IDE می تونم از یک Ram Reader و رم SD/miniSD استفاده کنم؟
۹۹.۹ درصد خیر!
چون سیستم‌های قدیمی قابلیت بوت از USB رو ندارن، شما می‌تونید دبیان رو روی یک فلش یا مموری کارت نصب کنید ولی به درد سیستمتون نمی‌خوره...

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
ویندوز ایکس پی دست کاری شده هستش ربطی به مایکروسافت نداره .
حرارتی تولید نمیکنه که بخاد اتیش بگیره. ولی امکانش هست مثلا شاید مشکلی تو پاور پیش بیاد جرقه بزنه. بالاخره پاورش پاور سرور که نیست بخاد 24 ساعته روشن باشه پاور سیستم خونگیه شاید مشکل پیدا کنه جرقه بزنه.
اره قاب پاور رو برداشتیم. فنش هست ولی زیرشه . (تو عکس دیده میشه.)

این پلکسی ها ضعیف نیستن یعنی نمیشکنن.
میتونی از وسایل اماده استفاده کنی. فقط یک مکعب مستطیل میخای دیگه. یک دونه از این ظرفایه در دار پلاستیکی سایز بزرگ میتونی بگیری بعد وسایل رو توش جا سازی کنی.