انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: شبه راهنمای نصب Circular Application Menu برای گنوم.  (دفعات بازدید: 2644 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

lomion

• مهمان
به هر مساله ای میشه از زوایای متفاوتی نگاه کرد! یک نگاه، نگاه کاملا معمولیه که از بودن و دیدن و عادت سرچشمه می‌گیره! گاهی می‌شه که بعضیها به خیلی مسایل عادی یه جور دیگه نگاه می‌کنن و نتیجه‌اش یه ایده جدیده. ایده‌هایی که گاهی فقط در حد یه ایده می‌مونن و گاهی، به ثمر می‌شینن. یکی از این ایده‌های جالب، منوی حلقوی برای Application در گنوم یا Circular Application Menu هست!! ایده جالبه: چرا منو باید به شکل همیشگی باشه؟ نمی‌شه که منو گرد باشه؟ (شایدم یه ربطی به ماجرای گوشه های تیز داشته باشه ;)) به هر حال این ایده در حال پیاده شدنه و هنوز خیلی کار داره.    برنامه الان خیلی ساده هست و از انیمیشن و هیچ تنظیمی خبر نیست ولی به نظر من ایده ارزش دیدن رو داره.

توجه: این نسخه،‌ نسخه در حال تولید هست و ممکنه که باگهایی داشته باشه. پس اگه حوصله‌اش رو ندارید تا همین جا کافیه  ;)
توجه:‌ برای استفاده از این برنامه نیاز هست که محیط Compositing اجرا باشه.. مثل compiz. (یا همون جلوه‌های ویژه خودمون)

برای نصب این برنامه شما احتیاج دارید به این بسته‌ها (من چون خودم بعضیهاش رو شاید از قبل داشتم، همه رو ننوشته باشم. پس اگه مشکلی بود لطفا بگید تا حل بشه و شبه راهنما کامل بشه!)

برای من بسته ی libgtk-dev و subversion کافی بود! اگه لازمه نصبش کنید.

اما نصب:
برای نصب ترمینال رو باز کنید و در جایی مثل home folder این دستور رو اجرا کنید:

svn checkout http://circular-application-menu.googlecode.com/svn/trunk/ circular-application-menu
این خط باعث می‌شه که کد دانلود بشه و داخل یه پوشه ( که ساخته می‌شه) به اسم circular-application-menu قرار بگیره. حالا از همون جا به داخل این پوشه جدید باید رفت:

cd circular-application-menu
بعدش دستور make رو بزنید. اگه خطایی نبود یعنی کار انجام شده. (توجه کنید خطا نه پیغام اخطار)

بعدش نوبت نصبه:‌

sudo install -m755 circular-main-menu /usr/bin
و حالا باید استفاده کرد. با زدن منوی run (یعنی همون Alt+F2 ) برنامه رو با تایپ اسمش  circular-application-menu اجرا کنید... منو ظاهر میشه. و می‌شه ازش استفاده کرد. اما اگه دقت کنید، این منو رو باید هر بار اجرا کرد و این اصلا جالب توجه نیست که برای یه کار ساده، کلی کلید بزنیم. برای این کار یه راه ساده وجود داره:

استفاده از برنامه compiz config settings manager که توی یه شبه راهنما گفتم چطور نصب بشه و توی یکی دیگه در مورد تنظیمش صحبت شده. توی اون برنامه توی قسمت General Options می‌شه این برنامه رو به عنوان یک command تنظیم کرد.

یه عکس ازش اینجاست

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
مرسی لومیون عزیز  :lolflag:

آفلاین کسری کشاورز

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 608
  • Don't Look Back With Linux
عالی بود. :D

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
اووووه ه ه چه چیزه باحالی میشه. \\:D/ ممنونم

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
گنو/لینوکس تو زمینه‌ی دسکتاپ عجب پیشرفت‌هایی می‌کنه، روزگاری بود که برای کار کردن فقط و فقط یک خط فرمان بود و بس ولی حالا ...
 :)

ممنون از مطلب زیبایت  :)
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]