انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ارور Failed to create the VirtualBox COM object در Oracle Virtual Box (حل شد)  (دفعات بازدید: 2414 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mahyar_3

• Newbie
  • *
  • ارسال: 12
سلام

من یه مقدار زیادی تو این برنامه فضولی کردم قاطی کرده یه ارور میده که عکسشو میزارم فکر کنم یه چیزاییشو پاک کردم اگه می شه بهم بگین چجوری درستش کنم آخه هنوز کنجکاویم فروکش نکرده ;D دسته همتون درد نکنه

/
« آخرین ویرایش: 17 آذر 1391، 12:17 ق‌ظ توسط mahyar_3 »

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
جواب رو نمی‌دونم ولی فقط بگم که اگر virtualbox رو دوباره نصب کنید تمام چیزهایی که ساختین سرجاش باقی می‌مونه. پس یه گزینه اینه که به طور کامل virtualbox رو از نو نصب کنید.

آفلاین mahyar_3

• Newbie
  • *
رفتم از تو software Manager حذفش کردم و دوباره نصبش کردم ولی دوباره همین صفحه میاد.

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
رفتم از تو software Manager حذفش کردم و دوباره نصبش کردم ولی دوباره همین صفحه میاد.
جواب این رو بزار
$ ls -la  ~/.VirtualBox/VirtualBox.xml*

آفلاین mahyar_3

• Newbie
  • *
این جواب داد

-rw------- 1 mahyar mahyar 2001 نوامب 18 23:35 /home/mahyar/.VirtualBox/VirtualBox.xml
-rw------- 1 mahyar mahyar 1902 نوامب 18 23:35 /home/mahyar/.VirtualBox/VirtualBox.xml-prev

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
cp ~/.VirtualBox/VirtualBox.xml ~/.VirtualBox/VirtualBox.xml-old

cp ~/.VirtualBox/VirtualBox.xml-prev ~/.VirtualBox/VirtualBox.xml

آفلاین mahyar_3

• Newbie
  • *
اینارو تو ترمینال زدم هیچ اتفاقی نیافتاد برنامه هم اجرا نشد. راستی فکر نکنم مهم باشه ولی من از mint nadia استفاده می کنم.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام دوست من.
ورود شما رو با دنیای گنو/لینوکس تبریک میگم.

من هم همین مشکل رو داشتم ، که با کلی گشتن تونستم راه حل رو پیدا کنم.
این دستورات رو اجرا کنید ببینید درست میشه :
sudo apt-get install dkms build-essential linux-headers-genericsudo apt-get install linux-headers-$(uname -r)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین mahyar_3

• Newbie
  • *
مرسی دوست عزیز

اینا رو زدم حدود 16 مگابایت آپدیت کرد ولی هنوزم نمی تونم برم تو برنامه بازم همون ارور میده.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
مرسی دوست عزیز

اینا رو زدم حدود 16 مگابایت آپدیت کرد ولی هنوزم نمی تونم برم تو برنامه بازم همون ارور میده.

واقعا معذرت می خوام یادم رفت بگم،بعد از اینکه اون دو تا دستور رو وارد کردین virtualbox رو دوباره نصب میکنین.(سیستم عامل قبلی هم در فولدر و هم در خود virtualbox پاک کنید)و سیستم عامل مجازی رو دوباره بارگزاری میکنید.
( سیستم عامل مجازی که قبلا باهاش کار میکردین دیگه بالا نمیاد.امیدوارم که کپی ازش داشته باشن.)
هر جا به مشکلی برخورد کردین بگین تا کمک تون کنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19697
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
$ sudo apt-get purge virtualboxو بعد با کمک این راهنما نسخه‌ی جدید رو نصب کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین mahyar_3

• Newbie
  • *
بالاخره حل شد می نویسم شاید بعدا یکی مثل خودم بدردش بخوره

طبق گفته دوستان برنامه رو پاک کردم و دوباره نصب کردم ولی بازم همون ارور داد احتمالا من منظور دوستان متوجه نشده بودم این دفعه اومدم برنامه رو پاک کردم بعدش رفتم تو Home/ زدم فایل های Hidden نشون بده یه فولدر بود به نام Virtualbox. اونم پاک کردم (دفعه های قبل این کار نمی کردم) بعد دوباره اومدم نصبش کردم این دفعه درست شد. بالاخره پوزش زدم.

دست همه دوستان درد نکنه می دونم احتمالا فرصتش پیش نمیاد ولی امیدوارم یه روز جبران کنم.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
خوشحالم که مشکل تون حل شد.لطفا یه عنوان (حل شد) رو به اخر تاپیک اضافه کنید.

راستش من روش شما رو اجرا کردم ولی جواب نداد،تا اینکه روشی رو که براتون گفتم  اجرا کردم و ،ویرچوال باکس رو دوباره واسم راه انداخت.