انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در نصب اوبونتو 12.10  (دفعات بازدید: 2071 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rouintan

• Newbie
  • *
  • ارسال: 5
مشکل در نصب اوبونتو 12.10
« : 13 آذر 1391، 11:46 ق‌ظ »
با سلام

دوستان در هنگام نصب و بعد از ساختن پارتیشن ها هنگامی که محل شما را می پرسد (where are you) وقتی دکمه continue را می زنم این دکمه غیر فعال میشود ولی دیگر اتفاقی نمی افتد و همانجا گیر می کند

من یک درایو swap  با حجم 8 گیگ و یک درایو / با حجم 100 گیگ ساختم نمیدانم مشکل از کجاست زیرا هیچ اروری نمیدهید.

با تشکر

آفلاین hamed.asl

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 534
پاسخ : مشکل در نصب اوبونتو 12.10
« پاسخ #1 : 13 آذر 1391، 12:15 ب‌ظ »
من تو 12.04 به این مشکل خوردم تو صفحه ای ک وب کم میخواد عکس بگیره دیگه دکمه ی ادامه از کار می افتاد...فکر کنم وقتی
اینجوری میشد که یه اوبنتو دیگه نصب داشتم...مطمئن نیستم اما شانسی حل شد برای من ...چندین و چند بار از اول کارو پیش گرفتم تا درست شد...حالا این وسط چیکار کردم ک درست شد نمیدونم...

آفلاین HsebliS

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 591
  • یه روز خوب میاد...
« پاسخ #2 : 13 آذر 1391، 03:34 ب‌ظ »
با سلام

دوستان در هنگام نصب و بعد از ساختن پارتیشن ها هنگامی که محل شما را می پرسد (where are you) وقتی دکمه continue را می زنم این دکمه غیر فعال میشود ولی دیگر اتفاقی نمی افتد و همانجا گیر می کند

من یک درایو swap  با حجم 8 گیگ و یک درایو / با حجم 100 گیگ ساختم نمیدانم مشکل از کجاست زیرا هیچ اروری نمیدهید.

با تشکر
با یه سی‌دی دیگه امتحان کن ببین می‌شه یا نه

آفلاین rouintan

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 15 آذر 1391، 09:41 ق‌ظ »
با تشکر از دوستان

با cd  دیگر هم امتحان کردم نشد ولی با قطع کردن اینترنت امتحان کردم که مشکل قبلی ‍‍‍اتفاق نیفتاد ولی در انتهای نصب وقتی نوار کامل پر شده بود دوباره گیر کرد که مجبور شدم ریستارت کنم ولی لینوکس بالا اومد و الان داره کار میکنه.

راهی هست که بفهمم کامل نصب شده و مشکلی نداره ؟

ممنون

آفلاین deltap

• Newbie
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #4 : 17 آذر 1391، 12:26 ق‌ظ »

سلام ( یه سوال داشتم - تازه وارد دنیای لینوکس شدم - )
من
Linux mint 14 mate 64bit
رو روی سیستمم که از قبل ویندوز 7 روش بود نصب کردم،
{
اطلاعات سیستمم:
 cpu amd phemon II
 main biostar TA870 FXE
        ram 4 GB
VGA ati readon 5570 1GB
یه پارتیشن از ویندوز جدا کردم و دستی حجمشو تعیین کردم:
swap 6145 Mb
  82000MB  / 

بعد از نصب موفقیت آمیز دی وی دی شو دراوردم و ری استارت شد،
بعد وقتی که Linux mint رو برای بوت شدن انتخاب میکنم یه صفحه سیاه میاد که هر چقدر منتظر میشم فرقی نمیکنه همون جا گیر میکنه !!
فقط در صورتی میتونم واردش بشم که دی وی دی روش باشه بعد توی انتخاب بوت recovery mode رو انتخاب بکنم و بعدش Resume رو ok کنم (یعنی تا به اینجا حداقل 10 دقیقه کار میبره)
حالا توی محیطش هم سرعت کار پایینه و موس تیکه تیکه حرکت میکنه !! ( انگار توی ویندوز کارت گرافیک نداشته باشی )
چند بار هم پاکش کردم و دوباره نصبش کردم (حتی redhat 6.0 enterprise هم اجرا نشد)
..... خلاصه چند روزی هست که اذیتم کرده، میخواستم توی این مسئله راهنماییم کنید .....
باتشکر   

آفلاین paradox

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 66
« پاسخ #5 : 17 آذر 1391، 12:37 ق‌ظ »

سلام ( یه سوال داشتم - تازه وارد دنیای لینوکس شدم - )
من
Linux mint 14 mate 64bit
رو روی سیستمم که از قبل ویندوز 7 روش بود نصب کردم،
{
اطلاعات سیستمم:
 cpu amd phemon II
 main biostar TA870 FXE
        ram 4 GB
VGA ati readon 5570 1GB
یه پارتیشن از ویندوز جدا کردم و دستی حجمشو تعیین کردم:
swap 6145 Mb
  82000MB  / 

بعد از نصب موفقیت آمیز دی وی دی شو دراوردم و ری استارت شد،
بعد وقتی که Linux mint رو برای بوت شدن انتخاب میکنم یه صفحه سیاه میاد که هر چقدر منتظر میشم فرقی نمیکنه همون جا گیر میکنه !!
فقط در صورتی میتونم واردش بشم که دی وی دی روش باشه بعد توی انتخاب بوت recovery mode رو انتخاب بکنم و بعدش Resume رو ok کنم (یعنی تا به اینجا حداقل 10 دقیقه کار میبره)
حالا توی محیطش هم سرعت کار پایینه و موس تیکه تیکه حرکت میکنه !! ( انگار توی ویندوز کارت گرافیک نداشته باشی )
چند بار هم پاکش کردم و دوباره نصبش کردم (حتی redhat 6.0 enterprise هم اجرا نشد)
..... خلاصه چند روزی هست که اذیتم کرده، میخواستم توی این مسئله راهنماییم کنید .....
باتشکر
دوست عزیز برای پرسیدن سوالتون یه موضوع جدید ایجاد کنید و از پرسیدن سوالتون تو موضوعات دیگر خودداری کنید .
توصیه می کنم که قوانین انجمن رو یک بار بخونید
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,242.0.html
ما رو واسه زندگی کردن میارن اینجا و این دقیقا همون چیزیه که ازمون می گیرن!!!رستگاری در شائوشانگ

آفلاین rouintan

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 18 آذر 1391، 09:14 ق‌ظ »
دوستان کسی نمیتونه کمکی به من بکنه؟

من الان یک هفته است دارم اوبونتو نصب میکنم اول به محض رسیدن به بخش where are you  گیر میکرد بعد از اینکه اینترنت و قطع کردم اون مرحل رد شد ولی در آخر نصب زمانی که مینویسه copying installation log گیر میکنه یکبار بعد از اینکه در این مرحله خاموش و روشن کردم لینوکس بالا اومد ولی هی ارور میداد و مجبور شدم دوباره انجام بدم

من با dvd که از فروشگاه خریده بودم تست کردم نشد. یه بار خودم دانلودش کردم بازم نشد . یه بار اومدم روی یه هارد دیگه پارتیش ساختم نشد. یه بار اومدم با فلش نصب کرد باز نشد.

آخه چه دلیلی داره بدون دادن ارور یه دفعه گیر میکنه؟؟؟   ](*,)

یه مشکل دیگه هم اینکه الان که توی این مرحله ریستارت کردم وقتی کامپیوتر میاد بالا یه پیعام میده که همچین دیوایسی پیدا نشدو میره توی مود grub rescue و توی ویندوز هم نمیتونم برم آیا راهی هست که حداقل ویندوز بالا بیارم ؟

ممنون
« آخرین ویرایش: 18 آذر 1391، 09:20 ق‌ظ توسط rouintan »

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #7 : 18 آذر 1391، 10:14 ق‌ظ »
در قسمت که می پرسه مکان شما کجاست بزار همون دیفالت خودش که (فکر کنم نیویورک هست )باشه. دست به ساعت و مکان و زبان نزن بزار (دیفالت انگلیسی )و نصب رو ادامه بده.
 بعد از نصب میشه درستش کرد.
برای راحتی کار میتونی از فلش برای بوت کردنش استفاده کنی.

آفلاین rouintan

• Newbie
  • *
« پاسخ #8 : 18 آذر 1391، 11:01 ق‌ظ »
در قسمت که می پرسه مکان شما کجاست بزار همون دیفالت خودش که (فکر کنم نیویورک هست )باشه. دست به ساعت و مکان و زبان نزن بزار (دیفالت انگلیسی )و نصب رو ادامه بده.
 بعد از نصب میشه درستش کرد.
برای راحتی کار میتونی از فلش برای بوت کردنش استفاده کنی.

ممنون ولی الان دیگه اونجا گیر نمیکنه آخرش گیر میکنه وقتی مینویسه "copying installation log" . با فلش هم امتحان کردم فرقی نکرد

آفلاین امید توانا

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 981
« پاسخ #9 : 18 آذر 1391، 11:33 ق‌ظ »
این مطلب شاید ربطی به مشکل شما نداشته باشه ولی من قبلا داشتم و اون اینه که موقع نصب اوبونتو، اگر اینترنت خیلی پرسرعت نداری، بهتره اصلا به اینترنت وصل نباشی (نه سیمی و نه بدون سیم) تا در آخر روند نصب، سیستم رو به‌روز نکنه که خیلی وقت می‌گیره و گاهی اوقات، به دلیل مشکلاتی، ممکنه اصلا به پایان نرسه. بهتره روند به‌روز رسانی رو بزارید برای بعد از اولین شروع بعد از نصب.

آفلاین Amir (شفقی)

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1734
« پاسخ #10 : 18 آذر 1391، 11:51 ق‌ظ »
این مطلب شاید ربطی به مشکل شما نداشته باشه ولی من قبلا داشتم و اون اینه که موقع نصب اوبونتو، اگر اینترنت خیلی پرسرعت نداری، بهتره اصلا به اینترنت وصل نباشی (نه سیمی و نه بدون سیم) تا در آخر روند نصب، سیستم رو به‌روز نکنه که خیلی وقت می‌گیره و گاهی اوقات، به دلیل مشکلاتی، ممکنه اصلا به پایان نرسه. بهتره روند به‌روز رسانی رو بزارید برای بعد از اولین شروع بعد از نصب.
+

آفلاین rouintan

• Newbie
  • *
« پاسخ #11 : 18 آذر 1391، 11:56 ق‌ظ »
+

ممنون دوست عزیز، ولی اینترنت رو هم کلا قطع کردم ولی مشکل همچنان باقی است. متاسفانه

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #12 : 18 آذر 1391، 12:14 ب‌ظ »
دوستان کسی نمیتونه کمکی به من بکنه؟

من الان یک هفته است دارم اوبونتو نصب میکنم اول به محض رسیدن به بخش where are you  گیر میکرد بعد از اینکه اینترنت و قطع کردم اون مرحل رد شد ولی در آخر نصب زمانی که مینویسه copying installation log گیر میکنه
چه حوصله ای داری! یک چی دیگه نصب کن. این همه توزیع.
چاکرا - فدورا - دبیان - rusa - اوبن سوزه - مگیا ووو