انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سوالم را عوض میکنم و این جوری میپرسم که ازکجا شروع کنم  (دفعات بازدید: 1801 بار)

0 کاربر و 2 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین پنگوئن

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
قبلا این  سوال را کرده بودم که
میخواستم بدونم در بین دنیای توزیع های لینوکس کدامیک برای سرور (سرویس دهنده)بهترین توزیع را ارایه کرده و در ایران کدامیک هست و شرکت ها برای شبکه خودشان کدام را ترجیح می دهند و کلا میخواستم بدونم که کلا در شبکه از همه نظر (یا به طور موردی هم بگین ممنون)کدام توزیع درخواست میشه و بهتره..............ممنون و تشکر
ضمن معذرت خواهی سوالم را اینجوری مطرح میکنم و مید وارم که من را ارهنمایی کنید
منظور من از این سوال اینه که من تازه وارد شبکه شدم و درحال یادگیری ویندوز سرور 2003 هستم و میخواستم که شبکه در لینوکس را یاد بگیرم اما نمیدونستم از کجا چگونه و با چه توزیعی شروع کنم این بود که  من اینجا سوال کردم و از شما میخواستم که من را راهنمایی کنم و اگر که من با یک توزیع شروع به یادگیری کنم ایا مباحث تو همه توززیع ها مثل هم هست  ااگر نیست کدام توزیع را یادبگیرم که در ایران تقاضا میشه و از لحاظ بازار کار هم بهتر درخواست میشه مممممممممممممممنننننننننننننننووووووووووووننننننننننننننمممم

آفلاین platoali

• Full Member
  • *
  • ارسال: 212
راستش سوال  مشکلی است و فکر نکنم برایش جوابی پیدا شود. برای شروع یاد گیری در لینوکس یک سری دستور ها است که در همه توزیع ها مشترک است. این دستورات معمولا ۶۰ ۷۰ درصد کل دستورات مورد نیازتان می باشد. دستوراتی مانند sed  و awk  تا ifconfig . یاد گرفتن اینها مهم هستند. و بهتر است که شما بتوانید با این دستور ها کار  کنید.

یک سری از کارها  بین توزیع ها مشترک نیست. مانند برنامه های مدیریت برنامه ها و بسته ها. معمولا اکثر توزیع ها هم به  دو شاخه ی  رد هت و دبیان  تقسیم می شوند.  یعنی یک سری مانند   زوزه بر اساس ردهت و بسیاری دیگر مانند اوبانتو  بر اساس دبیان می باشند. اگر این دو گروه را بلد باشین معمولا کارتان در لینوکس راه می افتد. پس سعی کنید زیاد خود را درگیر توزیع خاصی  نکنید. سعی کنید بتوانید با همه توزیع ها کار کنید.

در هر صورت برای شروع یاد گیری در گروه دبیان ها اوبانتو یا کوبانتو و در گروه ردهت ها فدورا گزینه های خوبی هستند.

« آخرین ویرایش: 25 تیر 1387، 05:26 ب‌ظ توسط platoali »