انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل در شناسایی usb در virtualbox  (دفعات بازدید: 2134 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Amir_xtop

• Newbie
  • *
  • ارسال: 6
مشکل در شناسایی usb در virtualbox
« : 20 فروردین 1392، 04:02 ب‌ظ »
سلام.خسته نباشید دوستان.
من یه مدتیه ک کوچ کردم به اوبونتو.تا به امروز ک هرچی مشکل بود سرچ زدم حل شد جز این.
من گوشی i8910 سامسونگ دارم که سیستم عاملش سیمبینه.میخاستم فلشش کنم.روی virtulbox ویندوز xp ریختم که نرم افزارای مورد نیازم نصب کردم.
وقتی گوشیو میبرم رو حالت بوت و وصل میکنم virtualbox  اصلا تشخیص نمیده ک الان من چیزی به usb وصل کردم.من قبلا ک ویندوز ۷ داشتم هم با virtualbox فلش میزدم و مشکلی نبود و خودش شناسایی میکرد.ولی الان تو اوبونتو نمیکنه.
تو ترمینال دستور lsusb رو که میزنم نتیجه اینه:
Bus 001 Device 004: ID 04e8:6765 Samsung Electronics Co., Ltd
و شناسایی شده گوشی.ممنون میشم کمک کنید ;)

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
پاسخ : مشکل در شناسایی usb در virtualbox
« پاسخ #1 : 20 فروردین 1392، 04:12 ب‌ظ »
extension pack نصبه؟ همچنین باید guest additions رو داخل xp نصب کنید. اگر اینها نصبن که از منوی Devices یو‌اس‌بی موردنظر رو انتخاب کنید.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #2 : 20 فروردین 1392، 05:09 ب‌ظ »
و هم‌چنین کاربر خودت رو به گروه ویرچوال‌باکس اضافه کن
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Amir_xtop

• Newbie
  • *
« پاسخ #3 : 20 فروردین 1392، 07:24 ب‌ظ »
اره الان جفتشونو گرفتم ولی بازم کار نمیکنه.توی ویندوز نصب نبودن مشکلی هم نبود.
الان که تست کردم دیدم گوشی هیچ فلش هم که وصل میکنم شناسایی نمیکنه... ](*,)
« آخرین ویرایش: 20 فروردین 1392، 10:29 ب‌ظ توسط Amir_xtop »

آفلاین Amir_xtop

• Newbie
  • *
« پاسخ #4 : 20 فروردین 1392، 07:27 ب‌ظ »
و هم‌چنین کاربر خودت رو به گروه ویرچوال‌باکس اضافه کن

این که گفتیو اصلا بلد نیستم!! :oops:

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #5 : 20 فروردین 1392، 10:46 ب‌ظ »
این‌جوری:
$ sudo usermod danialbehzadi -a -G vboxusersو بعد یه بار از نشست جاری خارج و دوباره وارد شو
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین Amir_xtop

• Newbie
  • *
« پاسخ #6 : 20 فروردین 1392، 11:47 ب‌ظ »
این‌جوری:
$ sudo usermod danialbehzadi -a -G vboxusersو بعد یه بار از نشست جاری خارج و دوباره وارد شو

اقا دمت گرم حل شد.البته قبلش خودم یه شیطونی کردم زدم sudo virtualbox که مشکل حل شد ولی برنامه محیط گرافیکیش بهم ریخت.
راستی یه لطفی میکنی بگی این چیزارو ک شما الان بلدی من از کجا یاد بگیرم؟!!! ;D
هرجا گشتم بیشتر گفتن این دستور ماله این کاره و هیچ توضیحی نبوده.میخام از پایه و اساس یاد بگیرم که مثلا همین دستورو بفهمم ک واقعا چ کار میکنه و این ک واسه مشکلات بعدی خودم بتونم یه همچین چیزیو تشخیص بدم.....

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #7 : 21 فروردین 1392، 12:08 ق‌ظ »
خب خیلی خوبه که دوست داری یاد بگیری. پس قدم به قدم می‌ریم جلو.
کاری که می‌خوایم بکنیم افزودن کاربر خودمون به گروه کاربری vboxusers است که برای ویرچوال باکسه. با این کار می‌گیم این کاربر می‌تونه هرکاری که ویرچوال‌باکس می‌خواد بکنه رو انجام بده.
اولش یه $ هست که یک اعلان بشه. بش اسم پوسته‌ایه که ما باهاش کار می‌کنیم. پوسته یه وسیله‌ی ارتباطی بین انسان و سیستم عامله. اعلان $ در پوسته‌ی بش با ما می‌گه که ما الآن دسترسی کاربر عادی داریم.
ولی تغییر گروه‌های کاربری از عهده‌ی کاربر عادی خارجه و کاربر ریشه باید این کار رو انجام بده. برای همین می‌نویسیم sudo تا به صورت موقّت دست‌رسی کاربر ریشه رو بگیریم. فقط وقتی می‌تونیم این کار رو بکنیم که از قبل برای سیستم‌عامل تعریف شده باشه که کاربر ما اجازه‌ی گرفتن دست‌رسی ریشه رو داره. این کار با اضافه کردن کاربر ما به گروه کاربری‌ای به همین اسم (sudo) انجام می‌شه. به همین‌صورتی که ما داریم کاربرمون رو به گروه vboxusers اضافه می‌کنیم. خوشبختانه اوبونتو موقع نصب خودش این کار رو کرده و نیازی نیست که ما دوباره انجامش بدیم.
usermod اسم برنامه‌ایه که کارش تغییر دادن گروه‌ها و سایر مشخّصات مربوط به کاربرهاست.
danialbehzadi هم که اسم منه. یعنی من می‌خوام مشخّصات این کاربر رو تغییر بدم
a مخفّف append و یکی از انتخاب‌های برنامه‌ی یوزرموده، یعنی می‌خوام این کاربر با حفظ خواص قبلی عضو یه گروه‌هایی بشه.
G مخفّف groups و یکی دیگه از انتخاب‌های برنامه‌ی یوزرموده، یعنی می‌خوام کاربرم عضو این گروه‌ها باشه.
این انتخاب‌ها برای برنامه‌های مختلف متفاوت هستن، ولی فهرست کامل همه‌ی اون‌ها با توضیحات مربوط بهشون در راهنمای اون برنامه وجود داره. برای دیدن راهنمای برنامه‌ها از man استفاده می‌کنیم. مثلاً برای دیدن راهنمای usermod می‌نویسیم: $ man usermodو در نهایت vboxusers هم اسم گروهیه که می‌خوایم کابرمون به اون اضافه بشه.
« آخرین ویرایش: 21 فروردین 1392، 12:11 ق‌ظ توسط دانیال بهزادی »