انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چگونه می‌شود اعتماد جامعه‌ی کاربری را بدست آورد؟  (دفعات بازدید: 4004 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
با عرض سلام خدمت همه‌ی دوستان

فرض کنید که بنده یا هرکس دیگه‌ای می‌خواد یه سیستم‌عامل یا نرم‌افزار آزاد تولید کنه. چه کارهایی رو بنظر شما باید انجام بده یا انجام نده تا بتونه که اعتماد جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز رو بخودش جلب کنه؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
به نظرم کسی که می‌خواد جامعه بهش اعتماد کنه، باید قبلش به جامعه اعتماد کنه. در این صورت جامعه تشخیص می‌ده که این پروژه برای خودشه و بهش کمک می‌کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
به نظرم کسی که می‌خواد جامعه بهش اعتماد کنه، باید قبلش به جامعه اعتماد کنه. در این صورت جامعه تشخیص می‌ده که این پروژه برای خودشه و بهش کمک می‌کنه
آفرین. به نکته‌ی خیلی ظریفی اشاره کردی.

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
فرض کنید که بنده یا هرکس دیگه‌ای می‌خواد یه سیستم‌عامل یا نرم‌افزار آزاد تولید کنه. چه کارهایی رو بنظر شما باید انجام بده یا انجام نده تا بتونه که اعتماد جامعه‌ی کاربران نرم‌افزارهای آزاد و متن‌باز رو بخودش جلب کنه؟
قدم اول فعالیت در این جامعه هستش. خیلی فرق می‌کنه شخصی که اسمش تو این جامعه زیاد دیده شده و به دیگران زیاد کمک کرده یک پروژه رو شروع کنه یا شخصی که هیچ شناختی از اون وجود نداره و تازه توی این جامعه وارد شده. همیشه شروع خوب مهم نیست، این استمرار در کار هستش که نتیجه خوبی میده.
به جای اختراع دوباره چرخ، به بهبود چرخ کمک کنیم. الان دنیای نرم‌افزار آزاد پر از پروژه‌هایی هست که نیاز به کمک دارند، بهتره برای شروع به اون‌ها کمک کرد، این خودش باعث جذب اعتماد میشه.

کاری که می‌خواد انجام بشه برای جامعه کاربری مفید باشه. مثلا چیزی مثل ساخت یک توزیع جدید چیزی نیست که در این جامعه نیازی بهش باشه. بخصوص وقتی این فرد تا الان هیچ کمکی به توزیع‌های دیگه نکرده باشه، معلومه که پایان پروژه کجاست.

باید از جو زدگی و برداشتن سنگ‌های خیلی بزرگ دوری کرد. الان شخصی بیاد بگه من یک سایت می‌زنم روزی ۱ آموزش گنو-لینوکس یا جی‌تی‌کی+ یا هر چیزی می‌نویسم، بخصوص وقتی کاری از اون تا الان دیده نشده، احتمالا پروژه شکست‌خورده هست.

مطالعه داشته باشیم و سعی کنیم قبل از انجام هر کاری، سواد لازم رو بدست بیاریم. من وقتی هنوز C رو بلد نباشم، بعد شروع بکنم به حرف از توسعه کرنل، کمی خنده‌دار هستش و باعث میشه این جامعه بهم اعتماد نکنه.
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1391، 11:46 ب‌ظ توسط nixoeen »

آفلاین آرمان اسماعیلی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2366
با عرض سلام خدمت همه‌ی دوستان

جامعه‌ی آزاد بر مبنای اصول انتخاب طبیعی داره نفس می‌کشه. به نظرم مقبولیت یک پروژه ارتباط چندانی با شناخته‌شده بودن یا نبودن توسعه‌دهنده نداره. اگر شما با به ثمر نشاندن پروژه‌ی خود کمکی به جامعه برسانید، خود بخود مورد قبول و تحسین قرار خواهید گرفت. در غیر اینصورت همچون پروژه‌های بی‌پایان قبلی از صفحه‌ی روزگار محو خواهید شد.
صفحه‌ی من در اینستاگرام: ‎‎@armanes92

آفلاین alinux

• Newbie
  • *
  • ارسال: 17
قدم اول فعالیت در این جامعه هستش. خیلی فرق می‌کنه شخصی که اسمش تو این جامعه زیاد دیده شده و به دیگران زیاد کمک کرده یک پروژه رو شروع کنه یا شخصی که هیچ شناختی از اون وجود نداره و تازه توی این جامعه وارد شده. همیشه شروع خوب مهم نیست، این استمرار در کار هستش که نتیجه خوبی میده.
به جای اختراع دوباره چرخ، به بهبود چرخ کمک کنیم. الان دنیای نرم‌افزار آزاد پر از پروژه‌هایی هست که نیاز به کمک دارند، بهتره برای شروع به اون‌ها کمک کرد، این خودش باعث جذب اعتماد میشه.

کاری که می‌خواد انجام بشه برای جامعه کاربری مفید باشه. مثلا چیزی مثل ساخت یک توزیع جدید چیزی نیست که در این جامعه نیازی بهش باشه. بخصوص وقتی این فرد تا الان هیچ کمکی به توزیع‌های دیگه نکرده باشه، معلومه که پایان پروژه کجاست.

باید از جو زدگی و برداشتن سنگ‌های خیلی بزرگ دوری کرد. الان شخصی بیاد بگه من یک سایت می‌زنم روزی ۱ آموزش گنو-لینوکس یا گی‌تی‌کی+ یا هر چیزی می‌نویسم، بخصوص وقتی کاری از اون تا الان دیده نشده، احتمالا پروژه شکست‌خورده هست.

مطالعه داشته باشیم و سعی کنیم قبل از انجام هر کاری، سواد لازم رو بدست بیاریم. من وقتی هنوز C رو بلد نباشم، بعد شروع بکنم به حرف از توسعه کرنل، کمی خنده‌دار هستش و باعث میشه این جامعه بهم اعتماد نکنه.

حرف هایی که زدید درسته به نظر من هم باید با جامعه متن باز هماهنگ بود و به توسعه کمک کنیم و حتما باید  در کرنل لینوکس و کامپایل و لینک دهی کد ها به یکدیگر مهارت کافی را داشته باشیم نباید کد ها و توابع را از اول نوشت ولی باید با کاری که این توابع و وظیفه ای که انجام می دهند آشنا بود نکته دیگر این هست که به ویژگی لینوکس بی توجه نباشیم و به اتفاق هایی که در اطرافمون می افتد دقت کنیم اندروید-  UBUNTU TV کلود از لینوکس فقط نباید در PC استفاده کرد  مهمترین و سخت ترین کاری که باید یاد گرفت درایور نویسی هست می دونم خیلی سخت است ولی باید حرکت کرد.
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1391، 01:20 ب‌ظ توسط alinux »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
گی‌تی‌کی+

Ich kann nicht Deutsch sprechen. Können sie Englisch sprechen?

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
گی‌تی‌کی+
Ich kann nicht Deutsch sprechen. Können sie Englisch sprechen?
باید کمی بیشتر فارسی تمرین کنید که کلمات انگلیسی با نوشتار فارسی براتون غریبه نباشه (مثل جی‌تی‌کی+، گنو-لینوکس، اوبونتو، جاوا، سی‌پلاس‌پلاس) و بتونید در یک انجمن فارسی‌زبان نیازهاتون رو به فارسی بیان کنید نه آلمانی، هم کمی بیشتر آلمانی تمرین کنید که Sie رو با S بزرگ بنویسید، وگرنه به جای «شما» معنی «آنها» میده و معنی کل جمله عوض میشه :)

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
قصد جسارت نداشتم :) امیدوارم که ناراحت نشده باشید. چون تصور من این بود که بنا به تاثیر زبان آلمانی فرمودید گی‌تی‌کی + و نه جی‌تی‌کی+.
بنده شاگرد شما هستم و پیش شما درس پس می‌دم نیازی به نمره‌ی منفی نبود  ::)
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1391، 11:25 ب‌ظ توسط سلمان العلما شیرازی! »

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • masoft قدیم
نه، ناراحت برای چی. ولی اینطور نوشتن از نظر شخص سوم فکر نکنم خیلی خوشایند باشه، بخصوص وقتی اصلا متوجه نشه چی نوشته شده. حتی من هم اشتباه متوجه شدم، اصلا حواسم به گی‌تی‌کی+ نبود و فکر کردم که این رو نوشتید چون بجای +GTK نوشتم جی‌تی‌کی+. بهتر بود که خیلی مستقیم می‌نوشتید که تلفظ جی‌تی‌کی بهتر هستش، این سو تفاهم هم پیش نمیامد ;)

در هر صورت، اشتباه تایپی بوده :) درستش کردم.
« آخرین ویرایش: 05 بهمن 1391، 11:55 ب‌ظ توسط nixoeen »