انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: از ubuntu server lts شروع کنم  (دفعات بازدید: 1863 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین پنگوئن

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
از ubuntu server lts شروع کنم
« : 16 امرداد 1387، 08:30 ب‌ظ »
سلام اول یه توضیحی در باره چیزی که در زیر مینویسم به من بدهید بعد لطف کنید من را درباره سوالی که کردم راهنمایی کنید
 همانطور که همه ما میدونیم    win xp,,win server   داریم که سرور خودش به چند نوع دیگر   وب سرور وenterprise و ...تقسیم میشه و من حالا اوبونتو سرور ال تی اس را دریافت کردم و میخواستم که یه توضیحی مثل بالا به من بدهید  و ایا به غیر از اینکه سرور هست امکانات اوبونتو  8.4را داره
منظور من لینه که من میخوام لینوکس را یادبگیرم و چون به شبکه علاقه دارم هدف من یادگیری شبکه لینوکسی هست میخواستم بدونم که برای یادگیری اوبونتو  و اوبونتو سرور از کجا شروع کنم و چیز مهمتر که اگر بجای اوبونتو 8.4 یا...من اوبونتو سرور ال تی اس را نصب کنم کافیه و کارایی اوبونتو 8.4 را هم داره

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
پاسخ به: از ubuntu server lts شروع کنم
« پاسخ #1 : 16 امرداد 1387، 09:59 ب‌ظ »
شما با بسته‌های سرویس دهنده مختلف مثل bind یا apache یا postfix یا... میتونید سرور اوبونتو داشته باشید. اوبونتو نسخه مخصوص سرور هم داره ولی نسخه‌ سرور اوبونتو برای امنیت بیشتر میزکار گرافیکی نداره...
پیشنهاد من اینه که شما یک نسخه معمولی اوبونتو نصب کنید و بعد بسته‌های مختلفی که میخواهید رو توش نصب کنید...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین hisitech

• Full Member
  • *
  • ارسال: 145
    • iShell
« پاسخ #2 : 17 امرداد 1387، 08:21 ق‌ظ »
اوبونتو قطعه قطعه هست ! یعنی اینکه شما می تونید براحتی به یک وب سرور تبدیلش کنید ، یا کش و پروکسی ، به فایروال یا .... و یا همه ی اینها .
اگر قبلا با شبکه های ویندوزی کار میکردید ابتدا برای تست می تونید از دسکتاپ شروع کنید و این سرویس ها رو امتحان کنید (روی نسخه دسکتاپ) بعد که با خط فرمان راحت تر شدید  به راحتی و شیرینی ! با اوبونتو سرور کار کنید  و لذت ببرید .
ولی اگر واقعا پشت کار دارید و با مفاهیم شبکه آشنایید و هدفتون لینوکس در شبکه ( یا شبکه در لینوکس !) هست می تونید از همین الان با سرور شروع کنید

سوالی تو این زمینه داشتی در خدمتیم
موفق باشید
لینوکس یکی از بزرگترین دستاوردهای بشر.............
http://ishell.wordpress.com

آفلاین پنگوئن

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #3 : 17 امرداد 1387، 09:50 ق‌ظ »
منظورت از اینکه رابط گرافیکی نداره چیه  یعنی مثل اوبونتو (گنوم) هست و با کوبونتو فرق داره .................اصلا میشه درمورد محیط اوبونتو سرور  ال تی اس یه توضیح بدی و در مورد اون عکسی از محیطش هست ........از لحاظ محیط چقدر با اوبونتو (گنوم) فرق داره..........
یه سوال دیگه من میخواستم قبل از نصب در کنار ویندوز یه بک اپ از داده ها بگیرم اما مقدارش بیشتر از 10 گیگ هست و هارد اضافه ندارم که هارد به هارد کنم راهی هست که راهنمایی کنید

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
« پاسخ #4 : 17 امرداد 1387، 02:37 ب‌ظ »
منظورت از اینکه رابط گرافیکی نداره چیه  یعنی مثل اوبونتو (گنوم) هست و با کوبونتو فرق داره .................اصلا میشه درمورد محیط اوبونتو سرور  ال تی اس یه توضیح بدی و در مورد اون عکسی از محیطش هست ........از لحاظ محیط چقدر با اوبونتو (گنوم) فرق داره..........
یه سوال دیگه من میخواستم قبل از نصب در کنار ویندوز یه بک اپ از داده ها بگیرم اما مقدارش بیشتر از 10 گیگ هست و هارد اضافه ندارم که هارد به هارد کنم راهی هست که راهنمایی کنید

اوبونتو نسخه ی سرور اصلا محیط گرافیکی نداره، یعنی شما در حالت متنی باید کارهای خودتون رو انجام بدید. ولی این به این معنی نیست که شما کلا نتونید محیط گرافیکی داشته باشید به سادگی میشه KDE یا GNOME یا هر چیز دیگه ای رو روش نصب کرد  :)
ولی اگر شما قصد راه اندازی یک سرور واقعی را ندارید بهترین کار نصب نسخه‌ی رومیزی این توزیع است...
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]