انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اشکال در اتصال به اینترنت  (دفعات بازدید: 2722 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mzarebidaki

• Newbie
  • *
  • ارسال: 2
اشکال در اتصال به اینترنت
« : 10 امرداد 1387، 12:30 ب‌ظ »
من با کلی شوق و ذوق اوبونتو 8.04 را تهیه و نصب کردم اما به هیچ طریقی نتوانستم به اینترنت (اعم از LAN یا Dialup) وصل شوم. خلاصه بدجوری تو ذوقم خورد و بی‌خیال اوبونتو شدم. سیستم من یک نت‌بوک DELL مدل Vostro 1400 است و مودم آن Conexant HAD D330 MDC V.92 و آداپتور شبکه مدل Broadcom NetLink Fast Etherne است. سیستم عامل هم ویندوز XP است. خیلی ممنون می‌شوم اگر مرا راهنمایی کنید البته با در نظر داشتن این مسئله که بنده در مورد لینوکس تازه کار هستم.

آفلاین lovee20002002

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
    • شخصي
پاسخ به: اشکال در اتصال به اینترنت
« پاسخ #1 : 10 امرداد 1387، 01:15 ب‌ظ »
دوست عزیز شما این مطلب رو در 2 جا مطرح کردید
شما ابتدا ویکی را مطالعه کنید اگر مشکلی بود اینجا مطرح کنید حتما راهنمایی میشید
موفق باشید
http://wiki.ubuntu-ir.org/DialupModemHowto
در لینوکس هیچ چیزی غیر ممکن نیست

آفلاین HessaM TNT

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • What ?
« پاسخ #2 : 10 امرداد 1387، 04:28 ب‌ظ »
قضیه خیلی ساده هست . ضمنا اگه شما درایور مودم خودتون در xp رو گم کنید و نتونین به اینترنت وصل بشین ویندوز رو حذف می کنین و اوبنتو نصب می کنید ؟‌
ابتدا پیدا کنید که مودم شما از نوع HSF هست یا HCF در این صورت می تونید با در نظر گرفتن چیپست مودم درایور رو از Linuxant.com دانلود کنید .
برای کانکت شدن هم از wvdial و یا نرم افزار هایی شبیه kppp دانلود کنید که برای dialup و حتی Gprs هم مناسب هست .
برای دانلود kppp در ترمینال این کد رو وارد کنید :
sudo apt-get install kpppو اگر هم قصد دارید از wvdial استفاده کنید در ترمینال وارد کنید :‌
sudo gedit /etc/wvdial.conf
رو وارد کنید و در صفحه باز شده اطلاعات کارت اینترنت رو وراد کنید مثل این :‌
Phone = 9713242
New PPPD = yes
Modem = /dev/modem
Username = 10dgs34982p
Password = yx664d
Baud = 460800

و در نهایت در ترمینال وارد کنید : wvdial
.:: بهتره آدم بین بزرگا کوچیک باشه، تا بین کوچیکا بزرگ ::.

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
« پاسخ #3 : 12 امرداد 1387، 08:56 ق‌ظ »
من با کلی شوق و ذوق اوبونتو 8.04 را تهیه و نصب کردم اما به هیچ طریقی نتوانستم به اینترنت (اعم از LAN یا Dialup) وصل شوم. خلاصه بدجوری تو ذوقم خورد و بی‌خیال اوبونتو شدم. سیستم من یک نت‌بوک DELL مدل Vostro 1400 است و مودم آن Conexant HAD D330 MDC V.92 و آداپتور شبکه مدل Broadcom NetLink Fast Etherne است. سیستم عامل هم ویندوز XP است. خیلی ممنون می‌شوم اگر مرا راهنمایی کنید البته با در نظر داشتن این مسئله که بنده در مورد لینوکس تازه کار هستم.
سلام دوست خوش اومدی دوست عزیز
 سایت شرکت دل در مورد مشکلات پیش اومده توی اوبونتو هاردی (۸.۰۴) راه حل های خوبی داره و همه مشکلات معمولا با خواندن دقیق و اجرای راهنمایی های آن حل میشه.  اینجا هم در مورد مودم خیلی کوتاه و کامل شرح داده.
در ضمن در مورد اینترنت با LAN فکر نکنم مشکلی وجود داشته باشه، شما یک مقدار در مورد نوع اینترنتی که از پورت شبکه میگیرید توضیح بدید ( ADSL یا اینکه به یک شبکه محلی و سرور وصل هستید که اینترنت رو با شما شیر کرده؟ IP Valid دارید؟)
« آخرین ویرایش: 12 امرداد 1387، 09:01 ق‌ظ توسط iqson716 »

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #4 : 28 امرداد 1387، 04:45 ب‌ظ »
سلام
منم با رفقا موافقم.مثل اتین می مونه که یه بنز می خری اولین استارت رو که می زنی روشن نمی شه می گی بیخیالش میرم سراغ ماکسیمای قبلیم.
از درایورهای دل استفاده کن اگه مشکلی داشی بگو.

موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
« پاسخ #5 : 28 امرداد 1387، 06:08 ب‌ظ »
سلام
منم با رفقا موافقم.مثل اتین می مونه که یه بنز می خری اولین استارت رو که می زنی روشن نمی شه می گی بیخیالش میرم سراغ ماکسیمای قبلیم.
از درایورهای دل استفاده کن اگه مشکلی داشی بگو.

موفق باشی

بله... چه تشبیه جالبی... :o