انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مزیت اوبونتو نسبت به دبیان  (دفعات بازدید: 4800 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین احمد

• Newbie
  • *
  • ارسال: 23
مزیت اوبونتو نسبت به دبیان
« : 11 امرداد 1387، 07:47 ب‌ظ »
سلام دوستان ، من مدتیه از اوبونتو و دبیان با هم استفاده می کنم و بنظرم میاد دبیان مزیت هایی نسبت به اویونتو داره ، از جمله اینکه آدم رو با یه سری مسائلی درگیر میکنه که توی اوبونتو اون مسائل بطور پیشفرض تنظیم شده هست ، و این با اینکه یکم آدم رو اذیت می کنه اما باعث میشه نکات مهمی رو یاد بگیریم .  من خودم توی همین چند وقتی که با دبیان ور میرم بعضی چیزها رو یاد گرفتم که توی یکی دو سال استفاده از اوبونتو از اونها بی اطلاع بودم . مزیت دیگش بنظر من (البته برای ما که اینترنت پر سرعت نداریم) ارائه کل بسته هاش توی چند تا دی وی دی .

حالا من توی انتخاب بین اوبونتو و دبیان موندم ، میشه کسایی که اطلاعات کافی دارن یه توضیح کاملی در مورد قابلیت ها و مزیت ها و معایب فني هر دو توزیع نسبت به هم بگن تا من هم توی انتخاب خودم راحت تر باشم .
البته اینم بگم من فعلا فقط به عنوان میز کار از لینوکس استفاده می کنم .
هر کجا هست خدایا به سلامت دارش ....

آفلاین سجاد

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 319
  • نیست ‌بر لوح‌ دلم‌ جز الف‌ قامت ‌یار
    • http://sjb.ir
پاسخ به: مزیت اوبونتو نسبت به دبیان
« پاسخ #1 : 11 امرداد 1387، 07:55 ب‌ظ »
از dvd های debian تو ubuntu هم می تونی استفاده کنی  ;) (همون جور که تو debian استفاده میشه )
چیزاییم که یاد گرفتید بگید تا مام یاد بگیریم

آفلاین iqson716

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
    • اُرِم
پاسخ به: مزیت اوبونتو نسبت به دبیان
« پاسخ #2 : 11 امرداد 1387، 10:05 ب‌ظ »
بهتر اکید هستش که از DVD های دبیان توی اوبونتو استفاده نکنید سیستم آن استیبل میشه .یا از دیسک تکمیلی هما یا اینترنت استفاده کنید.
راجع به مزیت های توزیع های مختلف نسبت به هم یه سرچ کنی حتی توی همین فروم خودمون کلی مطلب گیرت میاد.