انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل cdrom در اوبونتو سرور ی که داخل VMvare است (حل شد)  (دفعات بازدید: 1715 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین netsaba

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 310
سلام من در VMvare  اوبونتو سرور را نصب کرده ام و هیچ مشکلی ندارم  ولی مشکل من استفاده از cdrom  است . موقع بالا آمدن اوبونتو سی دی رام را می شناسد و حتی اقدام به خواندن می کند ولی وقتی که من داخل سیستم عامل می شوم و وارد پوشه media و از آنجا cdrom0  و یا همه پوشه های داخل آن اصلا اطلاعات سی دی را نمی بینم. :) :)
« آخرین ویرایش: 14 شهریور 1387، 09:11 ب‌ظ توسط netsaba »

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
از قسمت Removable Device ها باید سی‌دی رو مانت کنید... در این صورت دیگه تو ماشن host به سی‌دی دسترسی ندارید و تو ماشین guest خواهید داشت... وقتی guest ویندوزی دارید چه میکنید حالا هم همون کارو کنید ;)
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom

آفلاین netsaba

• Sr. Member
  • *
شرمنده آقا مهدی می شه یک خورده ساده تر بگی من توی اوبونتو تازه مارم درست متوجه نشدم چه کار کنم

آفلاین netsaba

• Sr. Member
  • *
مشکل cdrom در اوبونتو سرور ی که داخل VMvare است
« پاسخ #3 : 14 شهریور 1387، 02:43 ب‌ظ »
سلام من در VMvare  اوبونتو سرور را نصب کرده ام و هیچ مشکلی ندارم  ولی مشکل من استفاده از cdrom  است . موقع بالا آمدن اوبونتو سی دی رام را می شناسد و حتی اقدام به خواندن می کند ولی وقتی که من داخل سیستم عامل می شوم و وارد پوشه media و از آنجا cdrom0  و یا همه پوشه های داخل آن اصلا اطلاعات سی دی را نمی بینم.

که در این مورد آقا مهدی جواب دادند:
از قسمت Removable Device ها باید سی‌دی رو مانت کنید... در این صورت دیگه تو ماشن host به سی‌دی دسترسی ندارید و تو ماشین guest خواهید داشت... وقتی guest ویندوزی دارید چه میکنید حالا هم همون کارو کنید

ولی
متاسفانه من در مورد اوبونتو تازه کارم و درست متوجه منظور ایشان نشدم و این دوست عزیز هم سریع از انجمن خارج شدند اگر کسی مت.جه شد به من با زبان ساده تر بگویید چه کار کنم و مسیر را بگویید
با تشکر از همه :) ](*,)

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
شما فرض کن یه guest windows نصب کردی و اول همون کارهایی که برای guest ویندوز انجام میدی انجام بده و بعدش هم برای اینکه سی‌دی مانت بشه دستور زیر رو بزن....
sudo mount /media/cdrom
اگر نسخه Desktop رو نصب کرده باشی دیگه نیازی به این دستور هم نیست... خودش مانت میکنه...
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom