انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: نصب ubuntu 8.04  (دفعات بازدید: 4022 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین hamed.b3269

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 25
نصب ubuntu 8.04
« : 06 شهریور 1387، 05:01 ب‌ظ »
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما . من یک دفعه پیش درباره نصب ubuntu 8.04 سوال کرده بودم که شما جواب من رو ندادید . من می خوام که آموزش تصویری نصب اوبونتو و هر آنچه که باید در هنگام نصب انجام بدم برام بذارید . در ضمن یک سری اطلاعات درباره هاردمون بدم که به مشکلی برنخورم . من توی هارد کامپیوترم 5 تا درایو دارم که توی 3 تا از اونا ویندوز xp نصب است و توی 2 تای دیگه فیلم و موزیک و ... وجود دارد . من می خوام که یکی از درایوها رو به طور کامل فرمت کنم و ویندوز اوبونتو رو توی اون نصب کنم و نمی خوام که ویندوز اوبونتو رو در کنار ویندوز xp داشته باشم .

آفلاین sahama

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 784
  • الهی به امید تو!
پاسخ به: نصب ubuntu 8.04
« پاسخ #1 : 07 شهریور 1387، 11:15 ب‌ظ »
آقا چند تا چند تا؟؟؟!!!
یا علی

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 997
« پاسخ #2 : 08 شهریور 1387، 12:51 ق‌ظ »
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما . من یک دفعه پیش درباره نصب ubuntu 8.04 سوال کرده بودم که شما جواب من رو ندادید . من می خوام که آموزش تصویری نصب اوبونتو و هر آنچه که باید در هنگام نصب انجام بدم برام بذارید . در ضمن یک سری اطلاعات درباره هاردمون بدم که به مشکلی برنخورم . من توی هارد کامپیوترم 5 تا درایو دارم که توی 3 تا از اونا ویندوز xp نصب است و توی 2 تای دیگه فیلم و موزیک و ... وجود دارد . من می خوام که یکی از درایوها رو به طور کامل فرمت کنم و ویندوز اوبونتو رو توی اون نصب کنم و نمی خوام که ویندوز اوبونتو رو در کنار ویندوز xp داشته باشم .
سلام
اولا ویندوز اوبونتو نه فقط اوبونتو چرا که اوبونتو یه مدل لینوکسه.
دوما منظورتو دقیق بگو  ببینم درست فهمیدم توی یک هارد درایو داری با ۵ عدد پارتیشن ۳ تا احتمالا ntfs هستن و در اختیار ویندوز XP و ۲ تا تماما فیلم و غیره.
در سته حالا تو می خوای روی یه پارتیش کامل اوبونتو نصب کنی.
خوب دو تا کار می شه کرد ۱- از توی ویندوز با partition magic یکی از درایو ها رو پاک کن اما پارتیشن توش درست نکن بذار فضای خالی بمونه بعد با سی دی اوبونتو بیا بالا توی فضای خالی ابونتو رو نصب کن.
۲ - با سی دی لایو اوبونتو بیا بالا با gparted یکی از پارتیشن ها رو delete کن بعد اوبونتو رو توش نصب کن.

موفق باشی

Linux is not a word,It's a SPRITE

آفلاین lovee20002002

• Full Member
  • *
  • ارسال: 118
    • شخصي
« پاسخ #3 : 08 شهریور 1387، 03:04 ق‌ظ »
البته آبونتا 8.04 یک قسمت داره که پارتیشن رو ریلایز میکنه یعنی هر قدری که خودت بخوایی جدا میکنه و یک درایو دیگه میسازه بدون اینکه اطلاعات اون پارتیشن دست بخوره
در لینوکس هیچ چیزی غیر ممکن نیست

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #4 : 08 شهریور 1387، 07:08 ق‌ظ »
سلام اقا رند قضیه اینکه اول تو ویندوز روی my computer کلیک راست کنی و گزینه manage رو انتخاب کنی سپس رو disk management کلیک کنی بعدا هر پارتیشنی رو که دوست داری روش کلیک راست کن گزینه delete.. رو بزن بعد دیسک اوبونتو رو بزار و برو جلو اگه حالا نمیدونی اینجا چطور جلو بری بالای این انجمن یک دگمه هست بنام ویکی رو اون کلیک کن بعد برو قسمت نصب و راه اندازی رو بخون سریع یاد میگیری به دنیای عظیم لینوکس خوش اومدی

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 08 شهریور 1387، 08:10 ب‌ظ »
سلام اقا رند قضیه اینکه اول تو ویندوز روی my computer کلیک راست کنی و گزینه manage رو انتخاب کنی سپس رو disk management کلیک کنی بعدا هر پارتیشنی رو که دوست داری روش کلیک راست کن گزینه delete.. رو بزن بعد دیسک اوبونتو رو بزار و برو جلو اگه حالا نمیدونی اینجا چطور جلو بری بالای این انجمن یک دگمه هست بنام ویکی رو اون کلیک کن بعد برو قسمت نصب و راه اندازی رو بخون سریع یاد میگیری به دنیای عظیم لینوکس خوش اومدی

سلام
دقیقا

موفق بلشی

آفلاین sorena

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 484
« پاسخ #6 : 08 شهریور 1387، 11:38 ب‌ظ »
http://wiki.ubuntu-ir.org/Installation/Hardy/Livehttp://wiki.ubuntu-ir.org/Installation/Partitioning
In The World That Has No fences Or Walls , Who Need Gates Or Windows

آفلاین HessaM TNT

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • What ?
« پاسخ #7 : 11 شهریور 1387، 01:16 ق‌ظ »
امروز روز خیلی بدیه . امروز سیزدهم نیست
امروز اصلا روز نیست شبه
چرا باید در یک روز  دو بار پی در پی به عبارت « ویندوز اوبونتو »‌ بر بخورم
من آلرژی دارم
.:: بهتره آدم بین بزرگا کوچیک باشه، تا بین کوچیکا بزرگ ::.

آفلاین snake

• Hero Member
  • *
« پاسخ #8 : 11 شهریور 1387، 09:05 ق‌ظ »
امروز روز خیلی بدیه . امروز سیزدهم نیست
امروز اصلا روز نیست شبه
چرا باید در یک روز  دو بار پی در پی به عبارت « ویندوز اوبونتو »‌ بر بخورم
من آلرژی دارم
سلام

موفق باشی

آفلاین HessaM TNT

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 366
  • What ?
« پاسخ #9 : 11 شهریور 1387، 11:11 ق‌ظ »
 ;D
.:: بهتره آدم بین بزرگا کوچیک باشه، تا بین کوچیکا بزرگ ::.