انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مصرف باتری در میز کارهای مختلف  (دفعات بازدید: 2617 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
مصرف باتری در میز کارهای مختلف
« : 05 اردیبهشت 1392، 11:18 ب‌ظ »
سلام من یه لپتاب K45v  دارم که  core i 7 , 8gig ram  داره با کارت گرافیک Gforce 610M  که اپترون هستش

حالا خیلی دوست دارم از تجربیات دوستان عزیز اشنا بشم

مصرف باتری در
دبیان بهتره یا اوبونتو

اگر میز کار رو عوض کنیم بهتره مثلا مصرف باتری تو KDE بهتره یا جنوم  یاcinannom

اگر اوبونتو یا دبیان ترجیحا دبیانی باشه فرقی میکنه بین مصرف باتری ها

حالا اگر بامبل بی نصب باشه بهتره که از کارت گرافیک انحصاری انویدیا استفاده کنیم یا از مدل اپن سورسش‌  ؟

لطفن جواب کلی بپرهیزید هر کی تجربه خودشو بگه

ممنون

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
پاسخ : مصرف باتری در میز کارهای مختلف
« پاسخ #1 : 06 اردیبهشت 1392، 08:20 ق‌ظ »
هرچی میزکار سبک تر میشه سرعت بیشتر میشه و مصرف هم کم میشه
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین محسن ح.

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 854
« پاسخ #2 : 06 اردیبهشت 1392، 10:37 ق‌ظ »
تا اونجا که من اطلاع دارم ، از وقتی که سیستم رو روشن میکنی ، کل سخت افزار روشن میشن و فرقی نمیکنه که سی پی یو پردازشی انجام بده یا نه ! در هر صورت 100% روشنه و نمیشه خاموشش کرد ، اما !!!
از اونجایی که سی پی یو شما هم قابلیت اورو کلاک رو به صورت پیش فرض داره ، میشه گفت هر چیز سنگین تری که نصب کنین ، مصرف بیشتری داره چون وقتی سی پی یو به 100% برسه ، تا اونجایی که اینتل واسش تعریف کرده میتونه ولتاژ بیشتری بگیره و مصرف کنه که سرعت پردازش رو بالا ببره مثلا واسه من 1.6 گیگاهرتزه که توی حالت اوور کلاک تا 2.8 گیگاهرتز میره بالا ! و مسلما برق بیشتری مصرف میکنه ، این واسه گرافیک هم یه جورایی فک کنم صادق باشه ، از اونجایی که گرافیک شما ان ویدیاس ، میتونین (با نرم افزار خودش فک کنم اسمش بامبلی بود) اونو خاموش کنین تا زیادی هم برق مصرف نشه ،

نمیدونم چقد تونستم منظورمو برسونم ، اگه جاییش مبهمه بگین بیشتر توضیح بدم ، اگرم مشکلی هست دوستان خواهشا اصلاح کنن . ممنون :)
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1392، 11:56 ب‌ظ توسط محسن ح. »

آفلاین پیام

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 348
« پاسخ #3 : 07 اردیبهشت 1392، 08:11 ب‌ظ »
راستش من الان اوبونتو 13.4 رو که نصب کردم یه تولزی داره به نام tlp  که وقتی نصبش کردم الان میتونم کلی از مصرف باطری صرفه جویی کنم

الان مصرف باتری رو میزنه 3:40 دقیقه و خیلی خیلی عالی شده توصیه میکنم شما هم استفاده کنید یعنی عالیه ها این 13.4 تا حالا که واقعا عالی کار کرده من موندم این 12.4 و 12.10 چرا اینقدر اخریا چندش شدن اذیت میکردن اعصاب خورد کن  فعلا که مشکلی ندارم و واقعا میز کار خوبیه

http://www.webupd8.org/2013/04/7-things-to-do-after-installing-ubuntu.html

واقعا محشره حالشو ببرید