انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: سیاه شدن و خاموش شدن مانیتور موقع بوت اوبونتوی ۱۳.۰۴ از USB [حل شد]  (دفعات بازدید: 1064 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
سلام. من چند روز پیش با کلی ذوق و شوق رفتم اوبونتو ۱۳.۰۴ بتا ۲ (۶۴ بیتی) رو گرفتم و با UNetbootin کپیش کردم روی فلش مموری. وصلش کردم به سیستم خودم و بوت رو روی USB تنظیم کردم. صفحه UNetbootin اومد، من هر گزینه ای رو که انتخاب میکردم برای ورود به اوبونتو، اول مانیتور بنفش میشد و صفحش میومد. ولی چند لحظه بعد مانیتور پیام میداد که هیچ تصویری ندارم و خاموش میشد. در حالی که اوبونتو بصورت Live بالا اومده ولی من هیچی نمیتونم ببینم :(
مشکل رو سرچیدم و تنها یک مورد مشابه رو توی انجمن اوبونتو پیدا کردم، طرف همچین مشکلی داشت و یک نفر بهش جواب داده بود که: این فقط نسخه بتاست، توی نسخه اصلی مشکل رفع شده!
منم خوشحال شدم و در انتظار رفع مشکل نشستم. و امروز مدام سایت اوبونتو رو رفرش میکردم که نسخه جدید رو منتشر بکنه. منتشرش هم کرد. همون موقع هم دانلودش کردم. و الان اومدم نصبش کنم دیدم که هنوز همون مشکل رو داره  ](*,)
فکر میکنم با کارت گرافیک من سازگاری نداره، نسخه های قبلی اوبونتو روی سیستم من میومدن ولی تصویرشون خیلی خیلی افتضاح بود. تمام تصویر بصورت خط خطی در اومده بود. مشکل با نصب کارت گرافیک حل میشد. ولی اینجا اصلا هیچ تصویری نمیاد. تصویر کاملا سیاهه. من چکار کنم؟ :'(

روی یه سیستم دیگه تست کردم، مشکلی نداشت. انگار فقط با سیستم من اینجوریه!
من فکر میکنم نسخه ۳۲ بیتی همچین مشکلی نداشته باشه، ولی من حتما ۶۴ بیتی میخوام  :oops:
بنظرتون با تعویض مانیتور مشکل حل میشه؟؟

وقتی که داشتم این سوال رو مطرح میکردم راه حل رو پیدا کردم! راه حل تو پست بعدی...

آفلاین علی هردان

• Full Member
  • *
  • ارسال: 243
دوستان قبل از اینکه دکمه ارسال تاپیک رو بزنم، راه حل مشکل رو پیدا کردم. و گفتم چقدر خوب میشه که راه حل رو اینجا بنویسم واسه کسانی که بعد از من به این مشکل بر میخورن  \\:D/

وقتی که وارد صفحه بنفش اوبونتو شدید، خیلی سریع دکمه Alt رو بزنید. تنظیمات واستون نمایان میشه.  8) زبان مورد نظرتون رو انتخاب کنید (انگلیسی انتخاب کنید بهتره. فارسیش قاطی پاتیه) بعد دکمه F6 رو بزنید. یه لیستی نمایش داده میشه. گزینه nomodeset رو فعال کنید. بعد Esc رو بزنید و Install Ubuntu رو انتخاب کنید. تمام  \\:D/

منبع: http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2129713
« آخرین ویرایش: 26 امرداد 1392، 11:57 ق‌ظ توسط علی هردان (ojZim) »