انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تعویض توزیع لینوکس(حل شد)  (دفعات بازدید: 2011 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 47
تعویض توزیع لینوکس(حل شد)
« : 27 شهریور 1387، 12:57 ب‌ظ »
سلام خسته نباشید.

من از اون جایی که آماتور بودم زیاد آشنایی چندانی با توزیع های لینوکس نداشتم . یه سری مقاله خوندم بعد رفتم یه fedora 9 خریدم . سیستم عامل خوبی بود اما نه برای من آماتور. بعد یه اوبونتو 8.04 گرفتم . با لایوش یکم که کار کردم دیدم خیلی بیشتر به درد من میخوره . حالا تصمیم دارم که عوضش کنم . (یه چیز عجیب توی نسخه اوبونتوی من اینه که این نسخه شامل یک dvd و یک Cd هستش که جفتش اوبونتوه! البته Cd ظاهرا اینستالر تحت ویندوزه ! بگذریم)

من تاپیک پاک کردن اوبونتو رو خوندم .اگه بخوام فدورا رو هم پاک کنم همینطوره ؟ توضیحات:

1- فدورای من کنار ویندوز نصبه و گراب هم الان سر جاشه
2- هنگام نصب من خنگ از گزینه ی Use Free space و پارتیشن بندی پیش فرض استفاده کردم و بصورت manual کار نکردم.
3- الان میخوام بجای فدورا اوبونتو نصب کنم و اوبونتو بیاد بجای فدورا بشینه و کاری به ویندوز ویستای روی لپ تاپ نداشته باشه
« آخرین ویرایش: 27 شهریور 1387، 10:50 ب‌ظ توسط essiprog »

آفلاین فاراب

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1352
  • آزادی
    • پروفایل لینکداین
پاسخ به: تعویض توزیع لینوکس
« پاسخ #1 : 27 شهریور 1387، 01:34 ب‌ظ »
اگه می خوای لقمه رو دور سرت مچرخونی و ریسک هم نکنی و زود به نتیجه برسی، من توصیه می کنم چیزایی رو که از هاردت احتیاج داری رو ی یه هارد دیگه ها ار جا که می دونی کپی بگیر، بعد با لایو با بالا و manual رو انتخاب کن، هارد رو برای نصب اوبونتو کلا پارتیشن بندی کن و نصب کن. بعد دوباره اطلاعاتت رو روی هرد کپی کن. به این میگن صورت مسئله رو پاک کردن. :) هر چند راه های زیادی هست ولی این برای شما فکر کنم بهترین راهه. راهنمای نصب اوبونتو هم در همین انجمن هست.
Godisnowhere

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #2 : 27 شهریور 1387، 02:14 ب‌ظ »
من با سی دی بوت 98 سیستم را بوت کردم و اشتبا فرمان s disk /mbr را روی درایو c وارد کردم و حالا هنگام بالا آمدن سیستم error missing opraiting sistem را می دهد حالا باید چیکار کنم؟

آفلاین essiprog

• Jr. Member
  • *
« پاسخ #3 : 27 شهریور 1387، 10:50 ب‌ظ »
مشکل من با ابزار Complete Pc Restore در ریکاوری کیت سونی حل شد. بعد هم اوبونتو رو نصب کردم . با تشکر