انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

اوبونتو ۲۴٫۰۴ با پشتیبانی بلند مدّت (۱۲ سال) منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: لیزی‌ویم! «ویم واسه تنبل‌ها»  (دفعات بازدید: 677 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sajadspeed

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 972
پاسخ : لیزی‌ویم! «ویم واسه تنبل‌ها»
« پاسخ #15 : 06 شهریور 1403، 09:12 ب‌ظ »
نقل‌قول
خب چندین دلیل داره یکیش اینه که زبان کاربردی نیست (‌نه در اون حدی که پایتون و سی هستند ) و فقط مخصوص یک سری از کارهاست.
یکی دیگه هم اینه که نوع داده ی عجیب غریبی داره.
و آخر از همه نحوه اعصاب خورد کنی داره.ویم اسکریپت که خیلی راحت تره!!
خوب آخه دوست عزیز اصلا کاربرد این زبان رو اشتباه متوجه شدید. آقای Dragon توضیح دادن در این مورد. بعدم اصلا شما نیازی به یادگیری اون ندارید. سینتکسش کاملا صریحه دو تا نمونه کد ببینید متوجه می‌شید. بعدم برای یه کانفیگ نئویم که شما اونقدر نیاز ندارید چیزی رو از بیس بنویسید. اصلا چیزی برای یادگرفتن نداره. صرفا چند تا کپی پیست از خود منابع اصلیه که وقتی هم بخواید چیزی رو تغییر بدید یا اضافه و کم کنید نمونه‌ش رو حتما می‌تونید توی خود کدهای اصلی پیدا کنید و صرفا همون رو تکرار کنید با تغییر خودتون یا در نهایت همون مبحث رو سرچ کنید.

آفلاین learner:~$

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 798
  • روزی روز گاری در گنو/لینوکس
« پاسخ #16 : 06 شهریور 1403، 09:44 ب‌ظ »
نقل‌قول
خب چندین دلیل داره یکیش اینه که زبان کاربردی نیست (‌نه در اون حدی که پایتون و سی هستند ) و فقط مخصوص یک سری از کارهاست.
یکی دیگه هم اینه که نوع داده ی عجیب غریبی داره.
و آخر از همه نحوه اعصاب خورد کنی داره.ویم اسکریپت که خیلی راحت تره!!
خوب آخه دوست عزیز اصلا کاربرد این زبان رو اشتباه متوجه شدید. آقای Dragon توضیح دادن در این مورد. بعدم اصلا شما نیازی به یادگیری اون ندارید. سینتکسش کاملا صریحه دو تا نمونه کد ببینید متوجه می‌شید. بعدم برای یه کانفیگ نئویم که شما اونقدر نیاز ندارید چیزی رو از بیس بنویسید. اصلا چیزی برای یادگرفتن نداره. صرفا چند تا کپی پیست از خود منابع اصلیه که وقتی هم بخواید چیزی رو تغییر بدید یا اضافه و کم کنید نمونه‌ش رو حتما می‌تونید توی خود کدهای اصلی پیدا کنید و صرفا همون رو تکرار کنید با تغییر خودتون یا در نهایت همون مبحث رو سرچ کنید.
خیر به شدت مخالفم.
منابعش هیچ توضیح جامع و خوبی درمورد نحوه تنظیمش نگفتند و من  با یک ویدیو سعی کردم که تنظیم کنم.(‌ nvchad )
جرعت دارید کد رو کپی پیست کنید تا با ۱۰۰ ارور مواجه بشید.
اما خب برای بازی ساختن زبان باحالیه ولی علاقه ایی به این چیزا ندارم.

مثل سمی کالونم( ; ).
خواستار پایان.
محکوم به کامپایل.

آفلاین Dragon-

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 5118
« پاسخ #17 : 06 شهریور 1403، 10:44 ب‌ظ »
احتمالا نسخه neovim برای اون انتشار nvchad قدیمی بوده. مخصوصا اگه neovim رو از مخزن دبیان پایدار نصب کرده باشید.
شاید هم اون nvchad که دانلود کردید خودش عیب داشته.

اگه می‌خواهید neovim رو خودتون پیکربندی کنید و یه نقطه شروع مناسب لازم دارید، از kickstart استفاده کنید:
https://github.com/nvim-lua/kickstart.nvim
میدونید که زکات علم نشر آن است

آفلاین Dr.Code

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1410
  • Dr.Code
    • My website
« پاسخ #18 : 07 شهریور 1403، 02:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
خیر به شدت مخالفم.
منابعش هیچ توضیح جامع و خوبی درمورد نحوه تنظیمش نگفتند و من  با یک ویدیو سعی کردم که تنظیم کنم.(‌ nvchad )
جرعت دارید کد رو کپی پیست کنید تا با ۱۰۰ ارور مواجه بشید.
اما خب برای بازی ساختن زبان باحالیه ولی علاقه ایی به این چیزا ندارم.
فکر کنم اولین زبانی که یاد گرفتم لوا بود. شایدم جاوا. ولی من با لوا پول خوبی در آوردم :)