انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: خریدن کیبرد ارگونومیک سازگار با لینوکس  (دفعات بازدید: 4146 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین rostamiani

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 77
سلام
من دنبال یک کی بورد می گردم که تایپ کردن باهاش راحت باشه و توی کار های طولانی مشکلی برای مچ دست به وجود بیاره
فعلا سه تا کی بورد پیدا کرد:
1.Microsoft curve 2000
2.Microsoft Natural® Ergonomic Keyboard 4000
3.Logitech Wave keyboard

1. آیا این کی برد ها با لینوکس سازگارند؟
2.آیا کی بورد مناسب دیگه ای میشناسید؟ به چه قیمتی؟

با تشکر
« آخرین ویرایش: 19 مهر 1387، 10:33 ب‌ظ توسط rostamiani »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام
من دنبال یک کی بورد می گردم که تایپ کردن باهاش راحت باشه و توی کار های طولانی مشکلی برای مچ دست به وجود بیاره
فعلا سه تا کی بورد پیدا کرد:
1.Microsoft curve 2000[/URL] (30,000 Tooman)
2.Microsoft Natural® Ergonomic Keyboard 4000
2.Logitech Wave keyboard

1. آیا این کی برد ها با لینوکس سازگارند؟
2.آیا کی بورد مناسب دیگه ای میشناسید؟ به چه قیمتی؟

با تشکر

سلام

شماره ۲ حتما با اوبنتو کامپتیبل هستش  ;)

موفق باشید

آفلاین saeed

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 62
من دومی رو دارم ! مشکلی هم ندارم

آفلاین rostamiani

• Jr. Member
  • *
با تشکر فراوان
متاسفانه من اشتباها دو عدد شماره 2 نوشتم ! اگه ممکنه بگین کدوم مدل  :oops:

اگه Microsoft Natural 4000 دارین، ممکنه بگین کیبرد split فقط برای تایپ کردن 10 انگشتی خوبه یا اسپلیت بودنش برای کاربرایی که 10 انگشتی تایپ نمی کنن هم مفیده؟

متشکرم

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
با تشکر فراوان

اگه Microsoft Natural 4000 دارین، ممکنه بگین کیبرد split فقط برای تایپ کردن 10 انگشتی خوبه یا اسپلیت بودنش برای کاربرایی که 10 انگشتی تایپ نمی کنن هم مفیده؟

متشکرم

درود بر جناب رستمیانی

آقا من به عمرم کیبرد آرگونومیک ندیدم  :D اینی که اون بالا دیدم خیلی راحت رفتم تو system > preferences> keyboard بعد در تب layouts کیبردهای مختلف رو چک کردم  ;D

ولی در کل اینها یه سری پد اضافه دارند که زیر مچ قرار میگرند و وضعیت کلید ها به نحوی هستش که دست در راحتترین استیل خودش باشه که این از بیماریهای مفضلی در مچ و انگشتها جلو گیری میکنه

اما اگر جزو تایپیستهای ده انگشتی نیستید و یکی یکی کلیدها رو میزنید احتمال زیاد دستتون رو با استایل مورد نظر سازنده روی کیبرد و پدهای تعبیه شده نمیگذارید و به احتمال خیلی قوی این سری کیبرد برای شما آنچنان تفاوتی نخواهد داشت

البته باز بگم که من این سری کیبردهای جدید را ندیده ام و دقیق نمیدونم دیزاینشون چیه و مطالب بالا رو از روی مطالعات چند سال پیش گفتم

آفلاین saeed

• Jr. Member
  • *
با تشکر فراوان

متشکرم

منظور من هم Microsoft Natural Keyboard 4000 بود !
split  بودنش در واقع برای تایپ ده انگشتی مفیده و اگه شما ده انگشتی تایپ نمی کنید شاید آزار دهنده هم باشه !

طرز قرار گیری دست هم به گونه ای هست که در تایپ های طولانی کمتر احساس خستگی می کنید.
اگه ده انگشتی تایپ می کنید من توصیه می کنم که این کیبورد رو بخرید ولی اگه حتی با خرید این کیبورد هم قصد یادگیری تایپ ده انگشتی رو ندارید بهتره بی خیال کیبورد های ارگونومیک بشید !

آفلاین rostamiani

• Jr. Member
  • *
از کمکتون خیلی خیلی متشکرم
توصیه خوبی هست. حتما سعی می کنم تایپ 10 انگشتی رو یاد بگیرم  ;D
فقط دو سوال دیگه:
1.شما این کی برد رو به چه قیمتی خریدین؟
2.جوری که فهمیدم تمامی امکانات این کیبرد مثل Zoom و Back و Forward در Ubuntu قابل استفاده هست به جز  Favorite Button ها که ظاهرا با لینوکس مشکل دارن
شما تونستید از این دکمه ها در لینوکس استفاده کنید ؟

متشکرم

آفلاین saeed

• Jr. Member
  • *
من این کیبورد رو 60 هزار تومن از مجتمع کامیپوتر پایتخت خریدم ! یک سال و خورده ای پیش
توصیه می کنم قبل از خرید تست کنید و بعد خرید کنید . یه مقداری کیبورد سافتی هست شاید این نرمی اذیتتون کنه !
favorite Button ها کار نمی کنند و البته هیج وقت هم به فکر راه اندازیش در ابونتو نبودم ! تا وقتی GNOME-DO هست نیازی به favorite button نیست !