انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: کدوم نسخه لینوکس؟؟؟؟  (دفعات بازدید: 2378 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mohamad123_sh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
کدوم نسخه لینوکس؟؟؟؟
« : 21 مهر 1387، 04:48 ب‌ظ »
سلام به دوستان عزیز من میخوام از دست ویندوزم راحت شم
برای همینم لینوکس رو انتخاب میکنم
مشکلم اینه که سخت افزار کامپیوترم به شرح زیر هستش
اگه میشه بهترین توزیع و ورژن لینوکس رو برام پیشنهاد کنید که نه سرعت کامپیوترم افت نکنه نه برام مشکلی پیش بیاره
سی پی یو: 2400 اینتل پنتیوم 4 فول کش
مادربرد:ایسوس P4S533
رم:256 مگابایت
کارت گرافیک و کارت صدا هم  اونبرده
مودم هم zoltrix هستش.

خیلی خیلی ممنون اگه جوابم رو بدید
« آخرین ویرایش: 21 مهر 1387، 04:51 ب‌ظ توسط mohamad123_sh »

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
پاسخ به: کدوم نسخه لینوکس؟؟؟؟
« پاسخ #1 : 21 مهر 1387، 05:04 ب‌ظ »
اگه میشه بهترین توزیع و ورژن لینوکس رو برام پیشنهاد کنید که نه سرعت کامپیوترم افت نکنه نه برام مشکلی پیش بیاره
مودم هم zoltrix هستش.

سلام دوست عزیز به "انجمن کاربران فارسی زبان اوبونتو گنو/لینوکس" خوش آمدید  :)

خب این شما هستید که باید توزیع مورد علاقیتان را انتخاب کنید، سیستم شما از نظر سخت‌افزاری مشکلی نداره همانطور که قبلا ویندوز روش نصب بوده می‌تونید انواع لینوکس‌ها را نیز روی آن نصب کنید... اگر قصد این را دارید که کار با گنو/لینوکس را شروع کنید، بهترین توزیع برای این زمان اوبونتو هست ...
البته توزیع‌های کاربر پسند زیادی وجود دارند که می‌تونید با جستجو در هیمن انجمن و یا گوگل با آن‌ها آشنا بشید ... ولی به هر حال اوبونتو برای شروع پیشنهاد می‌شه  :)

موفق باشید ...
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #2 : 21 مهر 1387، 06:24 ب‌ظ »
سلام دوست عزیز به دنیای گنو و لینوکس خوش اومدی شما این پست من رو ببین کمکت میکنه

http://forum.ubuntu.ir/index.php?topic=6710.0

گرچه تا خودت چند تا رو امتحان نکنی فایده نداره من برای شروع همین خانواده اوبونتو رو پیشنهاد میکنم مثل اوبونتو و یا کوبونتو و اما پارسیکس هم برای اشنایی بسیار عالیه

موفق باشی

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #3 : 21 مهر 1387، 07:11 ب‌ظ »
مودم هم zoltrix هستش.

سلام گرامی و خوش آمدید

در خصوص خوانواده اوبنتو باید بگم که رم سیستم شما برای اجرای لایو سی دی اوبنتو یا کوبنتو کم است پیشنهادم زوبونتو هستش ( xubuntu ) که سبکتر از ۲ ورژن قبلی هستش .

البته از لحاظ گرافیکی یک مقدار ضعیف تر از دو برادر بزرگترش هستش ولی در عوض سرعت خیلی بالايی داره .

و اگر میخواهید اوبنتو یا کوبنتو رو نصب کنید بایستی سی دی آلترنیت این ورژنها رو تهیه کنید که در نصب به مشکل برخورد نکنید ( سی دی لایو ۳۸۴ مگ رم لازم داره ) .

در خصوص سایر خانواده ها هم خیلی انتخابهای متفاوتی پیش رویتان هست ولی یکی از مهمترین ویژگیهای خانواده اوبنتو همین فرومی هستش که اگر سئوال یا مشکلی داشتید میتونید به آن رجوع کنید .

موفق باشید و منتظر ورود گرمتون به جهان آزادی هستم

پینوشت : اساتید و سروران گرامی حبیبی و بوذری جسارت من تازه وارد را ببخشید ولی لطفا در پاسخ دادن به دوستان تازه وارد یکم بیشتر دقت کنید چون یه راهنمائی اشتباه ما ممکنه یک نفر رو از آزادی محروم کنه  :oops:

آفلاین محمدرضا بوذری

• گروه راهبران
  • *
  • ارسال: 2643
    • فروشگاه اینترنتی شهر کودک
« پاسخ #4 : 21 مهر 1387، 07:19 ب‌ظ »
پینوشت : اساتید و سروران گرامی حبیبی و بوذری جسارت من تازه وارد را ببخشید ولی لطفا در پاسخ دادن به دوستان تازه وارد یکم بیشتر دقت کنید چون یه راهنمائی اشتباه ما ممکنه یک نفر رو از آزادی محروم کنه  :oops:

ما شاگرد شما هم هستیم  :)
من اولین بار اوبونتو رُ با رم ۱۹۲ مگ، گرافیک ۳۲ مگ و سی‌پی‌یو ۸۰۰ مگاهرتز نصب کردم و البته با دیسک زنده  ;) (حتی هاردی رُ هم روی یک سیستم دیگه با این مشخصات نصب کردم)
توسط رم ۲۵۶ به سادگی می‌شه دیسک زنده‌ی اوبونتو را بوت و حتی چند ساعتی هم باهاش کار کرد من با ۱۹۲ این کار رُ کردم  :) (فقط موقع بوت شدن کمی طول خواهد کشید)

بنا به تجربه عرض کردم  ;)  :)

موفق باشید !
« آخرین ویرایش: 21 مهر 1387، 07:25 ب‌ظ توسط محمدرضا بوذری »
حلقه ایرانیان اوبونتویی در فیسبوک [facebook.com/ubuntu.ir]

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #5 : 21 مهر 1387، 07:43 ب‌ظ »
درسته منم دیدم رو لپ تاپ قدیمی یکی از بچه ها با رم 256 کار کرد البته خوشش اومد و نصب کرد اون نسخه اوبونتو 7.10 بود
« آخرین ویرایش: 26 مهر 1387، 11:56 ق‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
« پاسخ #6 : 21 مهر 1387، 08:11 ب‌ظ »

ما شاگرد شما هم هستیم  :)
من اولین بار اوبونتو رُ با رم ۱۹۲ مگ، گرافیک ۳۲ مگ و سی‌پی‌یو ۸۰۰ مگاهرتز نصب کردم و البته با دیسک زنده  ;) (حتی هاردی رُ هم روی یک سیستم دیگه با این مشخصات نصب کردم)
توسط رم ۲۵۶ به سادگی می‌شه دیسک زنده‌ی اوبونتو را بوت و حتی چند ساعتی هم باهاش کار کرد من با ۱۹۲ این کار رُ کردم  :) (فقط موقع بوت شدن کمی طول خواهد کشید)

بنا به تجربه عرض کردم  ;)  :)

موفق باشید !

درورد گرامی

متاسفانه تجربه من با شما کمی فرق داره . مواقعی که کارت گرافیکی آنبرد هستش با رم ۲۵۶ لایو برای بالا اومدن به مشکل خورده .

البته ویکی اوبنتو هم باعث شد که من فکر کنم شما به میزان رم دوستمون دقت نکرده باشید  :oops:

https://help.ubuntu.com/community/Installation/SystemRequirements

البته تجربه شما هم بسیار جالب بوده حتما باید یه بار آزمایش کنم  ;)

حسن جان خدا وکیلی خودت رو بزار جای یکی که تازه میخواد وارد لینوکس بشه بعد برو اون تاپیک رو بخون ( البته خدائی تاپیک خیلی خوب و کاملیه و خیلی روش زحمت کشیدی دستت واقعا درد نکنه ) آیا  اینجوری :o نمیشی ؟ :D

باز هم از سروران بابت جسارتم و از محمد عزیز بابت خارج شدن از سئوالشون پوزش میخوام  :oops:

ممنون و موفق باشید

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
« پاسخ #7 : 22 مهر 1387، 12:16 ق‌ظ »
مگه من و محمد ناراحت شدیم از دستت که پوزش میخوای ;) اینا مسائل علمی لینوکسه اکثرا هم تجربیات مختلف افراد رو سیستمهای مختلف فرق میکنه خب
تو هم بیراه نمیگی که مثلا حالا اگه دوست ما تونست نصب کنه بعد خواست جلوهای ویژه رو ببینه پس چی رم بالاتر میخواد من و محمد حداقلها رو گفتیم نه سیستم پیشنهادی رو  وگرنه اگه دست منه که میگم رم زیر 1 گیگ سیستم نمیشه ولی خب با اون سیستمای ضعیف میشه خیلی کارای در حد سبک رو انجام بدی نه ؟

آفلاین mohamad123_sh

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
« پاسخ #8 : 26 مهر 1387، 09:56 ق‌ظ »
سلام دوستان عزیز
منظور من از کدوم توزیع لینوکس این بود که کدوم ورژن اوبونتو به درد من میخوره.که هم با سرعت اجرا بشه و هم نیاز به ارتقائ سخت افزار نداشته باشه.
خیلی ممنون از راهنماییهاتون خیلی کارسازن.
 :D :D :D :D \\:D/ \\:D/ ;) ;) :D

آفلاین ahmed

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1069
    • یادداشت‌های یک دوست‌دار نرم‌افزارهای آزاد
« پاسخ #9 : 26 مهر 1387، 10:27 ق‌ظ »
خب. به نظر من خیلی با هم فرق ندارن. بهتره همیشه از آخرین نسخه استفاده کنی. یعنی 8.04. ضمنا 9 آبان هم 8.10 میاد.
پارسیکس رو هم امتحان کن (لینوکس فقط اوبونتو نیست).
 ;)