انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست راهنمایی جهت راه اندازی wireless بر روی PC  (دفعات بازدید: 3662 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین h_sajad

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
با سلام خدمت کلیه دوستان
بنده جهت دسترسی به اینترنت  wireless موجود در ساختمان بر روی PC اتاقم از یک D-Link DWA-110 54Mbps Wireless G USB Adapter  استفاده میکنم.
http://www.pcstudio.com.au/dlink-dwa110-54mbps-wireless-adapter-p-588.html

از طرفی در xp با نصب درایور موجود بر روی CD اون تونستم به اینترنت وصل بشم. اما از اونجایی که قصد دارم بنا به نیازهای علمی دنیای بدون بیل گیتس رو تجربه کنم و برای همیشه از linux استفاده کنم ، خواستم ببینم که چطور میتونم در linux با این usb از wireless استفاده کنم ؟( راستش اینترنت رو بسیار لازم دارم)
با تشکر از توجه همگی
منتظر پاسخ دوستان هستم !

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
با سلام خدمت کلیه دوستان
بنده جهت دسترسی به اینترنت  wireless موجود در ساختمان بر روی PC اتاقم از یک D-Link DWA-110 54Mbps Wireless G USB Adapter  استفاده میکنم.
http://www.pcstudio.com.au/dlink-dwa110-54mbps-wireless-adapter-p-588.html

از طرفی در xp با نصب درایور موجود بر روی CD اون تونستم به اینترنت وصل بشم. اما از اونجایی که قصد دارم بنا به نیازهای علمی دنیای بدون بیل گیتس رو تجربه کنم و برای همیشه از linux استفاده کنم ، خواستم ببینم که چطور میتونم در linux با این usb از wireless استفاده کنم ؟( راستش اینترنت رو بسیار لازم دارم)
با تشکر از توجه همگی
منتظر پاسخ دوستان هستم !

سلام و خوش آمدید

متاسفانه بعضی از سخت افزارها به دلیل تولید پائین و کم توجهی تولید کننده فاقد درایور برای لینوکس هستند و یا اینکه برای نصبشون نیاز به یکم تجربه هستش

مودم شما ظاهرا باید جزو اون دسته سخت افزاری باشه که برای استفاده از ویندوز طراحی شده باشه . من یه گشتی توی اینترنت زدم ولی چیزی دستگیرم نشد

شما اگر تجربه کار با لینوکس رو نداشته باشید یا تجربتون کم باشه ممکنه به خاطر نصب این سخت افزار تصور کنید که محیط لینوکس یه محیط سخت و همراه با مشکلات فراوان هستش که در حقیقت اینگونه نیست

من پیشنهاد میدم که یه سرچ دقیق روی اینترنت بکنید ولی اگر مطلب شفاف و ساده ای نیافتید زیاد روش فکوس نکنید که زده بشید

اگر براتون امکان داره وایراستون رو با یک وایرلس استاندارد تعویض کنید ( مثلا یه وایرلس ایدرنت که به کارت شبکتون متصل بشه و یا کارتهای وایرلس pci )

موفق باشید

آفلاین h_sajad

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
سلام به همه
ضمن تشکر از دوست عزیزمون HardyLaity
آیا واقعاً هیچ راه دیگه ای نداره ؟؟  ???  :'( 
از دوستان اهل فن میخوام اگه تجربه ای دارند کمکم کنند.
آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
سلام گرامی و ممنون از لینکی که در پرایوت بهم دادید

اگر اجازه بدین جواب رو اینجا بزنم که اگر دوستان بعدا به همچین سخت افزاری بر خورد کردند بدونند که ما چه مسیری رو رفتیم

خوب ظاهرا سخت افزار داخلی شما RT73 هستش ( این اسم واقعی یا به نوعی چیپست اصلیه سخت افزارتونه ) حالا شما به این لینک برید یه راهنمای خیلی ساده و قدم به قدم هستش ۱۴ استپ رو طی کنید ( تمام فرامین رو توی ترمینال بزنید ) و بیایید جلو اگر جائی به مشکل خوردید مثلا به شما ارور داد و اون قسمتهای پائین هم نتونست کمکتون کنه اینجا بگید تا با همفکری دوستان حلش کنیم  ;)

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=400236

امیدوارم خیلی ساده بتونید نصب کنید