انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: پر شدن فضای هارد(حل شد)  (دفعات بازدید: 4170 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین sayla

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
پر شدن فضای هارد(حل شد)
« : 02 آبان 1387، 01:46 ق‌ظ »
سلام
بعد از ۱۵ روز استفاه از Ubuntu امروز ۲۶ گیگ هارد پر شد!!!
این پر شدن فضای هارد باعث مشکلات بزرگی شده!
۱-برای خاموش و ریست کردن سیستم روی دگمهء مخصوص (پانل بالا) که کلیک میکنم به کلی هر ۲ پانل بسته میشه و مجبورم برای برگردوندنش از دستور genom-panel & استفاده کنم با اینکه این دستور کار ساز است و پانل ها برمیگرده ولی همگام اجرا این ارور در کامند نمایش داده میشه
(gnome-panel:9108): GnomeUI-WARNING **: While connecting to session manager:
Authentication Rejected, reason : None of the authentication protocols specified are supported and host-based authentication failed.
و بعد از چند دقیقه کار کامند پر میشه از انواع اقسام ارور ها...(البته با برگردوندن پانل بازهم امکان استفادهء از دگمهء مذکور نیست)
۲-بعد از هر بار باز و بسته کردن Firefox در هر سایتی که وارد بشم باید مجددا Username و Password رو وارد کنم (بعد از ورود به سایت بطور اتفاقی مجددا پانل بسته میشه) که انیم با توجه به ارورهای پی در پی ترمینال اللخصوص اروری که در زیر کپی مکنم باز برمیگرده به پور شدن هارد
(gnome-panel:8747): Gtk-WARNING **:
Attempting to store changes into `/home/syla/.recently-used.xbel', but failed: Failed to write file '/home/syla/.recently-used.xbel.LHP1IU': fwrite() failed: No space left on device

۳-وقتی DVD (چه نرم افزار چه مولتی مدیا) داخل DVD-ROM قرار میدم بعد از چند دقیقه سیستم به شدت کند میشه طوری که تنها کاری که میشه کرد حرکت دادن نشانه گرد ماوسه که اونم بعد از چندین بار تکان دادن چند سانت به اطراف حرکت میکنه!
=-=-=-=-=
سوال اینجاست
اول اینکه چی باعث شده این فضا اشغال بشه! درصورتی که تمام اطلاعاتی که دانلود ویا کپی کردم به درایو دیگه ای کات شده دوم اینکه برای رفع این مشکل چکاری باید انجام داد؟!
باتشکر
Sayla
« آخرین ویرایش: 02 آبان 1387، 05:39 ب‌ظ توسط sayla »

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
پاسخ به: پر شدن فضای هارد
« پاسخ #1 : 02 آبان 1387، 08:20 ق‌ظ »
سلام
ی مقداری معقول ب نظر نمی رسه ...... خود ب خود ک دیتا تولید نمی شه! ؟؟؟
sudo apt-get autoremove
sudo apt-get autoclean
sudo apt-get clean
 از این دستورات استفاده کنه تا دانلود هایی ک apt انجام داده رو حذف کنی!
و یا از منوی Applicaton>Accessories>DiskUsageAnalizer سعی کن اون بخشی رو ک بیشترن فضا رو گرفته پیدا کنی! بررسی کن . ببین چی باعث این طور پر شدن دیسک ات بشه.
:-؟
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین salamat

• Full Member
  • *
  • ارسال: 235
  • تخیل همه چیز است . (آلبرت اینشتن)
« پاسخ #2 : 02 آبان 1387، 04:09 ب‌ظ »

یک نکته کوچیک اینکه وقتی چیزی رو پاک می کنی تا از سطل آشغال پاکش نکردی فضای هاردت رو اشغال کرده. مگر اینکه اون رو Shit+Delet کرده باشی.   ;)

آفلاین Lucid Lynx

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 295
  • ONLY FREEDOM
« پاسخ #3 : 02 آبان 1387، 04:19 ب‌ظ »

یک نکته کوچیک اینکه وقتی چیزی رو پاک می کنی تا از سطل آشغال پاکش نکردی فضای هاردت رو اشغال کرده. مگر اینکه اون رو Shit+Delet کرده باشی.   ;)
توی ویندوز هم اینطوره

آفلاین sayla

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 53
« پاسخ #4 : 02 آبان 1387، 04:55 ب‌ظ »
سلام
از همهء دوستان سپاسگزارم
در مورد دستورات Autoremove و Autoclean و Clean این دستورات رو دیشب تست کردم ولی مشکل حل نشد...
تا اینکه با راهنمایی دوست مون جناب علیرضا طالقانی (انالایز کردن هارد) موفق شدم قسمت اصلی مشکل رو رفع کنم...
مشکل کلا خنده دار بود! من برنامهء Mythtv رو نصب کرده بودم این برنامه فایلهایی رو در مسیر /var/log/mythtv ایجاد کرده بود که حجم هر فایل به ۶ گیگ میرسید(جمع حجم فایلها ۲۱ گیگ میشد) !!! با حذف این فایلها مشکل Firefox و دگمهء Restart و Shutdown و... حل شد!
ضمنا یه سوال مهم... فایلهایی که از فولدر لاگ حذف کردم مشکل ساز نمیشه؟(Mythtv رو UnInstall کردم)
در مورد Delete و Shift Delete هم دیگه اینقدر تازه کار نیستم;)
با تشکر
Sayla
« آخرین ویرایش: 02 آبان 1387، 05:40 ب‌ظ توسط sayla »

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
پاسخ به: پر شدن فضای هارد(حل شد)
« پاسخ #5 : 02 آبان 1387، 05:53 ب‌ظ »
سلام
از همهء دوستان سپاسگزارم
در مورد دستورات Autoremove و Autoclean و Clean این دستورات رو دیشب تست کردم ولی مشکل حل نشد...
تا اینکه با راهنمایی دوست مون جناب علیرضا طالقانی (انالایز کردن هارد) موفق شدم قسمت اصلی مشکل رو رفع کنم...
مشکل کلا خنده دار بود! من برنامهء Mythtv رو نصب کرده بودم این برنامه فایلهایی رو در مسیر /var/log/mythtv ایجاد کرده بود که حجم هر فایل به ۶ گیگ میرسید(جمع حجم فایلها ۲۱ گیگ میشد) !!! با حذف این فایلها مشکل Firefox و دگمهء Restart و Shutdown و... حل شد!
ضمنا یه سوال مهم... فایلهایی که از فولدر لاگ حذف کردم مشکل ساز نمیشه؟(Mythtv رو UnInstall کردم)
در مورد Delete و Shift Delete هم دیگه اینقدر تازه کار نیستم;)
با تشکر
Sayla
۱+  احسنت بر شما...
لاگ ها هم نه! اصلا ی ایده ی داریم در پارتیشن بندی که میگه شما بهتره ی پارتیشن جدا برای پوشه ی لاگ ها تعریف کنی و حجم اش رو در حد یکی دو گیگ در حالت ای ک لاگ ها خیلی برات مهم باشه تعیین کنی! ;)
اگه ب من باشه ک میگم لاگ چی ی؟!  ۵۱۲ مگا بایت بسه شه! :P  این طوری خودش ب طور اتوماتیک لاگ های قدیمی تر رو حذف می کنه و نمی گذاره فضای زیادی از سیستم ات بگیره.
بازم آنالیز کن! ببین این سیزده - چهارده گیگ دیگه کجا رفته...
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین ناربه

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2033
« پاسخ #6 : 03 آبان 1387، 12:53 ب‌ظ »

یک نکته کوچیک اینکه وقتی چیزی رو پاک می کنی تا از سطل آشغال پاکش نکردی فضای هاردت رو اشغال کرده. مگر اینکه اون رو Shit+Delet کرده باشی.   ;)

اگه میشه ویرایش کن بکن : Shift + Delete

مرسی  :)