انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: بوت 2 گانه  (دفعات بازدید: 1274 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sayrex

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
بوت 2 گانه
« : 30 آبان 1387، 01:00 ب‌ظ »
سلام :

ببخشید یه سوال دیگه . من 2 تا هارد دارم ! یه 1 ترا بایت که ویندوز و .... روش نصب ه . یه 40 گیگ هم دارم که تصمیم گرفتم لینوکس رو روش نصب کنم .
برای اینکه اشتباهی پیش نیاد و گند نزنم میخوام هاردی که روش ویندوز و ... دارم رو قطع کنم و با خیال راحت برم تو کار نصب ubuntu !  حالا سوال من اینه که بعد از نصب و وصل کردن هارد قبلی آیا در ابتدای کار سیستم حالت بوت چند گانه خواهم داشت یا برای بوت چند گانه حتما باید روی یه هارد نصب کنم ؟
دومین سوال هم این که ubuntu قابلیت شناسایی پارتیشن های ویندوز مثل NTFS رو داره که مثلا من بتونم از فایل های صوتی تصویری و ... ام در دریاو های دیگه هم استفاده کنم یا نه .

ممنون .

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
پاسخ به: بوت 2 گانه
« پاسخ #1 : 30 آبان 1387، 01:09 ب‌ظ »
سوال دوم ات رو آره! این قابلیت رو داره.
سوال اول ات رو! الان خاطر ام نیست که این کار رو می کرد یا نه!(از روی دو دیسک جدا) به هر حال اهمیتی زیاد نداره! از روی bootMenu اول سیستم که روشن می شه می تونی بین دیسک های سوئیچ کنی!.

اگه این کار رو کرد و بوت اون دیسک ویندوز ایت رو هم شناسایی کرد! خبر بده! (البته اگه موقع نصب اون هارد ات رو قطع کنی که یقینا شناسایی نمی کنه و راه ش همون بوت-منو می شه)
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین Sayrex

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 26
« پاسخ #2 : 30 آبان 1387، 05:16 ب‌ظ »
منم حدس زدم که نتونه بوت درست که برای همین هارد هارو وصل کردم . الان بوت چند گانه Xp-vista-ubuntu دارم . خیلی سعی کردم کانکشن اینترنت بسازم اما نشد . حالا باید تو انجمن ها سرچ کنم برای connectin ساخت برای اینترنت .

راستی همیشه موقع ری استارت اینقدر طول میده تا ریست شه ؟ برای من نزدیک به 2-3 دقیقه طول میکشه .

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #3 : 30 آبان 1387، 06:30 ب‌ظ »
نه!!  معمولا که این طور نیست! و سریع بوت میشه.
ضمنا اگه این مشکل ات حل شده!‌ ی {حل شد} به عنوان پست اول اضافه کن و مشکل اینترنت رو روی یک پست جدید پیگیری کن! @};- :) رسم انجمن هستش
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel