انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: [ سؤال ] جايگزينى Compiz با مدير پنجره اى پويا  (دفعات بازدید: 2189 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین אוּרִיאֵל

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 641
  • bin/Matin/ !#
    • bin/Matin/ !#
سلام . بنده قصد دارم بعد از چهار سال ( از 9.04 ) دو باره اوبونتو رو امتحان كنم و تصميم دارم از رابط يونيتى استفاده كنم اما نياز شديد به يك مديرپنجره پويا دارم با تمركز بيشتر روى كاشى كارى پنجره ها . مدير پنجره هاى مورد علاقه ى خودم به ترتيب ( اوليش XMonad )  اينا هستند : XMonad , i3 , WMFS , WMII , OpenBox
حالا سؤال اينجاست كه با توجه به اين كه قراره تو 13.10 شاهد Mir باشيم آيا همچين چيزى ممكنه اصلاً ؟ اگر هست كدوم يكى بيشتر با محيط يونيتى سازگاره ؟

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
پاسخ : [ سؤال ] جايگزينى Compiz با مدير پنجره اى پويا
« پاسخ #1 : 22 شهریور 1392، 01:41 ق‌ظ »
گنوم و KDE پورت شدن به Wayland و تعجب از اینکه تنها Unity ساز مخالف می زند که تاکید خاصی روی mir و Xmir دارد و انگار می خواهد کاربران لینوکس را در تنگنا قرار بدهد ، کنویکال به جای سرمایه گذاری و توسعه Wayland به یاد mir و Xmir افتاده و ول کن قضیه هم نیست ، آنوقت است که احتمالا در آینده ای نه چندان دور باید دو مدیریت پنجره بروی لینوکس نصب شود Wayland و mir که البته به احتمال زیاد Wayland در مخازن اوبونتو پیدا نخواهد شد و از مخازن غیر رسمی باید نصب شود که این خودش ناسازگاری سیستمی بوجود می آورد ، خدا ختم به خیر کند ، این از unity که طوری ارائه نشد که تمام توزیع ها بتوانند از آن استفاده کنند و این هم از xmir لابد مدتی بعد هم کنویکال به فکر ساخت هسته خاص برای خود خواهد افتاد و به نا کارآمدی هسته مذکور اشاره می کند و اینجا هم تمام شرکت های سخت افزاری باید با سیاست های کنویکال کنار بیایند ، دوست ندارم اوبونتو به دندان لق دنیای متن باز تبدیل شود تا مجبور به دور انداختن آن شویم ، چرا که سیاست های آن گاه دقیقا در جهت عکس توده جامعه توسعه دهنده لینوکس می باشد ، انگار کونیکال یادش رفته ، اطلاعات ذخیره شده از Dash را که به طور پیش فرض به کونیکال می فرستاد ، من از اینجا از این کارهای کنویکال اعلام ناراحتی می کنم.
جالب اینکه درایورهای گرافیک های intel و amd از  Wayland پشتیبانی می کنند ولی کنویکال هنوز امیدوار است که intel از mir پشتیبانی کند امیدوارم که هیچ وقت پشتیبانی نکند تا کنویکال مجبور شود به فکر توسعه wayland و استفاده از آن بشود
https://wiki.gnome.org/Wayland
http://community.kde.org/KWin/Wayland
« آخرین ویرایش: 22 شهریور 1392، 02:34 ق‌ظ توسط H.m »
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ