انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا این قدر توزیع؟  (دفعات بازدید: 57318 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین keshavarz2440

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
پاسخ : چرا این قدر توزیع؟
« پاسخ #180 : 26 فروردین 1392، 11:46 ب‌ظ »
احساس می کنم یکم در زمینه ی لینوکس و فلسفش پیشرفت کردم گفتم بیام با یک دید تازه ببینمک چرا نمیشه یک توزیع واحد داشت

اونوقت به کی فوش بدن؟ عقده هاشون رو سر کی خالی کنن؟ کی رو ضایع کنن؟ تو سر کی بزنن؟

آفلاین کیان

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2338
« پاسخ #181 : 26 فروردین 1392، 11:55 ب‌ظ »
اونوقت به کی فوش بدن؟ عقده هاشون رو سر کی خالی کنن؟ کی رو ضایع کنن؟ تو سر کی بزنن؟
کشاورز مهربون، توی تاپیک ها (قدیمی) دنبال پست نگرد. تاپیکهای خودت رو که تازه باز کردی برو جلو، همراهی ات میکنیم! به اندازم کافی ترول هستم (و اهل طبع دیگه ای هم اینجا پیدا میشه) که دست خالی از این انجمن نری!

آفلاین keshavarz2440

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 28
« پاسخ #182 : 27 فروردین 1392، 06:11 ب‌ظ »
کشاورز مهربون، توی تاپیک ها (قدیمی) دنبال پست نگرد. تاپیکهای خودت رو که تازه باز کردی برو جلو، همراهی ات میکنیم! به اندازم کافی ترول هستم (و اهل طبع دیگه ای هم اینجا پیدا میشه) که دست خالی از این انجمن نری!

الان نیازه که خودمو قلقلک بدم؟ :)

آفلاین 不眠症

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
    • lazygeek
« پاسخ #183 : 27 فروردین 1392، 08:45 ب‌ظ »
تازه این تاپیک رو دیدم! و درکل جالب.
این بنده خدا حق داره سوال بپرسه و اینکه قانع هم نمیشه حق داره! من ، هم بودم قانع نمیشدم. نمیدانم شاید در رساندن درست منظور پارازیتهای زیادی بوده...

به نظرم: زیاد بودن توزیع ها یک امر عادی است و جلوی این حرکت با شیوه فعلی هم نمیشه گرفت. چرا؟ چون این دنیای آزاد پر از تفکرات متنوع است با گرایش های متفاوت و دیدگاه های متفاوت ، چگونه میتوان به اینها گفت بیا روی تفکری که من قبول دارم کار کن و تضمین میدهم که موفق میشویم؟ توی یک شرکت به احتمال زیاد دو تا توسعه دهنده اگر مراعات همدیگر رو نکنند به مشکلات جدی بر میخورند ، چه برسه به دنیای اوپن سورس بی دروپیکر. چرایی این ماجرا هم روشنه ، هم به دلایلی که عرض شد و  هم نیم نگاهی داریم به طبیعت و قوانین حاکم برآن.
هیچ کجا ندیدم از خود محور بودن کسی موفق بشه (هم در دنیای واقعی و هم در دنیای مجازی) شما اگر مثالی دارید بفرمایید.
چه آن حیوانی که در گله ای حضور داره و به دلیل حمله گرگی فقط خودش رو در خطر میبینه و پا به فرار میزاره ، غافل ازاینکه اون حیوان بازنده است و محکوم به فرار... و چه انسانی که برای هر هدفی اگر متحد نشود بازنده است.

زیاد بودن توزیع ها هم عادی است و هم غیرمنطقی.
دنیای اوپن سورس به نیروی مردمی خودش مینازه درحالیکه این نیروی عظیم فقط بخش کوچکی از آن در حال تولید هستند بقیه در حال خوش گذرانی و مصرف تولیدات آن بخش کوچک هستند. جنبش اوپن سورس بیشتر اینکه نیاز به سرمایه مالی برای گرفتن کارمند داشته باشه (که نداره) نیاز به یک رهبری داره که نیروی مردمی رو به یک سمتی سوق بده برای به زانو در آوردن سودجو ها. شاید رهبر این عقیده را به زبان بیاورد اما در عمل نتوانسته این نیرو رو هدایت کنه.

شاید دوستان بفرمایند زیاد بودن توزیع باعث رقابت میشود، اما باید واقع بین بود: رقابت چه در دنیای اوپن سورس و چه در مقابل انحصار طلب ها محدود به تعداد انگشتان دست شده بلکه خیلی خیلی کمتر یعنی زیر 5 تا. مثالهای فراوانی دارم از جنس انحصاری و غیر انحصاری:  وقتی که شرکت AMD تاسیس شد شاهد رشد جشمگیر کیفیت محصولات اینتل شدیم و همین طور محصولات دیگر.
مزیت رقابتی بودن را دنیای اوپن سورس کشف نکرده تو دنیا همه جا داره ازش استفاده میشه چه تو سیاست چه تو اجتماع و ...  کمیت در رقابت حدی داره و شما هیچ وقت 10 شرکت با کیفیت مناسب که در حد کلاس بالا رقابت کنند نخواهید دید و بقیه قربانی این رقابت خواهند شد چه انحصاری چه غیر انحصاری.
 پس هر چقدر زیادتر بشه فقط نیرویی این وسط هدر رفته ، که از نظر من این نیرو حیف است! گیرم که دنیای آزاد این اجازه رو داده باشه ولی عقل هیچ وقت نباید چنین جوازی بده.

برخلاف نظر دیگران زیاد بودن توزیع به این شکل رو بنده از نقاط ضعف جدی دنیای اوپن سورس میدانم. البته اگر هدف دنیای اوپن سورس دنیای انحصاری باشد بحث ما معنی پیدا میکند در غیر اینصورت نرم افزار فقط به عنوان سرویسی خواهد بود که به یک مکان محلی سرویس میدهد و نه در رقابت حضور داره و نه میخواهد حضور داشته باشه ، پس بدون در نظر گرفتن هدف زیاد بودن توزیع معنی پیدا میکنه و لازم هم نیست همه تست کنند چون به محل خودش سرویس میده نه به محل دیگر...
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1392، 12:38 ق‌ظ توسط Insomnia »

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
« پاسخ #184 : 27 فروردین 1392، 09:37 ب‌ظ »
خیلی خوب گفتی ++
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین سروش

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 44
« پاسخ #185 : 26 مهر 1392، 11:40 ب‌ظ »
خوب این خیلی ساده‌ست
اصلاً جایی برای بحث هم نداره. ما چند مدل اتومبیل داریم؟ خیلی!
چرا؟ خوب هر کدوم واسه کاری ساخته شده. شما با تراکتور یا لودر نمیری مهمونی. با پورشه یا لیموزین هم زمین شخم نمی‌زنن.