انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: cakra 2013.09  (دفعات بازدید: 2110 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین bahador72

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
    • مکانیک دنیایی بزرگ
cakra 2013.09
« : 19 مهر 1392، 04:34 ب‌ظ »
سلام بچه ها
خواستم بگم برین این چاکرا جدیدو دانلود و نصب کنین چنان ازش خر کیفم که نگو.kde 4.11 رو هم داره.هستش هم بروز شدس.چنان سرعتی داره که نگو.
برای لب تاب های دو گرافیکه انویدیا هم اصلا مشکل نداره.
موقعی که می خواد نصب بشه گرافیکتونو نصب میکنه فقط شما باید بامبلیو فعال و bbswitch اونو فعال کنین.خلاص.الان چنان لب تابم سرده که انگار خاموشه.طوری هستش که نتونستم اینجوری رو بقیه ی لینوکس ها تنظیمش کنم(فدورا 19.چاکرا 2013.05.اوبونتو 12.04 و 13.04.زوبونتو.کوبونتو.اوبونتو گنوم.آری او اس.تریسکل.....)
سایت فعال کردن بامبلی هم اینه http://chakra-linux.org/wiki/index.php?title=Bumblebee
قبلش هم دستور sudo pacman -Syu رو بزنین که حدود 7 مگ آپدیت داره.
موفق باشین.
راستی یه مشکلی نسخه قبلیش یعنی همین 2013.05 داشت این بود که تو دولفین فایل هایی که نامشون فارسی بود رو خرچنگی نشون میداد که اینم حل شد.
ببخشید طولانی شد آخه من که کلی لذت بردم.

آفلاین مُحَمَّدْ

• Full Member
  • *
  • ارسال: 217
پاسخ : cakra 2013.09
« پاسخ #1 : 19 مهر 1392، 05:04 ب‌ظ »
نقل‌قول
راستی یه مشکلی نسخه قبلیش یعنی همین 2013.05 داشت این بود که تو دولفین فایل هایی که نامشون فارسی بود رو خرچنگی نشون میداد که اینم حل شد.
قبل از این هم مشکلی تو kde نبوده و احتمالا تنها کافی بود که فایل lang.sh رو توی مسیر
etc/profile.d/lang.sh/ ویرایش  و خط export LANG=en_US.UTF-8 # رو آن‌کامنت می‌کردین :-)
درسته که درست نیست ولی درست نیست که بگیم درسته.

آفلاین bahador72

• Full Member
  • *
  • ارسال: 234
    • مکانیک دنیایی بزرگ
« پاسخ #2 : 20 مهر 1392، 07:46 ق‌ظ »
نقل‌قول
قبل از این هم مشکلی تو kde نبوده و احتمالا تنها کافی بود که فایل lang.sh رو توی مسیر
etc/profile.d/lang.sh/ ویرایش  و خط export LANG=en_US.UTF-8 # رو آن‌کامنت می‌کردین :-)
بله درسته مشکلی تو خود kde نبود اما اون چاکرا فقط این مشکلو داشت.بقیه kde ها مشکل خاصی نداشتن

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
« پاسخ #3 : 20 مهر 1392، 11:16 ب‌ظ »
دارم به لینوکس امیدوار می شم ! اون از یک عالمه برنامه که پورت شدن روی لینوکس(حالا چه متن باز چه بسته) و اونهم از این همه بازی ها که براش آماده شده ، اینهم از ساپورت از سخت افزارهاش که روز به روز داره بهتر می شه (به عنوان مثال یه لپتابی بود قبلا که وصلش می کردم هیچ درایوری ازش رو نمی شناخت الان به جز یک قطعه که اونهم من حال نصبش رو نداشتم تمام قطعات اتومات نصب شد.) و این هم پشتیبانی از صفحه های تاچ ! خیلی پشیمونم که عمرم رو با ویندوز تلف می کردم.
خلاصه دس مریزاد توسعه دهندگان لینوکسی !
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ