انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: سوال جدید بعد از مشکل چند روز پیش ( نصب کارت گرافیک ) حل شد!  (دفعات بازدید: 1358 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین رسول سعیدنژاد

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3502
  • علی (ع): زَكَاةُ الْعِلْمِ نَشْرُه
سلام دوستان. چند روز پیش من یه تاپیک زدم که گفته بودم بعد از نصب اوبونتو ( 12.04 ) اوبونتو گرافیک منو نمیشناخت و نمی تونستم فیلم های 1080p رو نگاه کنم.
بعد اومدم به جای xserver-xorg-video-all درایور انحصاری خود انویدیا (304) رو نصب کردم ولی باز تغییری نکرد. گرافیک در حالت کلی نصب بود ولی من نمی تونستم به خوبی ازش استفاده کنم.
ساسان جان گفتن که یونیتی چون خیلی سنگینه این اتفاق می افته. اومدم از lxde و xfce‌استفاده کردم ولی بازم فرقی نکرد.
بعد اومدم کلا زوبونتو نصب کردم (13.10). حالا مشکلم حل شد. ولی یه سوال برام پیش اومده:
بذارین از اول بگم که چکار کردم:
بعد از اینکه زوبونتو نصب شد با دستور sudo apt-fast update‌ و sudo apt-fast upgrade زوبونتو رو آپدیت کردم. ( خب طبق معمول xserver-xorg-video-all هم همراه آپدیت نصب شد ). موقعی که سیستم رو ریستارت کردم و اومد بالا دیدم بازم 1080p ها رو مثل قبل باز نمی کنه و مشکل داره.
بعد رفتم توی additional driver تا ببینم چه اتفاقی افتاده. این چهارتا درایور بود

بعد اعصابم ریخت بهم. بعد یادم اومد که موقع upgrade کردن از طریق ترمینال بعد از آپدیت نوشته بود که هنوز 3 تا بسته آپدیت نشده. رفتم قسمت software update دیدم سه تا بسته هست که هنوز آپدیت نشدن
اسماشون اینجوری بود:
linux-image-3.11.0-17-generic
بعد از آپدیت این سه تا بسته دیدم که 1080p رو راحت باز می کنه. اینا چی بودن اصن؟؟ خودم فکر کردم که با این سه بسته کرنل آپدیت شده و خوب شده. درسته؟؟ یا یه چیز دیگه بودن؟؟

خب حالا یه سوال دیگه
همونطور که می بینید توی additional driver درایور سومی رو انتخاب کرده چون من دست به هیچی نزدم. خب از اونجایی که جلوش نوشته open source یعنی الآن زوبونتو داره از این درایور استفاده می کنه؟؟؟ چون دکمه ی اکتیوش خاموشه. ولی وقتی روی یکی دیگه کلیک می کنم دوباره برمیگردم روی همین سومی دکمه ی اکتیوش روشن میشه.
الآن به نظرتون درایور سومی نصبه؟ یا باید نصبش کنم؟؟ اصلا نیازی به نصب هست؟؟ چون دیگه می تونم 1080p‌ببینم. یا اینکه اگه نصبش کنم بهتر میشه؟؟ گیج شدم.
« آخرین ویرایش: 03 بهمن 1393، 12:46 ق‌ظ توسط Rasubuntu »
نرم افزار، یک ابزاره. برای رسیدن به هدف ازش استفاده کنید. نرم افزار هدف شما نیست :) - آزادی، بزرگ‌ترین دروغ بشریت