انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چطور لوکال هاست نصب کنم؟  (دفعات بازدید: 5946 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
چطور لوکال هاست نصب کنم؟
« : 14 بهمن 1390، 11:53 ق‌ظ »
سلام دوستان

من چجوری میتونم رو لینوکسم لوکال هاست نصب کنم؟ تو انجمن هم گشتم ولی چیزی رو نیافتم  ;D

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
پاسخ به: چطور لوکال هاست نصب کنم؟
« پاسخ #1 : 14 بهمن 1390، 12:25 ب‌ظ »
سلام دوستان

من چجوری میتونم رو لینوکسم لوکال هاست نصب کنم؟ تو انجمن هم گشتم ولی چیزی رو نیافتم  ;D

به پیوند زیر مراجعه کنید
http://wiki.ubuntu.ir/ApacheMySQLPHP
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #2 : 14 بهمن 1390، 12:26 ب‌ظ »
لوکال هاست نصب کنی؟ منظورت دقیق چیه؟ لوکال هاست اسم دیگه یک شبکه است به آدرس 127.0.0.1 که همیشه به همین کامپیوتری که روشی اشاره می کنه. نیازی به نصب نداره (: مثلا اگر بزنی
ping localhostکامپیوتر خودت رو پینگ می کنه. اگر منظورت نصب وب سرور روی کامپیوتر خودت است جواب قبلی رو نگاه کن.
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین (|33@5

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 530
« پاسخ #3 : 14 بهمن 1390، 12:40 ب‌ظ »
لوکال هاست نصب کنی؟ منظورت دقیق چیه؟ لوکال هاست اسم دیگه یک شبکه است به آدرس 127.0.0.1 که همیشه به همین کامپیوتری که روشی اشاره می کنه. نیازی به نصب نداره (: مثلا اگر بزنی
ping localhostکامپیوتر خودت رو پینگ می کنه. اگر منظورت نصب وب سرور روی کامپیوتر خودت است جواب قبلی رو نگاه کن.

من فکر میکنم منظورشون وب سروره چون در اکثر آموش های رایج برای راه اندازی سایت بر روی کامپیوتر شخصی و تست اون (اکثرا مطالب منتشر شده در مورد مدیریت محتوا) به جای واژه وب سرور از لفظ لوکال هاست استفاده میشه...
اگر عقیده مخالف، شما را عصبانی می کند، نشانه آن است که شما ناخودآگاه می دانید که دلیل مناسبی برای آنچه فکر می کنید، ندارید.

آفلاین جادی

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 1602
    • در دفاع از آزادی بیان
« پاسخ #4 : 14 بهمن 1390، 01:09 ب‌ظ »

من فکر میکنم منظورشون وب سروره چون در اکثر آموش های رایج برای راه اندازی سایت بر روی کامپیوتر شخصی و تست اون (اکثرا مطالب منتشر شده در مورد مدیریت محتوا) به جای واژه وب سرور از لفظ لوکال هاست استفاده میشه...

حدس من هم همین بود. ولی خیلی مهمه که اگر کسی می خواد توی لینوکس پیشرفت کنه قدم هاش رو محکم برداره. بدون درک از پایه ها هر چی جلوتر بریم کارمون لق و لوق تر می شه (:
آزادی کیبورد حق هر انسان است - جادی

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
« پاسخ #5 : 14 بهمن 1390، 11:40 ب‌ظ »
من چجوری میتونم رو لینوکسم لوکال هاست نصب کنم؟
با فرض اینکه سوال شما درباره‌ی نصب و اجرای appهایی نظیر جوملا، وردپرس و...، روی سیستم‌عامل خودتان است -> لینک زیر گام‌به‌گام مراحل نصب بسته‌ی xampp‌ را شرح می‌دهد. بعد از نصب این بسته کافی است اسکریپت‌هایتان را با گرفتن مجوز ریشه در مسیر opt/lampp/httdocs/ بریزید و... . یا اینکه مستقیماً خودتان به نصب آپاچی و... بپردازید(طبق لینکی که در بالا معرفی شده).
« آخرین ویرایش: 15 بهمن 1390، 12:12 ق‌ظ توسط Hadron »

آفلاین حامد سپهر

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1556
« پاسخ #6 : 17 بهمن 1390، 10:31 ب‌ظ »
دوستان از کمکاتون ممنون. راستش من همه جا دیده بودم که واژه لوکال هاست رو بکار میبرن اولین بار بود که واژه وب سرور رو شنیدم!

من چجوری میتونم رو لینوکسم لوکال هاست نصب کنم؟
با فرض اینکه سوال شما درباره‌ی نصب و اجرای appهایی نظیر جوملا، وردپرس و...، روی سیستم‌عامل خودتان است -> لینک زیر گام‌به‌گام مراحل نصب بسته‌ی xampp‌ را شرح می‌دهد. بعد از نصب این بسته کافی است اسکریپت‌هایتان را با گرفتن مجوز ریشه در مسیر opt/lampp/httdocs/ بریزید و... . یا اینکه مستقیماً خودتان به نصب آپاچی و... بپردازید(طبق لینکی که در بالا معرفی شده).

به نظر میرسه که این روش راحت‌تره. فقط یه چیزی من با ترمینال درگیری دارم و نمیتونم باهاش کنار بیام. این آموزش هم که همش تو ترمینال بود، راهی هستش که بتونم از تو محیط گرافیکی نصبش کنم؟

آفلاین Hadron

• Full Member
  • *
  • ارسال: 150
« پاسخ #7 : 18 بهمن 1390، 12:07 ق‌ظ »
فقط یه چیزی من با ترمینال درگیری دارم و نمیتونم باهاش کنار بیام.
مدیر پنجره ناتیلوس (Files) برای اینکه بتواند به ‎/var/www دسترسی داشته باشد باید با مجوز ریشه (gksudo nautilus) باز شود که توصیه نمی‌شود. اصولا اجرای برنامه‌های گرافیکی با دسترسی ریشه کار درستی نیست!
به هر روی، برای اینکه ناتیلوس رو از sudo خلاص کنید، می‌توانید یوزرتان را در گروهی قرار دهید که بتواند www را بخواند.
« آخرین ویرایش: 28 فروردین 1392، 11:24 ب‌ظ توسط Hadron »

آفلاین مهران رهباردار (mehionline)

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 343
  • یه کاربر ساده نرم افزارهای آزاد
    • وبسایت شخصی من
« پاسخ #8 : 18 بهمن 1390، 12:18 ق‌ظ »
یک راهنمای خوب دیگه:
http://www.howtoforge.com/ubuntu_lamp_for_newbies

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19683
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #9 : 18 بهمن 1390، 05:18 ب‌ظ »
اگه PHP My Admin رو از مرکز نرم‌افزاری اوبونتو نصب کنی به احتمال زیاد خودش وب‌سرور رو برات نصب می‌کنه
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین power

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 80
پاسخ : چطور لوکال هاست نصب کنم؟
« پاسخ #10 : 18 فروردین 1392، 11:38 ب‌ظ »
نقل‌قول
اگه PHP My Admin رو از مرکز نرم‌افزاری اوبونتو نصب کنی به احتمال زیاد خودش وب‌سرور رو برات نصب می‌کنه
الان phpmyadmin رو نصب کردم چطور به پوشه لوکال هاست دسترسی پیدا کنم.

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19683
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #11 : 19 فروردین 1392، 02:47 ب‌ظ »
/var/www/
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین saeed engine

• Newbie
  • *
  • ارسال: 19
« پاسخ #12 : 22 دی 1392، 08:02 ب‌ظ »
سلام دوستان
موقعی که میخام آ‍‍‍‍‍باچی ۲ رو نصب کنم ارور میده.باید چکار کنم؟
متن ارور این هست
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

با تشکر

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
« پاسخ #13 : 22 دی 1392، 08:17 ب‌ظ »
سلام دوستان
موقعی که میخام آ‍‍‍‍‍باچی ۲ رو نصب کنم ارور میده.باید چکار کنم؟
متن ارور این هست
E: Could not get lock /var/lib/dpkg/lock - open (11: Resource temporarily unavailable)
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?

با تشکر

بسته‌ی dpkg به طور موازی نمیتونه دوتا کار رو انجام بده. پروسه‌ی در حال اجرا رو ببندید و بعد اقدام کنید

آفلاین POo

• Full Member
  • *
  • ارسال: 180
  • 12.04, debian testing
« پاسخ #14 : 22 دی 1392، 08:20 ب‌ظ »
E: Unable to lock the administration directory (/var/lib/dpkg/), is another process using it?سلام، این پیغام مشکل رو مشخص کرده شما از طریق دستور های مربوط به پکیج ها در یک ترمینال دیگه یا برنامه های گرافیگی مثل synaptic دارین از اون آدرس استفاده میکنین، برای اینکه اطلاعاتی از دست نره این پیغام رو داده.
پدرم روضه رضوان به دو گندم بفروخت     ناخلف باشم اگر من به جوی نفروشم