انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: خاموش کردن یا حداقل غیر فعال کردن کارت گرافیک AMD با تغییر پارامترهای کرنل  (دفعات بازدید: 2404 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Geek

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1116
  • The answer to life the universe and everything: 42
سلام دوستان

خب دوباره بحثی تکراری که همیشه ازش متنفر بودم رو مجبورم خودم کلید بزنم چون واقعا برام تبدیل شده به یه نقطه کور و گنگ!!!

الان حدود ۶ ماه میشه که دارم با توزیع های گوناگون کار میکنم و از مینت به عنوان توزیع اصلی استفاده می کنم و در طی این مدت کم و بیش مشکل دما به علت وجود گرافیک رادئون موجود بوده...
هر چند الان که کرنل رو به 3.11.4 آپدیت کردم مشکل دمایی رفع شده و دمای سیستم از ۴۵ به بالاتر نمیره اما واقعا برام سوال شده که:

مگه ما نمی گیم که داریم از یه سیستم عامل آزاد استفاده می کنیم خب طبیعتا باید راهی باشه که بشه با اون گرافیک AMD رو از کار انداخت!
ولی تا به حال کسی حداقل در این فروم بهش نپرداخته و برای این کار حتما باید درایور اختصاصی رو از سایت شرکت دانلود کرد و به صورت دستی نصب کرد و بعد هم به سیستم فهموند که عزیز من از اینتل استقاده کن که این روش هم در اکثر مواقع با شکست مواجه میشه و درایور به درستی نصب و اجرا نمیشه.

حالا این برام تبدیل شده به یه نقطه کور!!!!
چرا این کار رو نمیشه کرد؟
اصلا من نمی خوام از درایور آزاد هم استفاده کنم!!!... ](*,) ](*,)

الان که دارم فکر می کنم میبینم بزرگترین اشتباه من موقع خرید سیستم جدید انتخاب لپ تاپی با گرافیک رادئون >:( بود...