انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: اوبونتو مشکل امنیتی نداره؟  (دفعات بازدید: 5186 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

lomion

• مهمان
پاسخ به: اوبونتو مشکل امنیتی نداره؟
« پاسخ #15 : 09 دی 1387، 06:08 ب‌ظ »
همه چیز ممکنه مشکل امنیتی پیدا کنه. اینکه بخوایم مطلق صحبت کنیم نمیشه. ولی در کل اگه بخوام صحبت کنم، در کل اوبونتو از نظر امنیت توزیع خوبیه :)

آفلاین محمد حسین حیدری

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 82
  • جوجه لینوکس کار
« پاسخ #16 : 09 دی 1387، 10:45 ب‌ظ »
اگر نتایج مسابقات تست امنیتی سیستم عاملارو که هر سال برگزار میشه دیده باشید متوجه این امر می شید که لینوکس امن تر از بقیه سیستم عامل هاست. اما خوب اوبونتو بخاطر بعضی از مسائل امنیت پایین تری نسبت به توزیع های دیگه داره. ولی خوب یه سیستمی مثل Solaris یا OpenBSD به این سادگی ها قابل نفوذ نیستن. ولی خوب در کل هر کاری شدنی. شما حتی اگه پشت بهترین حفاظ ها باشی بازم امنیت ۱۰۰٪ نداری! هر اشتباه کوچیک حتی نصب یه برنامه مثلاْ VLC (منظورم این نیست که وی ال سی نرم افزار جاسوسیه!!!) که یه باگ امنیتی کوچیک داره (نداره ها مثاله!) می تونه کل این حفاظ شما رو بی خاصیت کنه. به همین دلیل معمولاْ جاهایی که امنیت خیلی بالایی می خواد رو به هیچ شبکه متصل نمی کنن حتی یک شبکه کوچیک محلی! تازه در همین حالت هم بعضیا تونستن به یه همچین سیستم هایی نفوذ کنن و اطلاعات بکشن! اما نه به صورت مستقیم بلکه به صورت غیر مستقیم!
نتیجه نهایی از کل اراجیفی که گفتم: ((هیچ سیستم امنیتی نمی تواند جلوی همه ی حملات و جاسوسی ها را بگیرد استثنا هم ندارد!))
نقل‌قول
Computers are like air conditioners, when you open WINDOWS they stop working.

آفلاین masoudadm

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 73
« پاسخ #17 : 09 دی 1387، 10:54 ب‌ظ »
سلام
منظورم اینه که همونطور که دوست خوبمون گفت یکی از راه های هک مهندسی اجتماعیه پس فردا یکی بلند نشه بیاد بگه که اوبونتو مگه عاشق چشم و ابروت شده که
از هلند ( کشوری که قبلا به مقدسات ما توهین کرده ) سی دی برات می فرستند و ما به جای اشاعه فرهنگ اوپن سورس انگ جاسوسی برای بیگانه را بخوریم
مگه این فیلم جاسوسه رو که تازگی  ها گرفته بودند ندیدید.
ضمنا از لومیون (ناظر انجمن که این تایپیک رو منتقل کرده اند) می خواهم آن را دوباره به همون جایی که بود منتقل کنند چون این موضوع بیشتر به فلسفه اوبونتو ربط داره تا مسائل شبکه
دانی که شمع دم مرگ به پروانه چه گفت                 گفت ای عاشق بیچاره فراموش شوی
سوخت پروانه ولی خوب جوابش را داد                      گفت طولی نکشد نیز تو خاموش شوی

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
« پاسخ #18 : 10 دی 1387، 01:32 ق‌ظ »
ببینید بحث جای دیگه مهم نیست تو ایران کسی کاری کرده یا نه اون با این تفکر که ایرانیها دنبال چنین چیزی نمیرن که متاسفانه درست هم هست می تونن فقط نسخه های ایران رو آلوده کنن. تازه آقای طالقانی شما میتونین سورس برنامه مدیریت بسته های رو به دلخواه ویرایش کنید این درست آیا شرکت تولید کننده نمی تونه سیستم رو جوری آماده کنه که با هر بار اتصال اطلاعات رو بفرسته و یا به عنوان یه بسته امنیتی یه جاسوس رو نصب که این فایروال خود اوبونتو هم که ماشاالله من ازش سر در نیاوردم با اون که فعال هست هر برنامه ای که دلش بخواد متصل میشه ، تو ویندوز من از مک آفی استفاده می کنم که به تمام سرویس های ویندوز هم گیر میده اما اینجا چی بگم شاید هم من اطلاعات کافی ندارم.
از دوستانی بیشتر می دونن خواهشا راهنمایی کنن که چطور با این فایروال امنیت برقرار هست خوب به تمام برنامه های سیستم عامل که کاری نداره پس سازنده هرکاری که بخواد مینونه انجام بده ؟
« آخرین ویرایش: 10 دی 1387، 01:36 ق‌ظ توسط Armageddon »
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )

آفلاین علیرضا طالقانی

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2373
  • القدس لنا، والنصر لنا!
    • Take it easy
« پاسخ #19 : 10 دی 1387، 06:38 ق‌ظ »
در خصوص اینکه ایرانی ها دنبال چنین چیزی نمی روند::  متاسفانه باید خدمت ات عرض کنم که! رفته اند و تا فی خالدون اش رو هم بررسی کرده اند...
شاید توی اوبونتو یی که دست من و شما باشه ی همچین اتفاقی افتاده باشه(چون من و شما بررسی نمی کنیم) ولی اونجا های که لازمه، انجام شده. ;)

و قربون شکل ماه ات! یکمی دقت کن به اینی که عرض می کنم!  مک-آفه رو نصب می کنی!‌و بهش اعتماد داری...
آیا تضمینی برات وجود داره که خود مک-آفه چیزی رو از سیستم ات خارج نمی کنه؟ هان؟ شاید اصلا خود مک-آفه است که داره دیتا های مهم رو میده بیرون!
آیا هرگز راهی برای تو هستش که سورس کد مک-آف رو ببینی و الگوریتم هاش رو بررسی کنی؟!

اما این امکان با بررسی iptables و ufw و FireStarter و تک تک و خط به خط کد های هسته ی لینوکس و برنامه های کاربردی ایش هستش!‌
*** هرچند که من و شما این بررسی رو نمی کنیم! ولی بازم هستند کسانی بسیار که این کارو می کنند...
@};- 

فکر می کنم این مورد رو سه مرتبه هم شرح دادم... و عضرمی خوام اگه اینقدر بد توضیح میدم! چون به نظر خودم که خیلی خوب توضیح میدم! :D
.ShayneIsTheOneWhoIsAlwaysAlone
terminal@world-server:~$ sudo aptitude remove --purge Israel

آفلاین Mehrab

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 253
« پاسخ #20 : 10 دی 1387، 11:40 ق‌ظ »
نقل‌قول
ضمنا از لومیون (ناظر انجمن که این تایپیک رو منتقل کرده اند) می خواهم آن را دوباره به همون جایی که بود منتقل کنند چون این موضوع بیشتر به فلسفه اوبونتو ربط داره تا مسائل شبکه
اتفاقا من با اینکه این تاپیک تو اینجا باشه بیشتر موافقم، چون کاملا از فلسفه اوبونتو و فلسفه نرم‌افزار آزاد دوره. مگه یکی از مسایلی که نرم‌افزار آزاد دنبال می‌کنه رفع همین نگرانی‌ها نیست؟ پس دلیل این همه شک چیه؟ بعضی‌ها اینجا اعتقاد دارن که سورسی که اوبونتو در اختیار عموم قرار داده و اون چیزی که کامپایل شده در اختیار قرار می‌ده متفاوته و این وسط بنیاد نرم‌افزار آزاد و این همه برنامه‌نویس‌های مستقل دهن باز وایسادن و فقط تماشا می‌کنن. اگه این مساله رو در مورد یک توزیع کوچک و ناشناخته مطرح می‌کردیم، می‌شد کمی این احتمال رو داد ولی در مورد اوبونتو که به خاطر محبوبیت و معروفیتش خیلی زیر ذره‌بین  هست این احتمال خیلی خیلی خیلی کمتره.
با این روندی که بحث پیش می‌ره من اصلا پیشنهاد می‌کنم این تاپیک به کافه اوبونتو منتقل بشه. چون بحث اینطوری داره پیش می‌ره که اصلا شاید هدف فقط ایران باشه و می‌خوان جاسوسی کنن و از این حرفا. اگه واقعا موضوع بحث این باشه که حتی شبکه و سرویس‌دهنده‌ها هم به نظر من جای مناسب برای این تفکرات نیست.

آفلاین Armageddon

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 379
  • violence solve everything
    • به دلیل رعایت قانون کپی رایت حذفش کردم
« پاسخ #21 : 12 دی 1387، 08:56 ب‌ظ »
نقل‌قول
متاسفانه باید خدمت ات عرض کنم که! رفته اند و تا فی خالدون اش رو هم بررسی کرده اند...

کیا ؟ کجا ؟ نکنه سکرت و ما نباید بدونیم ؟
ممکن است کسی که دایم سوال می کند ابله به نظر برسد ولی کسی که هرگز سوال نمی کند در تمام عمر ابله باقی می ماند  ( لویی پاولز )

دست هایی که کمک می رسانند مقدس تر از لبانی هستند که دعا می خوانند. ( ویلیام شکسپیر )