انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: بهترین توزیع برای نجات سیستمی که بالا نمیاد چیه؟  (دفعات بازدید: 1620 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
در این مورد زیاد سرچ کردم، توزیعهایی مثل Gparted ، System Rescue cd و Knoppix رو دانلود کردم. سوالم اینه که برای نجات سیستم، کدامیک از این توزیعها بهتره؟ و آیا توزیعی سراغ دارید که از اینها هم بهتر باشه؟

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *

آفلاین mohsen-rashidi

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 646
  • Hacker`s Emblem
    • اینجا خانه محسن است
نسخه دی وی دی فدورا یه حالت rescuemode داره، ببین شاید به دردت بخوره.
اطلاعات بیشتر

آفلاین mhch

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 340
دقیقا منظورتون از نجات سیستم چیه؟
میخوایید چه کار کنید؟
در این زمانه بی های و هوی و لال پرست
خوشا بحال کلاغای قیل و غال پرست
به شب نشینی خرچنگ های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده میافتند
به پای هرزه علف های باغ کال پرست
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست
به تنگ چشمی نامردمان زوال پرست

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
دقیقا منظورتون از نجات سیستم چیه؟
میخوایید چه کار کنید؟
منظور مشخصه، یعنی سیستم عامل corrupt شده و ران نمیشه و از بخت بد یه سری فایل مهم هم توی سیستم جا مونده، یه سیستم عاملِ قابل اطمینان و پایدار و کارا میخواییم که هارد اکسترنال رو هم بخوبی بشناسه و بتونم با خیال راحت اطلاعاتمو نجات بدم.

آفلاین Ghost Shadow

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1803
  • Linux is Secured By Design
اگه فقط مشکل سیستم عامل باشه و میخوای اطلاعاتت رو برداری خب با همون لایو اوبونتو هم میتونی هاردت رو وصل کنی و اطلاعات رو برداری ;)

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
نسخه دی وی دی فدورا یه حالت rescuemode داره، ببین شاید به دردت بخوره.
اطلاعات بیشتر
لینکو چک کردم جالب بود ولی به چند دلیل فکر نمیکنم به کارم بیاد، اولأ من یه سیستم عامل فوق العاده پایدار میخوام (که فدورا اینطور نیست)، ثانیأ من کارم فوری و فوتی نیست، یه چیزی میخوام که بصورت حرفه ای کارش نجات دادن سیستم باشه و انواع ابزارها رو برای این منظور داشته باشه، ثالثأ نیاز به استفاده از ترمینال نداشته باشه.
با این حساب فدورا اونی که من میخوام نیست، اگرچه میشه باهاش یه کارایی کرد.

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
اگه فقط مشکل سیستم عامل باشه و میخوای اطلاعاتت رو برداری خب با همون لایو اوبونتو هم میتونی هاردت رو وصل کنی و اطلاعات رو برداری ;)
اوبونتو رو که اصلأ صحبتشو نکن! انقدر باگ و کرش داره که من میترسم بعضی از فایلهامو بشکل ناقص کپی کنه! اطلاعاتم خیلی خیلی مهمه و به اوبونتو نمیتونم اعتماد کنم، یه سیستم عامل فوق العاده پایدار میخوام که پارتیشنهای ویندوز رو هم بشناسه. در جواب محسن بطور کامل گفتم که دنبال چه چیزی هستم.
« آخرین ویرایش: 25 آبان 1392، 11:45 ب‌ظ توسط siavash_siavash »

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
دوستان یه سوال...، دبیین 7.2 این قابلیتو داره؟ میشه بصورت لایو بوتش کرد و پارتیشنهای ویندوزی رو باهاش باز کرد؟ (آخرین باری که دبیین نصب کردم دو سال پیش بود نسخه 6، واسه همین دقیق یادم نیست چی به چی بود، ولی تا اونجایی که یادمه فکر کنم اون نسخه رو نمیشد لایو استفاده کرد.)

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
  • Kubuntu 16.04
    • پشتیبان فارسی انجمن ساز IPB
با سلام :)
شما نیاز به نسخه های مخصوصی Forensics دارید . برای این کار شما http://www.caine-live.net/ پیشنهاد می شه. ابزارهای Kali هم می تونه برای شما مناسب باشه.
موفق باشید

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
شما نیاز به نسخه های مخصوصی Forensics دارید . برای این کار شما http://www.caine-live.net/ پیشنهاد می شه. ابزارهای Kali هم می تونه برای شما مناسب باشه.
موفق باشید
ممنونم وحیدجان. این توزیعی که معرفی کردی تاجایی که من میدونم زیاد معروف نیست، رتبش تو دیستروواچ 194ـه!! فکر کنم همون توزیعهایی که خودم توی پست اول معرفی کردم قابل اعتمادتر از این باشه!
بهرحال ممنون.

آفلاین mhch

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 340
parted magic
« آخرین ویرایش: 26 آبان 1392، 10:11 ب‌ظ توسط mhch »
در این زمانه بی های و هوی و لال پرست
خوشا بحال کلاغای قیل و غال پرست
به شب نشینی خرچنگ های مردابی
چگونه رقص کند ماهی زلال پرست
رسیده ها چه غریب و نچیده میافتند
به پای هرزه علف های باغ کال پرست
هنوز زنده ام و زنده بودنم خاریست
به تنگ چشمی نامردمان زوال پرست

آفلاین VAHIDN

• Full Member
  • *
  • ارسال: 191
  • Kubuntu 16.04
    • پشتیبان فارسی انجمن ساز IPB
موفق باشید
ممنونم وحیدجان. این توزیعی که معرفی کردی تاجایی که من میدونم زیاد معروف نیست، رتبش تو دیستروواچ 194ـه!! فکر کنم همون توزیعهایی که خودم توی پست اول معرفی کردم قابل اعتمادتر از این باشه!
بهرحال ممنون.

خواهش می کنم. من فقط برای بخش بازگردانی اطلاعات این توزیع رو پیشنهاد می کنم وگرنه برای استفاده کامل مناسب نیست. چون فقط و فقط برای استخراج اطلاعات هست این نسخه!