انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: کمک برای تشخیص توزیع به کار رفته در عکس  (دفعات بازدید: 1451 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
  • ارسال: 175
سلام دوستان،
ممنون میشم بگید اسم توزیعی که تو عکس زیر هست چیه؟ محیط دسکتاپ چی هست؟
با تشکر،
سینا

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 991
میزکار که xfce هست، توزیع رو نمی‌دونم. تو خود ویدئو اسمی از توزیع نیاورده؟
اتفاقا خودم دنبال خرید یه Chromebook Pixel هستم ولی فضای ذخیره سازیش بدجوری تو جاده خاکیه. ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت Sandisk iSSD
برای تماس با من: hello [at] sasan.me

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
میزکار که xfce هست، توزیع رو نمی‌دونم. تو خود ویدئو اسمی از توزیع نیاورده؟
اتفاقا خودم دنبال خرید یه Chromebook Pixel هستم ولی فضای ذخیره سازیش بدجوری تو جاده خاکیه. ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت Sandisk iSSD

نه چیزی نگفته.. کرومبوک پیکسل نسبت به مشخصاتش خیلی گرونه.. اما وسوسه کننده اس.. میز کار xfce مگه نوار ابزارش بالا نیس؟

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
میز کار xfce مگه نوار ابزارش بالا نیس؟
از خوبیای ایکس اف سی ای قدرت شخصی سازی بالای اونه، ایشونم نوار رو پایین اورده

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
نه چیزی نگفته..
توی ویدئو میگه که از Crouton استفاده کرده، Crouton هم فقط از اوبونتو و دبیان پشتیبانی می‌کنه پس این به احتمال زیاد اوبونتو + xfce باشه.
نقل‌قول
کرومبوک پیکسل نسبت به مشخصاتش خیلی گرونه.. اما وسوسه کننده اس..
قیمتش در حد بقیه ultrabook های هم رده است. aspect ratio و باز تولید رنگ نمایشگر فوق العاده است. تنها مشکلش به نظرم فضای ذخیره سازیش هست که قابل ارتقا هم نیست.

آفلاین Sina471

• Full Member
  • *
نقل‌قول
نه چیزی نگفته..
توی ویدئو میگه که از Crouton استفاده کرده، Crouton هم فقط از اوبونتو و دبیان پشتیبانی می‌کنه پس این به احتمال زیاد اوبونتو + xfce باشه.
نقل‌قول
کرومبوک پیکسل نسبت به مشخصاتش خیلی گرونه.. اما وسوسه کننده اس..
قیمتش در حد بقیه ultrabook های هم رده است. aspect ratio و باز تولید رنگ نمایشگر فوق العاده است. تنها مشکلش به نظرم فضای ذخیره سازیش هست که قابل ارتقا هم نیست.

قک کنم یه جایی خوندم بهترین نمایشگر رو داره، بین لپ تاپا..ظاهرشم ساده و جذابه...به هر حال ممنون از نظرات

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
ولی فضای ذخیره سازیش بدجوری تو جاده خاکیه. ۳۲ یا ۶۴ گیگابایت Sandisk iSSD
اگه ظرفیتش 64 گیگ از نوع SSD باشه باید کلاهتو بندازی هوا چون این آلترابوکای کوفتی همشون مشکل ظرفیت ذخیره سازی دارن؛ یا اینکه هارد معمولی روشونه که همون SSD کم حجم خیلی بهتره. دیگه بیش از این به ظرفیت هاردش گیر نده چون گیرت نمیاد، اگرم بیاد قیمتش بالای 4 میلیونه.

آفلاین ساسان

• Hero Member
  • *
نقل‌قول
اگه ظرفیتش 64 گیگ از نوع SSD باشه باید کلاهتو بندازی هوا چون این آلترابوکای کوفتی همشون مشکل ظرفیت ذخیره سازی دارن؛ یا اینکه هارد معمولی روشونه که همون SSD کم حجم خیلی بهتره. دیگه بیش از این به ظرفیت هاردش گیر نده چون گیرت نمیاد، اگرم بیاد قیمتش بالای 4 میلیونه.
iSSD های Sandisk کندن و سرعتشون خیلی بیشتر از هاردیسک‌های ۷۲۰۰ دور نیست. دوستم یه Zenbook Prime با این ssd ها داشت که از بس کند بود می‌خواستم خودش و لپتاپش رو از پنجره بندازم بیرون. نرم‌افزاری که عملیات کش از هارددیسک روی SSD رو انجام میداد بیشتر از یک گیگابایت رم مصرف میکرد.
الان آلترابوک‌هایی که فضای ذخیره سازی ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایت SSD دارن تو بازار کم نیستن (البته آمریکا، از ایران خبر ندارم) و خب قیمت‌شون مثل بقیه تجهیزات حرفه‌ای بالاست. گوگل SSD پرحجم‌تر رو لپ‌تاپش نمیزاره که کاربر رو مجبور به استفاده از گوگل درایور و بقیه سرویس‌های آنلاینش کنه.

آفلاین هامد

• Full Member
  • *
  • ارسال: 156
روی کروم بوک پیکسل میشه لینوکس نصب کرد؟ (مشکلات EFI مک بوکها رو نداره؟)
الان آلترابوک‌هایی که فضای ذخیره سازی ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایت SSD دارن تو بازار کم نیستن (البته آمریکا، از ایران خبر ندارم) و خب قیمت‌شون مثل بقیه تجهیزات حرفه‌ای بالاست.
Fujitsu u772 core i7 به قیمت دو میلیون هفتصد هزار ت؛ توی لیست زیر قیمتش رو زده. با گرافیک اینتل 4000
http://behin.net/CMSFiles/mainportal/files/Fujitsu%20Pricelist-Behin%20Guarantee%207-23.pdf
14 اینچه اما توی قاب 13 اینچ جاش دادن که این بزرگترین مزیتش هست. اولترابوک هم هست: یک کیلو و 400 گرم وزند داره
256 گیگ هم SSD خالص. نوع Core i5ش اما 32 گیگ ssd و 512گیگ دیسک مغناطیسی داره.
توی بازار ایران تا چند وقت پیش بود. الان خبر ندارم.
« آخرین ویرایش: 09 آذر 1392، 08:46 ق‌ظ توسط هامد »

آفلاین siavash_siavash

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 271
iSSD های Sandisk کندن و سرعتشون خیلی بیشتر از هاردیسک‌های ۷۲۰۰ دور نیست. دوستم یه Zenbook Prime با این ssd ها داشت که از بس کند بود می‌خواستم خودش و لپتاپش رو از پنجره بندازم بیرون. نرم‌افزاری که عملیات کش از هارددیسک روی SSD رو انجام میداد بیشتر از یک گیگابایت رم مصرف میکرد.
الان آلترابوک‌هایی که فضای ذخیره سازی ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگابایت SSD دارن تو بازار کم نیستن (البته آمریکا، از ایران خبر ندارم) و خب قیمت‌شون مثل بقیه تجهیزات حرفه‌ای بالاست. گوگل SSD پرحجم‌تر رو لپ‌تاپش نمیزاره که کاربر رو مجبور به استفاده از گوگل درایور و بقیه سرویس‌های آنلاینش کنه.
خیلی عجیبه که میگی سرعت اون SSD زیاد بالا نبوده، شاید مشکلی داشته یا شاید هاردش تقلبی بوده. ولی حتی اگه سرعتش فرقی هم نکنه باز SSD اولویت داره چون اولأ بدسکتور نداره ثانیأ مصرف انرژی (باتری) در SSDها خیلی خیلی کمتر از هاردهای هد دار هستش.
آره حجمهای بالاترشم هست ولی قیمتشون بصورت تصاعدی میره بالا! یه نکته ای هم که من پی بردم اینه که اگه تبلت یا آلترابوکی که میخواید بخرید بجای mini USB، یدونه USB معمولی داشته باشه، همین باعث میشه که قیمتش بطرز وحشتناکی بالا بره!! مثلأ دوتا تبلتِ اندرویدی از یک برند رو در نظر بگیرید، یکی پردازندش دوهسته ایه و 1 گیگ رم داره و پورتشم USB معمولیه که میشه بهش فلش زد، تبلت دوم چهار هسته ایه و دو گیگ رم داره و رزولوشنش هم از اولی بالاتره ولی پورتش از نوع mini USB هست؛ نکته ی تأسف آور اینجاست که این دوتا قیمتشون تقریبأ برابره!!! یعنی بخاطر یدونه پورت USB (که خرجی هم برای شرکت سازنده نداشته) قیمتش رو بشدت بردن بالا! از اینگونه موارد بارها و بارها دیدم و مقایسه کردم. اگه میخوای از پولت حداکثر استفاده رو کنی دوتا نکته مدنظرت باشه: 1- طرف تبلتهای ویندوزی نرو چون قیمتشون خیلی بیشتر از ارزش واقعیشونه، البته تبلتهای ویندوز RT قیمشون مناسبه ولی سیستم عاملشون بدرد نمیخوره. (آیپد و آیفون هم قیمتهاشون مخصوصأ تو ایران غیر واقعیه ولی چون جنسشون خیلی عالیه و بازده شون بالاست اگه خریدی ضرر نکردی). 2- طرف تبلتهایی که پورت USB معمولی دارن نرو چون فقط باید 1 میلیون تومن واسه اون پورتِ USB پول بدی!
بجاش یه تبدیلِ mini به USB بخر... (البته خودم تاحالا اینو نداشتم و نمیدونم کیفیتش چجوریه).
« آخرین ویرایش: 09 آذر 1392، 12:42 ب‌ظ توسط siavash_siavash »