انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: مشکل درکپی کردن فایل هاازهارداگسترنال به دیگری و گیرکردن ابونتو13.04 دراستارت اپ  (دفعات بازدید: 3323 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام
دوستان چند وقتی که یه هارد اگسترنال 3ترابایت وسترن دیجیتال خریدم تا فایل هامو از وسترن دیجیتال 1تراباییتم به 3ترابایتی منتقل کنم.
ولی با چند تا مشکل بزرگ مواجهه شدم که تونستم چند تاشو حل کنم(عدم کپی شدن فایل ها،عدم دسترسی به درایور ها)ولی دو مشکل بزرگ هنوز حل نشه باقی مونده
1:با روشن کردن سیستم(هارد 3 ترابایتی به لپ تابم وصل هستش)اوبونتو تو حالت استارت اپ گیر میکنه و سیستم بالا نمیاد(چراغ کپس لاک 5 بار چشمک میزنه)
2:وقتی فایلی رو از هارد اگسترنال 1ترابایتی به 3 ترابایتی کپی میکنم بعد یه مدت کپی کردن تو همون حالت میمونه و فایلی کپی نمیشه.

و یه توضیح دیگه اینکه چراغ خوانندن هارد 3 ترابایتیم فقط داره چشمک میزنه.
 خیلی ممنون میشم که کمکم کنید.

• ubuntu13.04
  • hp probook 4520s,hhd320gb,core i5 2.69,3gb ram,3gb cash
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین MHA152

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2745
  • من عاشق یونیکسی ها هستم
مشکل اول شاید برای اینه که می خواهد از هارد اکسترنال بوت کنه برای رفعش یا باید بوتیبل هاردتون را بردارید یا از بایوس مشخص کنید که از هارد اصلیتون بیاد
بهتون پیشنهاد می کنم به دنیای بزرگ شبه−یونیکس وارد بشید و از پیشرفت لذت ببرید
جیمیلم

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام

دوستان بالاخره بعد ماه ها جستجو تونستم مشکل رو تا حدود زیادی حل کنم.از سایت ها و دوستان زیادی کمک گرفتم اگه اسم خیلی از دوستان رو فراموش کردم به بزرگواری خودشون ببخشند.تو انجمن فدورا دوست عزیز saeedi و مخصوصا معاون سایت پرحوصله اقای hedayat کمک زیادی کردند

با اجرا کردن هر کدوم از مراحل زیر هارد رو کامل فرمت میکنه.

1-گیر کردن هارد مربوط به جدول پارتیشن هارد میشد که mbr بود و با تبدیل ان به gpt مشکل حل میشد.با نصب برنامه GParted Partition Editor به ترتیب مراحل زیر را اجرا کنید:
device>create a partition table>advance>gpt and applyبرای اطلاعات بیشتر در مورد این جدول پارتیشن به لینک زیر بروید:
http://fa.wikipedia.org/wiki/جی‌پی‌تی

mbr و gpt تو بحث جدول پارتیشن مثل ipv4 , ipv6 تو بحث اینترنت هستش

2-کپی نشدن فایل ها نیز مربوط به بدسکتوری نرم افزار هارد میشد که با دستور زیر کاملا برطرف شد.(بستگی به ظرفیت هارد سی پی یو رم ... داره ممکنه زیاد طول بکشه.مثلا چندین ساعت)
#dd if=/dev/zero of=/dev/sda5
 مرحله دوم رو من نصفه رفتم هاردم درست شد به محض وصل کردن هارد یه ترا و شروع کردن کپی از یه یک به سه ترا دوباره اذیت کردنش شروع شد.بعد مراحل یک و دو رو با حوصله و کامل انجام دادم حالا هاردم بهتر شده ولی ترسم اینکه دوباره با وصل کردن هارد یه ترا باز سه ترا اذیت کنه.دوستان بی زحمت کمکم کنند.

هارد یه ترا به esata وصل بود و سه ترا به usb3 express cart.هر دو سه پارتیشن ext4 دارند.یه ترا از usb2 پشتیبانی میکنه و سه ترا از usb2 و usb3 پشتیبانی میکنه
« آخرین ویرایش: 14 آذر 1392، 05:31 ب‌ظ توسط jackshepherd »
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها