انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چرا XFCE تا حالا منسوخ نشده؟!  (دفعات بازدید: 10965 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
پاسخ : چرا XFCE تا حالا منسوخ نشده؟!
« پاسخ #15 : 15 امرداد 1394، 09:07 ب‌ظ »
در کل مقایسه ی میزکار ها و توزیع ها اشتباهه !

کسیایی که میگید XFCE فقط یه پنل هست :

خب عزیز دل من همین یه پنلی اینقدر سبکش کرده شما کی دی ای چهار هم نصب کنی میبینی فوق العاده شنگین هست پس باید تنوع باشه بعدشم  اپن باکس من داشتم اصلا بلد نبودم باشش کار کنم اما خب XFCE ......

نظر خود من :

XFCE سبک, ساده, کار آمد و در کل یه لینوکس میخوای دیگه حالا اصلا بیا تم ویندوز 7 را بذار روی XFCE مگه چیزی میشه ؟؟؟؟

یعنی دقیقا میشه XFCE را عین همین ویندوز 7 کرد.
« آخرین ویرایش: 15 امرداد 1394، 09:23 ب‌ظ توسط حسین حیدری »
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #16 : 15 امرداد 1394، 10:28 ب‌ظ »
در کل مقایسه ی میزکار ها و توزیع ها اشتباهه !

کسیایی که میگید XFCE فقط یه پنل هست :

خب عزیز دل من همین یه پنلی اینقدر سبکش کرده شما کی دی ای چهار هم نصب کنی میبینی فوق العاده شنگین هست پس باید تنوع باشه بعدشم  اپن باکس من داشتم اصلا بلد نبودم باشش کار کنم اما خب XFCE ......

نظر خود من :

XFCE سبک, ساده, کار آمد و در کل یه لینوکس میخوای دیگه حالا اصلا بیا تم ویندوز 7 را بذار روی XFCE مگه چیزی میشه ؟؟؟؟

یعنی دقیقا میشه XFCE را عین همین ویندوز 7 کرد.
خوب پست من رو نخوندی؛ یک بار کامل دوباره بخونی میبینی من طرفدار KDE چهار نیستم!
در ضمن همون یه پنل و.. رو Blackbox با حجم کمتری فراهم میکنه.
پیشنهاد میکنم دوباره بخونی

آفلاین Nelliel

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2151
  • Nelliel Tu Odelschwanck
« پاسخ #17 : 16 امرداد 1394، 12:48 ق‌ظ »
نقل‌قول
خوب پست من رو نخوندی؛ یک بار کامل دوباره بخونی میبینی من طرفدار KDE چهار نیستم!
در ضمن همون یه پنل و.. رو Blackbox با حجم کمتری فراهم میکنه.
پیشنهاد میکنم دوباره بخونی

من پست را کامل خونده بودم شما دقتتون کم بوده این حرف از شما نیست جواب منه م خودم طرفدار سرسخت کی دی ای هستم اما سنگین نه نسخه ی 5ش همه‌ی نسخه های کی دی ای سنگین اگه من هم نتونم میزکار سبک پیدا کنم باید برم ویندوز خب اگه XFCE نبود من الان ویندوزی بودم.
طرفدار انیمه و مانگا - کاربر آرچ لینوکس

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 16 امرداد 1394، 04:51 ق‌ظ »
اگر مثل Gnome و KDE یک ابزار کامل بود میشد اینو گفت ولی یه پنل و یه برنامه که یه عکس اون پشت نشون بده دلیل خیلی موجهی نیست که بگیم اینو با اون نمیشه مقایسه کرد!
این که شما نمی‌دونی میزکار به چی می‌گن دلیل نمی‌شه XFCE میزکار نباشه. XFCE یه میزکار کامله که یک اکوسیستم کامل رو تشکیل می‌ده. این که تو پیش‌نیازهاش و بسته‌های اضافی‌اش رو نصب نکردی، دلیل نمی‌شه که XFCE همونی که تو دیدی باشه!
در تأیید کامل بودن میزکار XFCE همین بس که Xubuntu داریم که یه توزیع گنو/لینوکسی کامل با میزکار XCFE است، ولی اوبونتو، طعمی با اوپن‌باکس نداره، به این دلیل که میزکار نیست اصلاً! یه مدیر پنجره‌است به همراه یک محیط میزکار بسیار ساده! محیز میزکار تنها بخش کوچیکی از اکوسیستم میزکاره.

ٓدر ضمن شما یک session بساز و xfwm خالی رو بزار توش. اصلا توش برنامه نمیشه باز کرد چه برسه به مقایسه!
اتّفاقاً این نشون مي‌ده XFCE به فلسفهٔ یونیکس پایبندتر بوده در توسعهٔ ابزارهاش!
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین AAAAAAAAAAAAAAAAAAAA

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 506
  • :(
« پاسخ #19 : 17 امرداد 1394، 12:45 ق‌ظ »
اگر مثل Gnome و KDE یک ابزار کامل بود میشد اینو گفت ولی یه پنل و یه برنامه که یه عکس اون پشت نشون بده دلیل خیلی موجهی نیست که بگیم اینو با اون نمیشه مقایسه کرد!
این که شما نمی‌دونی میزکار به چی می‌گن دلیل نمی‌شه XFCE میزکار نباشه. XFCE یه میزکار کامله که یک اکوسیستم کامل رو تشکیل می‌ده. این که تو پیش‌نیازهاش و بسته‌های اضافی‌اش رو نصب نکردی، دلیل نمی‌شه که XFCE همونی که تو دیدی باشه!
در تأیید کامل بودن میزکار XFCE همین بس که Xubuntu داریم که یه توزیع گنو/لینوکسی کامل با میزکار XCFE است، ولی اوبونتو، طعمی با اوپن‌باکس نداره، به این دلیل که میزکار نیست اصلاً! یه مدیر پنجره‌است به همراه یک محیط میزکار بسیار ساده! محیز میزکار تنها بخش کوچیکی از اکوسیستم میزکاره.
ٓ"محیط رومیزی یک پیاده سازی از استعاره میزکار(فیزیکی) است, که متشکل از  دسته ای برنامه متحدالشکل که همگی از یک نوع رابط گرافیکی یکسان تشکیل شده اند بر روی یک سیستم عامل میباشد "(WP(en

چیزی مثل KDE و گنوم و صد البته XFCE. مشکل اینجاست که تو میخوای بحث رو بکشونی رو میزکار بودن یا نبودن XFCE !

تو داری میگی که نمیشه "Open","Flux","Hacked","Black"]+"box"]  رو با XFCE مقایسه کرد ؛ ولی من میگم میشه خوبشم میشه.
   چرا؟
      چون *BOX ها همشون این قابلیت رو دارن که با قابلیت های یک رابط گرافیکی کامل کامپایل بشن(و یا صرفا یه WM خالی بمونن).

و اینجا هم ما داریم درباره XFCE به عنوان یک رابط گرافیکی حرف میزنیم (به عنوان یک میزکار هنوز کامل نشده. ولی رابط گرافیکی رو فراهم میکنه)
   بقیش هم تو پست های قبلی گفتم حال ندارم تکرار کنم...

و اما جملت درباره زوبونتو.
  صرف نظر از مضخرف بودن همچین مغلطه ای؛من هم Fluxbuntu روبهت معرفی میکنم و اگر استدلالت اینه که برنامه هاش مال Fluxbox نیستن باید بگم Firefox,Gimp,Transmission و ... هم عضو XFCE نیستن.

ٓدر ضمن شما یک session بساز و xfwm خالی رو بزار توش. اصلا توش برنامه نمیشه باز کرد چه برسه به مقایسه!
اتّفاقاً این نشون مي‌ده XFCE به فلسفهٔ یونیکس پایبندتر بوده در توسعهٔ ابزارهاش!
۱. چه ربطی داره
۲. *‌BOX ها رو هم میشه اونجوری کرد(مثل Openbox تو LXDE)
۳. من میگم اینی که تو گفتی مقایسه کن رو نمیشه مقایسه کرد بعد میگی به فلسفه یونیکس پایبند بوده؟ بحث فلسفه بود؟

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19688
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #20 : 17 امرداد 1394، 01:00 ق‌ظ »
ٓ"محیط رومیزی یک پیاده سازی از استعاره میزکار(فیزیکی) است, که متشکل از  دسته ای برنامه متحدالشکل که همگی از یک نوع رابط گرافیکی یکسان تشکیل شده اند بر روی یک سیستم عامل میباشد "(WP(en
این تعریفی که آوردیس مربوط به «محیط میزکار» می‌شه (DE)، نه خود میزکار (Desktop). محیط میزکار فقط یکی از بخش‌های میزکاره. میزکار بخش‌های دیگه مثل مدیریت ورودی خروجی، جعبه‌ابزار گرافیکی، کیت توسعهٔ نرم‌افزار و… هم داره.

و اینجا هم ما داریم درباره XFCE به عنوان یک رابط گرافیکی حرف میزنیم (به عنوان یک میزکار هنوز کامل نشده. ولی رابط گرافیکی رو فراهم میکنه)
   بقیش هم تو پست های قبلی گفتم حال ندارم تکرار کنم...
این نظر توئه که کامل نشده! از نظر بقیهٔ اعضای جهان یه میزکار کامله!

و اما جملت درباره زوبونتو.
  صرف نظر از مضخرف بودن همچین مغلطه ای؛من هم Fluxbuntu روبهت معرفی میکنم و اگر استدلالت اینه که برنامه هاش مال Fluxbox نیستن باید بگم Firefox,Gimp,Transmission و ... هم عضو XFCE نیستن.
می‌شه شواهدی از وجود این توزیع در دنیای واقعی هم ارائه کنی؟ تنها چیزی که ازش پیدا کردم این پایگاه بود که صفحه‌ای رو نمی‌آره و دیستروواچ هم می‌گه چنین توزیعی نداریم.

۱. چه ربطی داره
۲. *‌BOX ها رو هم میشه اونجوری کرد(مثل Openbox تو LXDE)
۳. من میگم اینی که تو گفتی مقایسه کن رو نمیشه مقایسه کرد بعد میگی به فلسفه یونیکس پایبند بوده؟ بحث فلسفه بود؟
تو گفتی می‌شه اوپن‌باکس رو به صورت میزکار اجرا کرد، من هم گفتم پس از نظر یونیکس نرم‌افزار خوبی نیست که چندتا کار انجام مي‌ده!

در ضمن من متوجّه نمی‌شم. الآن کسی اسلحه گذاشته رو سرت که از XFCE استفاده کنی؟
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین فاروق

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 992
  • <شعار>این یک شعار است</شعار>
    • تارنمای فاروق
« پاسخ #21 : 24 مهر 1394، 05:42 ب‌ظ »
منسوخ نشده چون با حاله!
http://pcworms.blog.ir
بعد از بررسی پست های قدیمیم، فکر میکنم یک عذرخواهی بدهکارم! معذرت میخوام و اگر اشتباه کردم مستقیم و روشن راهنمایی کنید تا تکرار نکنم.
کانال IRC

آفلاین afrod

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1526
« پاسخ #22 : 02 اسفند 1394، 12:07 ب‌ظ »
xfce هم می تونه زشت نباشه!
تم فلت
ایکن
والپیپر فلت