انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: اupdate redhat 5.5 از سایت redhat چگونه ؟  (دفعات بازدید: 1653 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین mabid

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 34
اupdate redhat 5.5 از سایت redhat چگونه ؟
« : 05 دی 1392، 09:39 ب‌ظ »
سلام
میخوام patch  های امنیتی و باگ redhat 5.5  رو از خود سایت redhat بگیرم و رو سرور اعمال کنم.
1- لینوکس ها لایسنس ندارن چطور با بگیرم البته هیچ وقت به اینترنت وصل نشدن و نباید به اینترنت هم وصل بشن باز هم نیازه لایسنس بگیرم؟و چطور لایسنس رو اعمال کنم؟
2- patch  های نرم افزار ها و سرویس ها رو چطور بگیرم و اعمال کنم مخصوصا کرنل رو چه کار هایی باید انجام بدم؟
3- هر چیز دیگه کاید در رابطه با  update  بدونم بگید ممنون میشم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
پاسخ : اupdate redhat 5.5 از سایت redhat چگونه ؟
« پاسخ #1 : 06 دی 1392، 02:54 ق‌ظ »
بدون لایسنس و خرید سرویس لازم اینکار شدنی نیست. و شرکت ردهت هم به عنوان یک شرکت آمریکایی به ایران سرویسی ارائه نمی‌ده، در نتیجه در صورتی که ایران زندگی نمی‌کنید، از یک توزیع دیگه استفاده کنید.

در صورتی که می‌خواید یک توزیع دیگه استفاده کنید، توزیع‌های Debian یا CentOS می‌تونن انتخاب‌های شما به عنوان جایگزین باشند (پیشنهاد من Debian هستش).

اگر سرویس لازم رو خریداری کردید (که هزینه کمی هم نداره) و نمی‌دونید چطور باید اینکارها رو انجام بدید، یک جای کار میلنگه :) با خوندن کتاب‌های RHCE ابتدا کمی سواد لازم رو در این زمینه کسب کنید، سپس سراغ کار واقعی و خرید لایسنس برید. در هر صورت، این کار با دستور subscription-manager انجام می‌شه.