انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: استفاده از یونیکس یا cloudlinux در هاست اشتراکی  (دفعات بازدید: 1644 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
سلام دوستان
قصد راه اندازی یک هاست اشتراکی داریم، شما کدوم سیستم عامل رو پیشنهاد میدید؟
freebsd یا cloudlinux ؟
بعد اینکه میخوام از دایرکت ادمین استفاده کنم، به نظرتون از litespeed استفاده کنم یا اپاچی؟
یا apache+nginx ؟
لطفا حتما دلیل موجه بیارید خیلی ممنونم

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
اگر جواب این سوال‌ها رو نمی‌دونید، هنوز تجربه و سواد کافی برای راه‌اندازی یک هاست اشتراکی رو ندارید.
پیشنهاد می‌کنم ابتدا به صورت پایه‌ای شروع به یادگیری گنو-لینوکس بکنید. کتاب‌های LPI می‌تونن کمک بسیار خوبی باشند.
بعد می‌تونید به صورت آزمایشگاهی سرویس‌های مختلف رو راه بندازید، روی هر کدوم کمی مطالعه داشته باشید و بعد از مدتی می‌تونید یک هاست اشتراکی راه بیندازید.

عموما افرادی که توی این زمینه‌ها کار کردند و تجربه خوبی دارند، این سوال‌ها رو جواب نمی‌دن (چون واقعا سوال از پایه مشکل داره) و جواب رو از افرادی می‌گیرید که تنها یک چیزی در این مورد شنیدند.

آفلاین PunkGeek

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 573
اگر جواب این سوال‌ها رو نمی‌دونید، هنوز تجربه و سواد کافی برای راه‌اندازی یک هاست اشتراکی رو ندارید.
پیشنهاد می‌کنم ابتدا به صورت پایه‌ای شروع به یادگیری گنو-لینوکس بکنید. کتاب‌های LPI می‌تونن کمک بسیار خوبی باشند.
بعد می‌تونید به صورت آزمایشگاهی سرویس‌های مختلف رو راه بندازید، روی هر کدوم کمی مطالعه داشته باشید و بعد از مدتی می‌تونید یک هاست اشتراکی راه بیندازید.

عموما افرادی که توی این زمینه‌ها کار کردند و تجربه خوبی دارند، این سوال‌ها رو جواب نمی‌دن (چون واقعا سوال از پایه مشکل داره) و جواب رو از افرادی می‌گیرید که تنها یک چیزی در این مورد شنیدند.

نه آخه منظورم اینه که، دلیلی که میگم freebsd اینه که همون شعاری هستش که میگه تا تغییر ندی نیاز به تغییر پیدا نمیکنه (فکر کنم این بود یا چیزه دیگه که یادم نیست) اما کلود لینوکس که از سنتوس هست و مخصوص همین کار طراحی شده
واسه همینه که بینشون توی انتخاب گیر کردم،‌از طرفی هم سرویس دهنده های معروفی که دارند از bsd ها استفاده میکنند و ...
اما ممنون میشم برای راهنمایی حداقل جواب اولی رو بدید

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4867
  • masoft قدیم
یک FreeBSD با تنظیمات نادرست می‌تونه از یک فدورا ناامن‌تر باشه. وقتی تجربه کار با اون رو ندارید، انتخاب اون برای سرور اشتباه بزرگی هستش.