انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فضای کم  (دفعات بازدید: 885 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین 137713

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
فضای کم
« : 17 بهمن 1392، 10:58 ق‌ظ »
سلام دوستان من تازه سیستم عامل ابونتو را نصب کردم . ویک ماهی میشه که از این سیستم عامل استفاده می کنم . چون با نصب ابونتو زیاد اگاهی نداشتم در موقع نصب فضای کمی رو برای این سیستم عامل قرار دادم وبیشتر فضارو در یک پارتیشن جدا قرار دادم برای همین بعد از اینکه چند نرم افزار سنگین رو رایانه ام نصب کردم فضای مورد نیاز سیستم عامل کم شد و حالا نمی تونم هیچ برنامه ای رو نصب کنم تنها راه هم اینه که برنامه ها رو پاک کنم اما دوستام این برنامه ها حجم زیادی رو دارن و من نمی خوام اونارو پاک کنم .دوستان راهی رو سراغ ندراین که من بتونم فضای اون پارتیشن رو که ازش استفاده نمی کنم و بیشتر فضا رو به اون دادم به پارتیشن سیستم عامل اختصاص بدم.
سیستم عامل من ابونتو13.10 است.خواهش می کنم کمکم کنید ](*,)

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
پاسخ : فضای کم
« پاسخ #1 : 17 بهمن 1392، 02:15 ب‌ظ »
اگه لازم شد نرم‌افزارهایی که از مخازن گرفتی رو دوباره نصب کنی ، بسته‌های دانلود شده توی مسیر /var/cache/apt/archive هستند. می‌تونی ازشون کپی بگیری تا دوباره نخوای دانلودشون کنی.

آفلاین 137713

• Newbie
  • *
  • ارسال: 7
« پاسخ #2 : 17 بهمن 1392، 02:57 ب‌ظ »
اگه لازم شد نرم‌افزارهایی که از مخازن گرفتی رو دوباره نصب کنی ، بسته‌های دانلود شده توی مسیر /var/cache/apt/archive هستند. می‌تونی ازشون کپی بگیری تا دوباره نخوای دانلودشون کنی.
دوست عزیز  یعنی ان فایل ها رو کپی کنم توی فلش و دوباره ابونتو رو نصب کنم وبعد ان فایل هل رو کپی کنم سر جاش؟

آفلاین بابک طور

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 800
« پاسخ #3 : 17 بهمن 1392، 05:29 ب‌ظ »
نقل‌قول
دوست عزیز  یعنی ان فایل ها رو کپی کنم توی فلش و دوباره ابونتو رو نصب کنم وبعد ان فایل هل رو کپی کنم سر جاش؟
اون‌ها فایل‌های نصب هستن. یعنی شما اگه همین حالا هم اونها رو پاک کنین یا روی یک cd یا dvd بریزی، خود برنامه‌ها پاک نمی‌شن. اینجوری می تونی تا حدودی حجم بدست بیاری.
اگر هم خواستی اوبونتو رو پاک کی و دوباره نصب کنی می‌تونی این‌ها رو برییزی یه جای دیگه و بعداً از این‌ها برای نصب استفاده کنی. روش دوتا کلیک می کنی و برنامه نصب می‌شه. نیاز هم نیست که جای خاصی بریزی تا بتونی نصب کنی.

آفلاین HSN6

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 866
  • یک راَکتیست اسپرانتیست پایتونیست گودوئیست!
    • بلاگ شخصی
« پاسخ #4 : 17 بهمن 1392، 05:30 ب‌ظ »
بله!

آفلاین بی نام تا اطلاع ثانوی

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 401
« پاسخ #5 : 17 بهمن 1392، 08:29 ب‌ظ »

دقت کنید که پکیج‌ها بعد از مدتی خودبه‌خود پاک میشن!