انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

ارائه ۲۴٫۱۰ اوبونتو منتشر شد 🎉

نویسنده موضوع: مهاجرت از گنوم به xfce در سابایون (حل شد)  (دفعات بازدید: 2288 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 285
سلام
من قصد مهاجرت از گنوم به xfce رو کردم. توی ویکی سابایون درباره‌ی پاک کردن گنوم و نصب xfce به جاش نوشته. همون کارا رو انجام دادم. ولی وقتی equo deptest رو اجرا میکنم، همه‌ی بسته‌هایی که گنوم لازم داره دوباره نصب میکنه و درنتیجه بازم گنوم دار میشم. نمیدونم گنوم شل و gdm برای xfce نیازه آیا!
کسی میدونه چطور گنوم رو پاک کنم (و بسته‌های مشترک با xfce رو نگه دارم)؟
ممنون :)
« آخرین ویرایش: 19 بهمن 1392، 03:21 ب‌ظ توسط پسر کوچولو »

آفلاین Yaser-16

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 720
پاسخ : مهاجرت از گنوم به xfce در سابایون
« پاسخ #1 : 18 بهمن 1392، 09:43 ب‌ظ »
سلام
من قصد مهاجرت از گنوم به xfce رو کردم. توی ویکی سابایون درباره‌ی پاک کردن گنوم و نصب xfce به جاش نوشته. همون کارا رو انجام دادم. ولی وقتی equo deptest رو اجرا میکنم، همه‌ی بسته‌هایی که گنوم لازم داره دوباره نصب میکنه و درنتیجه بازم گنوم دار میشم. نمیدونم گنوم شل و gdm برای xfce نیازه آیا!
کسی میدونه چطور گنوم رو پاک کنم (و بسته‌های مشترک با xfce رو نگه دارم)؟
ممنون :)
xfce با gtk نوشته شده،پس باید یه سری از بسته های گنوم رو نصب کنه!
آنان که آزادی را فدای امنیت می‌کنند، نه شایستگی آزادی را دارند و نه لیاقت امنیت را!   بنیامین فرانکلین

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
پاسخ : مهاجرت از گنوم به xfce در سابایون
« پاسخ #2 : 18 بهمن 1392، 09:47 ب‌ظ »
اون که طبیعیه (البته من این چیزا رو نمیدونم. منظورم gtk و qt و این حرفاست). ولی گنوم شل و gdm که دیگه لازم نیستن. منظورم اینه که اگه یه توزیع با پیشفرض xfce نصب کنیم، آیا گنوم شل هم همراهش نصب میشه؟
راستی این که این پایین میذارم چیه؟
There are 2 preserved libraries on the system
╠ /usr/lib64/libdconf.so.1 [libdconf.so.1:2 -> gnome-base/dconf-0.18.0]
╠ /usr/lib64/libgconf-2.so.4 [libgconf-2.so.4:2 -> gnome-base/gconf-3.2.6-r1]
فکر کنم همین دوتا باعث میشه بقیه چیزای گنوم (که لازم نیستن) نصب بشن. چطوری باید این دوتا رو ساقط کنم؟ یا اگه مشکل از اینا نیست، لطفا راهنمایی کنید که مشکل رو حل کنم.

کسی نمیدونه؟ اگه بخوام برم فروم سابایون جواب بگیرم، باید اول ایتالیایی یاد بگیرم. اونجا منو یاد فروم فارسی اسلکور میندازه (خدا بیامرزه).
اون دوتا فایل رو (که فکر کنم کتابخونه باشن) انتقال دادم جای دیگه که ببینم مشکلی پیش میاد یا نه. ولی اصلا انگار نمیفهمه که اونا اونجا نیستن. دوباره گذاشتمشون سر جاشون. مشکل همچنان باقیه.
« آخرین ویرایش: 19 بهمن 1392، 01:37 ب‌ظ توسط پسر کوچولو »

آفلاین The Dude

• Sr. Member
  • *
پاسخ : مهاجرت از گنوم به xfce در سابایون (حل شد)
« پاسخ #3 : 19 بهمن 1392، 03:25 ب‌ظ »
حلش کردم. بعد از وارد کردن دستور equo deptest --ask لیست بسته‌هایی که گنوم‌آلات لازم داشتن دستم اومد و اونایی که میدونستم مشکل درست میکنه رو پاک کردم. حالا بعد از وارد کردن equo deptest دیگه گنوم رو نصب نمیکنه.
همه چی آرومه  :guitar: