انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: درخواست نرم افزار برای ریموت کردن کامپیوتر از طریق wifi در تبلت اندرویدی(حل شد)  (دفعات بازدید: 7662 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
اگز یک کامپیوتر دیگه در دست رس هست با اون تست کنین این جوری می فهمین مشکل از کدوم سمته
اکر اون کامپیوتر دیگه روش ویندوز بود با real vnc تست بگیرین
www.realvnc.com

رو android با این تست بگیرین :
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.realvnc.viewer.android
« آخرین ویرایش: 14 بهمن 1392، 10:16 ب‌ظ توسط ali.abry »

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
نقل‌قول
رو android با این تست بگیرین :
http://play.google.com/store/apps/details?id=com.realvnc.viewer.android

از این برنامه خیلی خوشم اومد تنظیمات زیادی نداره.ولی مشکل اینجاست که بعد وارد کردن ای پی از روش زیر
connection information=>ip address و اسم مستعار برای name بعد کلی تلاش در connection پیغام خطای the connection attempt timeed out میده.(در حالی تو برنامه های قبلی خطای could not connect to server رو نمایش می داد)
لازم به گفتن هستش که desktop sharing رو هم گزینه های مربوط sharing رو هم تیک زدم و تیک پسوورد رو برداشتم.اگه ایرادی تو کارم می بینید و یا راهنمایی برای بهتر شدن دارید ممنون میشم بگید.
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین Ma3X

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 877
  • It is Matrix
    • ماتریکس. آی آر
من چند روز پیش به این‌کار نیاز پیدا کردم و این‌طور انجامش دادم:

خب اول توی اوبونتو xrdp رو نصب کردم. این‌جا راهنمای خوبی برای نصبش هست.
و بعد توی اندروید نرم‌افزار Microsoft Remote Desktop رو نصب کردم.

تموم شد! به‌همین سادگی (:

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
با سلام.
ممنون از همه دوستان که کمکم کردند تا این مشکل رو حل کنم.تنها کاری که یادم رفته بود انجام بدم غیر فعال کردن فایر وال بود.بعد از غیر فعال کردن فایروال هر برنامه ای که دوستان معرفی کردن به درستی و کامل جواب داد.

خوب ادامه این متن رو برای عزیزانی می نویسم که شاید در اینده مشکل من رو داشته باشند و این بتونه کمک شون بکنه.
بخش اول فایروال:
فایروال رو در ابونتو غیر فعال کنید.(چون هر کاری بکنید فایروال فعال اجازه هیچ دسترسی رو به شما نخواهد داد)
1برای فهمیدن فعال بودن فایروال تو ترمینال ابونتو دستور زیر را وارد کنید:
sudo ufw statusاگه فایر وال فعال بود عبارت زیر نمایش داده خواهد شد:
Status: active
و اگه فایروال غیرفعال بود عبارت زیر نمایش داده خواهد شد:
Status: inactive
برای فعال کردن فایروال در ترمینال ابونتو دستور زیر رو وارد کنید:
sudo ufw enableبرای غیر فعال کردن فایروال عبارت زیر رو وارد کنید:
sudo ufw disable
بخش دوم تنظیمات سمت ابونتو:
ای پی رو برای وارد کردن در تنظیمات تو گوشی نیاز دارید رو از مسیر زیر بدست اورید:
connection information=>ip address پورت رو برای وارد کردن در تنظیمات تو گوشی نیاز دارید رو تو ترمینال دستور زیر رو وارد کنید:
ifconfigو در اخر برنامه desktop sharing رو تو ابونتو اجرا کنید.دو تاتیک sharing رو بزنید.تو قسمت security پسورد انتخابی خود رو را وارد کنید.(برای غیرفعال کردن دسترسی برای امنیت بیشتر زمانی که از ریموت استفاده نمیکنید فقط کافی است تیک های قسمت security رو بردارید)

بخش سوم تنظیمات گوشی و یا تبلت:
تنها کاری که باید انجام بدین این هستش که هر برنامه ای که دوست داری رو نصب کنید.یه nick name برای کانکشن (اسم مورد دلخواه شما)انتخاب کنید و ای پی,پورت و پسوورد سمت ابونتو که تو بخش قبلی گفته شد رو وارد کنید.و کار تمام است و به راحتی میتونید کنترل ابونتو رو به دست بگیرید.
« آخرین ویرایش: 17 بهمن 1392، 08:43 ق‌ظ توسط jackshepherd »
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها