انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: استفاده عجیب اوبونتو از رم و هنگ کردن سیستم  (دفعات بازدید: 3529 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HSG

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
سلام دوستان
من یک ماه پیش در کامپیوتر خودم اوبونتو ۱۳.۱۰ نسخه Desktop را نصب کردم و از همه چیز راضی هستم به جز یک مورد که واقعا برام عجیبه.
من موقع نصب اوبونتو ۱۳.۱۰ اون گزینه که نوشته بود حذف ویندوز و نصب خودکار اوبونتو را انتخاب کردم که دیگه پارتیشن بندی انجام ندم و می خواستم فقط با اوبونتو کار کنم که چیز های جدید نسبت به تجربه چندین ساله خودم در ویندوز یاد بگیرم.از رابط گرافیکی اوبونتو ۱۳.۱۰ یعنی Unity به عنوان اولین رابط گرافیکی لینوکسی که کار میکنم خیلی هم راضیم و هیچ مشکلی ندارم طی این یک ماه هم کاملا بهش عادت کردم فقط تنها مشکلی که هست که واقعا هم باعث آزار بنده میشه هنگ کردن اوبونتو به خاطر استفاده عجیب بعضی از نرم افزار ها از رم اصلی کامپیوتر است.

سیستم من در نرم افزار های Gimp و Shutter و سایر نرم افزار های گرافیکی با افزایش چشمگیر استفاده رم در حد ۱ الی ۳ گیگ فقط مختص این نرم افزار ها مواجه میشه که باعث میشه نشانگر ماوس من هنگ کنه و صفحه کلید هم دیگه اصلا کار نکنه این اتفاق تا حدی میفته که خود اوبونتو صفحه ترمینال تمام صفحه را هر بار باز میکنه و یه سری کد خودش وارد میکنه که بیشترش همون Restart شدن سرویس های اصلی اوبونتو و برنامه های Start-up من مثل آپاچی که برای localhost نصب کردم هست اما متاسفانه این صفحه هم هنگ میکنه و بعد از کلی صبر نیز هیچ اتفاقی نمیفته و من مجبور میشم که سیستم را از طریق دکمه سخت افزاری کیس Restart کنم.

هیچ نرم افزار خاصی هم نصب نکردم و همه نرم افزار هایی هم که نصب کردم از مرکز نرم افزاری اوبونتو (Ubuntu Software Center) نصب شده.

مشخصات سیستمم هم اینه :

MB : Gigabyte X58A-UD3R
CPU : Intel Core i7 930 Quad Core
RAM : GSkill 4GB 1600
Graphics : Evega Nvidia GTS 250 1GB

تصویری از محیط نرم افزار System Monitor در حالتی که سیستم کم کم داره هنگ میکنه :

همانطور که در تصویر می بینید نرم افزار گرافیکی Gimp به تنهایی ۲.۷ گیگابایت از رم کامپیوتر من را مصرف کرده این درحالی است که هیچ عکسی درش برای ویرایش باز نشده و فقط در اندازه کوچک Canvas گیمپ کمی با قلم نقاشی شده و یک Gradient گذاشته شده همین باعث شده ۲.۷ گیگابایت از رم کامپیوتر من را مصرف کنه.

رم جانشین یا Swap سیستم من نیز ۴ گیگ خود اوبونتو خودکار تعیین کرده و در حالت عادی فقط با باز بودن فایرفاکس ۶۰۰ مگابایت از Swap پر است و در همین حین که فقط فایرفاکس باز است ۱.۷ گیگ هم کل پروسه ها سر جمع از رم اصلی اشغال کردند که این خب ظاهرا طبیعیه ولی اینکه نرم افزار های گرافیکی مثل گیمپ در کار کوچک گرافیکی ۳ گیگ رم مصرف کنن اصلا طبیعی و منطقی نیست اگر طبیعی بود باعث هنگ کردن نشانگر ماوس و از کار افتادن کلید های کیبورد و در نتیجه هنگ کردن کل سیستم نمیشد.

خوشحال میشم کمکم کنید چون به خود سایت پرسش و پاسخ اوبونتو یعنی askubuntu.com که پرسش انگلیسی فرستادم فقط امتیاز منفی دادن و پاسخی هم نگرفتم.هر چی در اینترنت و انجمن های مختلف سرچ هم کردم اصلا انگار کسی تا به حال با این موضوع مواجه نشده.جالبیش این جاست که با Photoshop CS6 روی همین کامپیوتر در ویندوز ۷ یا ۸ مشکلی ندارم و حتی در بالاترین ویرایش های گرافیکی نیز هنگ نمیکنه اما در اوبونتو که در پایین ترین ویرایش های گرافیکی با هنگ کردن سیستم مواجه میشم.از صحت سلامتی کل قطعات کامپیوترم نیز مطمئنم چون همانطور که گفتم در ویندوز به خوبی و بدون مشکل کار میکنه.لینوکس هم فقط تا به حال اوبونتو نصب کردم نمی دونم در توزیع های دیگه هم اینطوری هست یا نه.

خیلی ممنون.

آفلاین HSG

• Newbie
  • *
  • ارسال: 4
دوستان خوشحال میشم یه کمکی هم به بنده کنید.
به خدا این مشکل تا حدی شده که الان یه بازی خونه سازی ساده اجرا کردم سیستم ترکید مجبور شدم ری استارت کنم اعصاب نذاشته واسم  ](*,)
به نظر شما غیر اوبونتو چه سیستمی نصب کنم که در عین سادگی پایداری خوبی هم داشته باشه.

آفلاین علی ۵۰۰

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 775
به نام خدا
با سلام
من فایرفاکس ۲۶ و گیمپ ۲.۸ رو اجرا کردم و عکس شون رو برات گذاشتم.
همون طور که در عکس پیوست شده‌ی زیر می‌بینید میزان Ramی که گیمپ ۲.۸ برای من مصرف می‌کنه حدوداً ۵۸.۴ مگابایته. سیستم عامل من در این عکس elementary os Luna 64 bit هستش که برپایه ubuntu 12.04 64 bit.
نمی‌دونم چرا برای شما این ققققققققققققققدر زیاد داره مصرف می‌کنه؟
آیا راه‌اندازه کارت‌گرافیکه تون نصبه؟
مشخصات رایانه‌ی من به شکل زیر است:
Pentium(R) Dual-Core  CPU      E5300  @ 2.60GHz
NVIDIA Corporation G96 [GeForce 9500 GT] (rev a1)
ram = 2GB
نام راه‌اندازه گرافیکم NVIDIA 304.88 هستش. (البته اگه اشتباه نکنم.) :)
« آخرین ویرایش: 08 اسفند 1392، 01:00 ب‌ظ توسط علی ۵۰۰ »

آفلاین doomhammer65ir

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1572
    • IRAN Backup
sudo lshw -short
====================
راه انداز انویدیا را هم بنصبید :
https://launchpad.net/~ubuntu-x-swat/+archive/x-updatessudo apt-add-repository ppa:ubuntu-x-swat/x-updates
sudo apt-get update
sudo apt-get install nvidia-331
=====================
یک بار هم خود اوبونتو را به روز کنید :sudo apt-get update
sudo apt-get upgrade
« آخرین ویرایش: 08 اسفند 1392، 01:45 ب‌ظ توسط doomhammer65ir »