انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: ساخت دیسک و بک‌آپ از بسته‌های نرم‌افزاری  (دفعات بازدید: 4601 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 36
سلام
من باید اوپن سوزه‌ام رو تغییر بدم، از همون اول بسته‌های نرم‌افزاری که دانلود کرده بودم رو با دستور
sudo zypper modifyrepo -k --all
نگهداری کردم، ولی نمیدونم چجوری به لینوکس بعدی یا سیستم دوستام منتقلشون کنم! حجم دانلودهام بالاست و نمیتونم بی‌خیالشون بشم،
در ضمن الآن از OpenSuse 12.3 استفاده میکنم و تازه میخوام برم به 13.1!

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
سلام
من باید اوپن سوزه‌ام رو تغییر بدم، از همون اول بسته‌های نرم‌افزاری که دانلود کرده بودم رو با دستور
نگهداری کردم، ولی نمیدونم چجوری به لینوکس بعدی یا سیستم دوستام منتقلشون کنم! حجم دانلودهام بالاست و نمیتونم بی‌خیالشون بشم،
یا سیستم عاملتونو Upgrade کنید یا بسته های نرم افزاری که بک آپ گرفتید را به یک فلش مموری منتقل و یا روی یک دیسک رایت کنید و به هر جا که میخواید منتقل کنید. :| در ضمن از اونجایی که بسته هایی که الان دارید برای OpenSUSE 12.3 هست ممکنه به خوبی روی OpenSUSE 13.1 کار نکنه فقط ممکنه،به هر حال این احتمالو بدید،پس بعد از نصب این بسته ها حتما آپدیتشون کنید.
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *
سلام
یا سیستم عاملتونو Upgrade کنید یا بسته های نرم افزاری که بک آپ گرفتید را به یک فلش مموری منتقل و یا روی یک دیسک رایت کنید و به هر جا که میخواید منتقل کنید. :| در ضمن از اونجایی که بسته هایی که الان دارید برای OpenSUSE 12.3 هست ممکنه به خوبی روی OpenSUSE 13.1 کار نکنه فقط ممکنه،به هر حال این احتمالو بدید،پس بعد از نصب این بسته ها حتما آپدیتشون کنید.
خیلی ممنون از اظهار فضلتون ولی صورت سوال بنده رو تکرار کردید! مایه مسرت بود

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
  • ارسال: 615
خب یک ریپوزیتوری محلی یا local در پوشه خانه درست کنید .اینطوری میتونید هم نرم افزارهاتون رو کپی کنید ،هم با دیگران به اشتراک بزارید
البته من این کار رو نکردم ولی گمان میکنم اگر در پوشه خانه باشد در صورت نصب سیستم جدید این پوشه محفوظ میماند

روش ساخت طبق این ویدئوست

https://www.youtube.com/watch?v=vUGGDTG_yzQ

آفلاین سوزه

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 487
سلام
خیلی ممنون از اظهار فضلتون ولی صورت سوال بنده رو تکرار کردید! مایه مسرت بود

سوال گنگ و بد --> جواب بد و ناکارآمد!

عنوان تاپیک و سوالی که مطرح کردید گنگ و نامفهومه،دستوریکه نوشته اید برای من آشنا نیست اما اگر مربوط به مخزن محلی میشه باید این مسئله رو به شکل دیگری بیان میکردید،اگر سیستمهایی که گفتید به شکلی به یکدیگر متصل هستند و یا از تجهیزات شبکه و یا اینترنت پرسرعتی برخوردارید باید این مسئله رو در پست اول کامل توضیح میدادید تا با در نظر گرفتن آن جواب داده بشه!
دیگه در این انجمن Log in و فعالیتی نخواهم داشت.

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *
خب یک ریپوزیتوری محلی یا local در پوشه خانه درست کنید .اینطوری میتونید هم نرم افزارهاتون رو کپی کنید ،هم با دیگران به اشتراک بزارید
البته من این کار رو نکردم ولی گمان میکنم اگر در پوشه خانه باشد در صورت نصب سیستم جدید این پوشه محفوظ میماند

روش ساخت طبق این ویدئوست

ممنون، الآن که فقط لینوکس دارم و فیلترشکن ندارم فردا چک میکنم، دستتون درد نکنه

آنلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4865
  • masoft قدیم
سیستم‌تون رو بروز می‌کنید که بسته‌های جدید رو داشته باشید! وقتی که همون بسته‌های قدیمی رو می‌خواید استفاده کنید، خوب همون سیستم‌عامل قدیمی رو استفاده کنید.

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *
سیستم‌تون رو بروز می‌کنید که بسته‌های جدید رو داشته باشید! وقتی که همون بسته‌های قدیمی رو می‌خواید استفاده کنید، خوب همون سیستم‌عامل قدیمی رو استفاده کنید.
خوب حتی وقتی رو سیستمم اوپن سوزه رو مجبورم عوض کنم باید بسته‌ها رو از سیستم عامل قبلیم به سیستم عامل جدید انتقال بدم!

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *
جناب نیکسوون راست میگند.هر نسخه ای مخازن خودش رو داره و بسته هااحتمالا روی سیستم جدید کار نکنه.به نظر من بهترین کاری که شما میتونید بکنید اینه که مخزن تاج خروس رو نصب و دیگر مخازن رو حذف کنید و به نسخه بالاتر ارتقا بدید

آفلاین ح.م

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1274
  • دین بدون خرد مانند خرد بدون دین بی معناست
خوب حتی وقتی رو سیستمم اوپن سوزه رو مجبورم عوض کنم باید بسته‌ها رو از سیستم عامل قبلیم به سیستم عامل جدید انتقال بدم!
بی خیال این عادت بشید ، اون بسته ها رو بندازید دور و الکی حافظتون رو حرومشون نکنید عین یه بچه خوب از مخازن نصبشون کنید یا دی وی دی مخازن رو بخرید یا از اینترنت استفاده کنید ولی به هیچ وجه این کار رو نکنید چون نصب بسته های قدیمی یک توزیع حتی رو همون توزیع وقتی که لیست مخازنش آپدیت شده باعث ناپایداری می شه و این طبیعیه ! من که در بهترین وضعیت سرعت دانلودم از ۱۶ کیلو بایت تجاوز نمی کنه این کار رو نمی کنم و عین بچه خوب گاهی ۴۰۰ الی ۵۰۰ مگ آپدیت می کنم !
پ.ن کسی از این کار خیر ندیده
عاقبت انحصار شکست و سرانجام کمونیسم گنویی دیکتاتوریست !
الگوی متن باز از هر جهت بر الگوی نرم افزار آزاد رجحان دارد
وَسَيَعْلَمُ الَّذِينَ ظَلَمُوا أَيَّ مُنْقَلَبٍ يَنْقَلِبُونَ

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *
بی خیال این عادت بشید ، اون بسته ها رو بندازید دور و الکی حافظتون رو حرومشون نکنید عین یه بچه خوب از مخازن نصبشون کنید یا دی وی دی مخازن رو بخرید یا از اینترنت استفاده کنید ولی به هیچ وجه این کار رو نکنید چون نصب بسته های قدیمی یک توزیع حتی رو همون توزیع وقتی که لیست مخازنش آپدیت شده باعث ناپایداری می شه و این طبیعیه ! من که در بهترین وضعیت سرعت دانلودم از ۱۶ کیلو بایت تجاوز نمی کنه این کار رو نمی کنم و عین بچه خوب گاهی ۴۰۰ الی ۵۰۰ مگ آپدیت می کنم !
پ.ن کسی از این کار خیر ندیده
اوهوم! آخه ۵۰۰ مگ نیست! چند گیگه! کل بسته‌های لاتک و خیلی از پایتون و مالتی‌مدیا و... هنوز یاد نگرفتم که بخوام عادت کنم! مخازن سوزه 13.1 تو بازار هست؟ سرعت اینترنت من هم پایینه اگه بتونم بخرم که خیلی به نفعمه (من دائما بین تهران و قم تو رفت و آمدم، اگه کسی تو هر کدوم از این دو شهر آدرس بده ممنون میشم و تاپیک رو میزنم حل شده  :D )
به صورت کاملا نامربوط به تاپیک: عشق است چمران

آفلاین riyazi

• Jr. Member
  • *

روش ساخت طبق این ویدئوست

ممنون ولی فیلمش خیلی کم کیفیت بود! فقط فهمیدم باید دنبال بسته createrepo بگردم

آفلاین سیروس

• High Sr. Member
  • *

آفلاین Vahid_PC

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 311
فکر نمیکنم اصلا بتونید بسته های 12.3 رو کامل روی 13 نصب کنید. موقع نصب هزارتا ارور میده که این بسته قدیمیه و اگه میخواید نصبش کنید باید فلان بسته رو هم دانگرید کنید که اگه شما هم برای همه بسته هاتون این کار رو بکنید درواقع سوسه 13 رو تبدیل به 12 کردید + حجم دانلود بسته های قدیمی برای دانگرید! حتی ممکنه مجبور به تغییر کرنل بشید. من فکر میکنم اگه این کار رو بکنید دیگه سیستم بالا نمیاد!
بهترین راه آپگرید سیستمه که البته شما میگید میخواید عوض کنید(فکر کنم منظور اینه که پاکش کنید از اول نصب کنید).