انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: پاسخ به: خرید سیستم  (دفعات بازدید: 22332 بار)

0 کاربر و 11 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 730
پاسخ به: پاسخ به: خرید سیستم
« پاسخ #45 : 30 بهمن 1387، 04:27 ب‌ظ »
نقل‌قول
هاردی لایتی جان ddr2 که همین سیستمیه که اول گرفتم البته سرعت بدی نداشت ولی مشکل سخت افزاری داشت (البته اصلا از سخت افزار سر در نمیارم  ;))
یکی دو ساعت دیگه میرم افق  ;)
اتفاقا این سیستمه رو هم از حدود پل هوایی میر خریدم  ;D
اقا عجیبه شما این ادرس هارو از کجا میدونی اگه اصفهانی نیستی  ???

راستی گرافیک عالی با سازگاری خوب در kde که یکم قدیمی تر از این باشه سراغ ندارید ؟ چون اگه بخوام از اصفهان بخرم هرجا مدلشو میگم نمیدونم چرا قیمتو میندازن  ??? ولی میخوام کاراییش خیلی خوب باشه
فکر کنم با همین حدود قیمت اگه یک مدل قدیمی تر بگیرم میتونم خیلی قویترشو بگیرم در ضمن استفاده حرفه یی هم ازش نمیکنم  :)
ممنون

سلام

هر کی جای من بود بعد این همه سال یه چیزی از یه جائی یاد میگرفت خوب  :P ( به قول جناب حبیبی پیر مردم دیگه )

اینجا یکم گیج شدم  ??? شما اول تاپیک یه هزینه‌ای اعلام کردید و شروع کردید

به مرور زمان هی مبلغتون رفت بالا  :D میشه یه بار از اول بگین چه حدودی میخواهید هزینه کنید و این کامپیوتر رو به چه منظوری میخواهید استفاده کنید

این جور که دنبال کارت گرافیک بودید به نظرم اومد گیمر حرفه‌ای هستید ولی الان میگید استفاده حرفه‌ای ازش نمیکنید

موفق باشید

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 471
« پاسخ #46 : 30 بهمن 1387، 04:35 ب‌ظ »
هاردی لایتی جان من هیچ استفاده حرفه یی از سیستم نمیکنم و این سخت افزار هارو هم مثل گرافیک دوستان پیشنهاد دادن ولی یه سیستم میخوام که خوب باشه و 4 روز دیگه نیازی به عوض کردنش نباشه و اگه یه بازی یی هم خواستم راه بندازم یا برنامه سنگین کم نیاره
در مورد قیمت هم برای cpu & mb & ram و گرافیک حدود 500 دارم کیس و dvd و هارد مکستور هم دارم البته اگه ارزشش رو داشته باشه پولمو بیشترش میکنم  ;)
کتيبه سازمان ملل کوروش کبير
خداوند کشور را از دشمن خشکسالی و دروغ محفوظ دارد

برنامه حسابداری

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #47 : 01 اسفند 1387، 10:59 ق‌ظ »
سلام
ببین هاردی لایتی جان میگم بازار اصفهان قاراشمیشه  ](*,)
رفتم افق میگه p5q per ندارم میتونی اگه خواستی p5qc بت بدم هم ddr3 ثاپورته هم بهتره 152 تومن نمیدونم خوبه یا نه
cpu رو داشت و گرافیکو نداشت البته گفت فردا زنگ بزن تا از تهران قیمتشو برات بپرسم الان که زنگ زدم میگه زنگ زدم پرسیدم نیست  ](*,)

برنامه حسابداری

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #48 : 01 اسفند 1387، 01:28 ب‌ظ »
سلام
ببین هاردی لایتی جان میگم بازار اصفهان قاراشمیشه  ](*,)
رفتم افق میگه p5q per ندارم میتونی اگه خواستی p5qc بت بدم هم ddr3 ثاپورته هم بهتره 152 تومن نمیدونم خوبه یا نه
cpu رو داشت و گرافیکو نداشت البته گفت فردا زنگ بزن تا از تهران قیمتشو برات بپرسم الان که زنگ زدم میگه زنگ زدم پرسیدم نیست  ](*,)

سلام

نمیدونم چقدر توی اخبار قطعات کامپیوتر جهان هستی ، به دلیل مشکلات اقتصادی تقاضای قطعات کم شده و قیمتهای جهانی داره شدیدا پائین میاد ( بحث عرضه و تقاضا ) و از طرف دیگه جنگ دو غول کارت گرافیکی هم با عرضه محصولات جدید ( GTX295 از nvidia ) باعث شده قیمت محصولات قدیمی تر بشدت افت کنه

حالا اینا چه ربطی به بحث ما داره  :D ربطش اینه که شرکتا فعلا تا یکم بازار ثابت بشه سعی میکنند قطعه موجود نداشته باشند بحث اصفهان و تهران هم نیست این بحث کلیه .

اینجاست که میبینیم اختلاف قیمت بین فروشگاهها زیاده ، اونی که جنس از قبل داره قیمتش خیلی بالاتر از اونیه که جنس جدید خریده

پیشنهادم الان اینه که یه سیستم خوب ولی نه به روز خرید کنی و صبر کنی تا یکم بازار تصبیت بشه ، بعدش سر فرصت بگردی و سیتمتو بهینه کنی

برای همین بود که اون مین برد abit رو بهت معرفی کردم ، اونو بگیری بدون هیچ هزینه‌ای یه کارت گرافیک خوب رو خودش داره و قیمتش هم ۸۰-۹۰ تومنه . بعدا اگر دیدی گرافیکش کمه یه کارت nvidia بهش اضافه میکنی ( کارت روی مین حذف نمیشه بلکه sli میشه ) و مثلا یه کارت ۸۴۰۰ که روش بزاری به اضافه کارت خودش معادل یه ۸۵۰۰ بهت جواب میده  ;D

http://www.abit.com.tw/page/ir/motherboard/motherboard_detail.php?pMODEL_NAME=AN78GS&fMTYPE=Socket+AM2

اینجوری این مین با amd phenome 9550 و ۴ گیگ رم حدود  ۳۰۰-۲۵۰ تومن برات در میاد که یه سیستم خوبی هستش و فکر کنم تمام نیازهای شما رو به راحتی مرتفع کنه

اگر دیدید که کارت گرافیکش کم میاره ( که بعید میدونم مگه تو بازیهای خیلی سنگین ) اونوقت یه کارت بهش اضافه میکنید

موفق باشید

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #49 : 01 اسفند 1387، 01:55 ب‌ظ »
باورکن هاردی لایتی جان من خودم موندم چیکار کنم الان داشتم همین سخت افزارای اینتل و ایسوز رو لیست میکردم برای همون صبارایان چون حداقل میدونستم همونی که پیشنهاد دادید رو میخرم
حالا این سخت افزاری که شما نوشتی گرافیکی که روشه میتونه kde رو عالی ثاپورت کنه؟ از نظر سرعت و کم اوردن سیستم چطور؟ cpu هم نمیدونم چیه شما بهتر میدونید  مثلا هنگ سخت افزاری نمیکنه مثل قبلی که خریدم؟ خلاصه اگه خوب قال قضیه رو فلا بکنم ببینم چی میشه  ](*,)

برنامه حسابداری

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #50 : 01 اسفند 1387، 03:01 ب‌ظ »
باورکن هاردی لایتی جان من خودم موندم چیکار کنم الان داشتم همین سخت افزارای اینتل و ایسوز رو لیست میکردم برای همون صبارایان چون حداقل میدونستم همونی که پیشنهاد دادید رو میخرم
حالا این سخت افزاری که شما نوشتی گرافیکی که روشه میتونه kde رو عالی ثاپورت کنه؟ از نظر سرعت و کم اوردن سیستم چطور؟ cpu هم نمیدونم چیه شما بهتر میدونید  مثلا هنگ سخت افزاری نمیکنه مثل قبلی که خریدم؟ خلاصه اگه خوب قال قضیه رو فلا بکنم ببینم چی میشه  ](*,)

بهزاد جان

این نباید چیز بدی باشه من خودم هنوز تستش نکردم ولی تا اونجائی که تحقیق کردم چیز خوبیه

اینکه میبینید سیستم هنگ میکنه بالای ۹۰٪ مشکل رم هستش بعضی از رمها جدای مسائل فنی مثل کلاک و برندشون با بعضی از مین بردها جور نمیشه

اینجا شما کامپتیبل بودن گرافیک و مادربردتون ۱۰۰٪ ردیفه  ;) فقط میمونه رم که اونم باید از یه شخص با سواد سئوال کنی که چه رمی با این مین مچ میشه

از نمایندگی های abit سئوال کن اونائی که با این برند سالها کار کردند

موفق باشی

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #51 : 02 اسفند 1387، 02:10 ق‌ظ »
سلام
بالاخره دلو زدم به دریا سیستمو خریدم  :P
cpu
mb
ram
graphic
البته هنوز خوب تستش نکردم و تازه نشستم باهاش کار کنم ولی فکر کنم خوب باشه گرافیکش هم فکر کنم جالب نباشه ولی شاید برام زیاد هم باشه
خلاصه دست همه دوستان که کمکم کردن درد نکنه شاید براتون زیاد مهم نباشه ولی برای من خیلی مهمه

برنامه حسابداری

آفلاین HardyLaity

• Hero Member
  • *
« پاسخ #52 : 02 اسفند 1387، 04:26 ق‌ظ »
سلام
بالاخره دلو زدم به دریا سیستمو خریدم  :P
cpu
mb
ram
graphic
البته هنوز خوب تستش نکردم و تازه نشستم باهاش کار کنم ولی فکر کنم خوب باشه گرافیکش هم فکر کنم جالب نباشه ولی شاید برام زیاد هم باشه
خلاصه دست همه دوستان که کمکم کردن درد نکنه شاید براتون زیاد مهم نباشه ولی برای من خیلی مهمه

آقا مبارکه

اگر برامون مهم نبود که وقت نمیزاشتیم  :P

آقا اگه ممکنه قیمتاش رو هم بگو که یه حدودی از قیمت بازار دستمون باشه

ممنون و خوش بگذره

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #53 : 02 اسفند 1387، 08:45 ق‌ظ »
بفرمایید
mb p5q3   181 T
cpu 3 core-2 e8400   170 T
  ram ddr3 corsa 2G  105 T
رم رو یکی دوگیگ خریدم
VGA 85 T
که گرافیکو فکر کنم بهم گرون داد ولی بقیشو خوب خریدم  ;D

برنامه حسابداری

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
« پاسخ #54 : 02 اسفند 1387، 09:25 ق‌ظ »
سلام بهزاد جون بهر حال مبارکه گرچه ما شیرینیشو ندیدیم ;D

آفلاین sudotux

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2269
« پاسخ #55 : 02 اسفند 1387، 09:36 ق‌ظ »
سیستم خیلی خوبی گرفتی. مبارکه

فقط کارت گرافیکو میتونستی بهتر بگیری. هرچند اگر زیاد اهل بازی نیستی , همینم خوبه ...

آفلاین بهزادubuntu

• Sr. Member
  • *
« پاسخ #56 : 02 اسفند 1387، 09:40 ق‌ظ »
سلام بهزاد جون بهر حال مبارکه گرچه ما شیرینیشو ندیدیم ;D
بفرما اینم شیرینیش  :D

سیستم خیلی خوبی گرفتی. مبارکه

فقط کارت گرافیکو میتونستی بهتر بگیری. هرچند اگر زیاد اهل بازی نیستی , همینم خوبه ...
ممنون اگه دیدم احتیاج دارم بعد عید عوضش میکنم ولی طرف گفت اگه بازی هم بخوای باهاش بکنی کافیه
روی مادربرده میتونم ۲تا گرافیک ddr3 نصب کنم  \\:D/

برنامه حسابداری