انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: تغییر فونت در کی دی ای {حل شد}  (دفعات بازدید: 2489 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Ubuntu Geek

• Full Member
  • *
  • ارسال: 249
  • I`m Linux
تغییر فونت در کی دی ای {حل شد}
« : 06 اسفند 1387، 04:58 ب‌ظ »
دیروز کوبونتو نصب کردم ، چند مشکل دارم که عمده ترین اش اینه که یکسری فونت های جدید در کوبونتو اضافه شده به مانند :

بنظرم فونت تایمز است
و نیز فونت هایی مثل تیتر و اینها هم اضافه شده
که خیلی برایم جالب نیست
قبلا این فونت ها نبود و با فونت های دفالت خود اوبونتو کار میکردم و عادت کردم،راهی هست که این فونت های جدید را پاک کنم ؟
(امیدوارم منظورم را رسانده باشم)
« آخرین ویرایش: 08 اسفند 1387، 09:15 ب‌ظ توسط darya »

آفلاین Freeman

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 2310
    • KDE Software Compilation
پاسخ به: تغییر فونت در کی دی ای
« پاسخ #1 : 06 اسفند 1387، 08:38 ب‌ظ »
سلام بستگی داره چگونه نصب کرده باشی اگه از مخازنه مثه حذف هر پکیجی و اگه از روش ساخت پوشه .fonts هست که با حذف از اون محل انجام میشه و اما چگونه هر فونتی رو بسادگی برای بخشهای مختلف در kde تنظیم کنی

ابتدا برو به system seting سپس بخش appearance بروید حالا در بخش چپ همونطور که میبینی تنظیمات فونت وجود داره و میتونی هر فونتی دوست داری برای هر بخشی ست کنی

موفق باشی
« آخرین ویرایش: 06 اسفند 1387، 08:42 ب‌ظ توسط حسن حبیبی »

آفلاین Ubuntu Geek

• Full Member
  • *
  • I`m Linux
« پاسخ #2 : 08 اسفند 1387، 01:17 ب‌ظ »
سلام بستگی داره چگونه نصب کرده باشی اگه از مخازنه مثه حذف هر پکیجی و اگه از روش ساخت پوشه .fonts هست که با حذف از اون محل انجام میشه و اما چگونه هر فونتی رو بسادگی برای بخشهای مختلف در kde تنظیم کنی

ابتدا برو به system seting سپس بخش appearance بروید حالا در بخش چپ همونطور که میبینی تنظیمات فونت وجود داره و میتونی هر فونتی دوست داری برای هر بخشی ست کنی

موفق باشی

والا این تصویر که آپلود کردید دقیقا مثل تنظیمات خودمه
یادمه وقتی تازه کوبی را نصب کردم میخواستم تنظیم کنم که با زبان فارسی بنویسم ولی مثل این که از جایی پکیج زبان فارسی را نصب کردم که نمی دونم کجا بود ولی از همین رجونال اند لنگویج بود البته احتمالا بطور ناقص نصب شده چون در  همون منو چیزی به نام زبان فارسی نیامده
کلا این روز ها خیلی مشکل دارم
فونت تاهوما قبلا در اوبونتو قبلی خیلی جالب و به سبکی دیگر از ویندوز نمایش داده میشد ولی الان جور دیگه است ، شبیه یکی از فونت های B ...
کلا در خواندن گوگل ریدر و شبکه های اجتماعی که فارسی هستن مشکل دارم :(

آفلاین Ubuntu Geek

• Full Member
  • *
  • I`m Linux
« پاسخ #3 : 08 اسفند 1387، 08:58 ب‌ظ »
مشکل از یه پوشه بود به نام ttf-farsiweb که در پوشه فونت بود که پاک کردم حالت فونت های وب به پیشفرض اوبونتو برگشت
یکی از دلایلی که به اوبونتو علاقه دارم فونت های ابونتو هست که از فونت های مایکروسافت (تاهوما ، تایمز، آریال) زیبا تره