انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: آی پی نادرست در krfb  (دفعات بازدید: 1017 بار)

0 کاربر و 3 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین robotic

• Full Member
  • *
  • ارسال: 176
آی پی نادرست در krfb
« : 20 اردیبهشت 1393، 12:48 ب‌ظ »
وقتی تو krfb دعوت نامه ایجاد می کنم (چه خصوصی چه ایمیلی) آدرس آی پی را نادرست می دهد

در واقع آی پی داخلی را می دهد. یعنی همان آی پی ای که با دستور زیر نشان داده می شود

ifconfig | grep inet\ addr
مشکل کجاست؟

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
پاسخ : آی پی نادرست در krfb
« پاسخ #1 : 20 اردیبهشت 1393، 02:17 ب‌ظ »
آی‌پی رو درست نشون می‌ده، آی‌پی کامپیوترتون هست. حالا اگر می‌خواید به کسی خارج از شبکه داخلی این دعوت‌نامه رو بدید، باید خودتون IP رو با Router عوض کنید و مطمئن بشید که Port Forwarding یا DMZ برای آی‌پی شما فعال شده.

آفلاین robotic

• Full Member
  • *
« پاسخ #2 : 21 اردیبهشت 1393، 09:23 ق‌ظ »
اگر کسی از اینترنت عمومی (مثلا دانشگاه) استفاده می کند و نمی تواند به تنظیمات روتر دسترسی پیدا کند، چه کار باید بکند؟

اگر با این نرم افزار نمی شود، آیا نرم افزار جایگزینی وجود دارد که با آی پی اینترنت کار کند؟

توضیح
تو سایت راهنمای اوبونتو قسمت VNC/Servers دیدم که برای کوبونتو توصیه شده است که از krfb استفاده کنیم.

https://help.ubuntu.com/community/VNC/Servers

نقل‌قول
Krfb is the default VNC server in Kubuntu, and is recommended for KDE users. Because it's highly integrated with KDE, running it in other environments is difficult.

آفلاین robotic

• Full Member
  • *
« پاسخ #3 : 22 اردیبهشت 1393، 05:54 ب‌ظ »
یعنی تا حالا کسی از کاربران با استفاده از اینترنت دانشگاه ارتباط remote برقرار نکرده است!!!!!

آفلاین nixoeen

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4854
  • masoft قدیم
« پاسخ #4 : 22 اردیبهشت 1393، 06:01 ب‌ظ »
روشی که من برای اینکار استفاده می‌کنم کمی پیچیده هستش! من با SSH به کامپیوتر دیگه که Valid IP داره وصل می‌شم و از طریق Port Forwarding اینکار رو انجام می‌دم. روش دیگه استفاده از نرم‌افزارهایی مثل TeamViewer هستش.