انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تاچ دو انگشتی برای باز کردن new tab در فایرفاکس  (دفعات بازدید: 4729 بار)

0 کاربر و 4 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 439
یه قابلیت خوبی که توی ویندوز ۸ دیدم این بود که توی فایرفاکس وقتی با تاچ‌پد روی لینکی با دو انگشت همزمان tap می کردم اون لینک به صورت new tab در فایرفاکس باز میشد که خیلی کارآمد و خوب بود. حالا من نمیدونم این فقط توی فایرفاکس این طوری بوده یا بقیه مرورگر ها هم همین جوری بودن، چون متوجه نشدم قابلیت ویندوز بود یا فایرفاکس نسخه ی ویندوز...!
الان توی لینوکس (فدورا) وقتی با دو انگشت همزمان tap می کنم حالت کلیک راست داره و سوالم اینه که میشه اون امکان بالا رو توی این جا هم اعمال کرد؟ چه طوری؟

سپاس
« آخرین ویرایش: 12 خرداد 1392، 12:40 ق‌ظ توسط Iman17 »
Fedora 20 - 64 bit - Xfce 4.10

آفلاین Senna LEGEND

• Full Member
  • *
  • ارسال: 146
این چیزی که شما میگی دوست عزیز فکر نمیکنم به سیستم عامل خاصی یا مرورگر خاصی ربط داشته باشه
اینکه شما میگی همزمان تپ میزدی و میگی با تاچ پد (که یعنی اینکه با لپ تاپ داری اینکارو میکنی) احتمالا (یا شاید) مثل wheel موس عمل میکرده که شما لینکت در تب جدید باز میشده
چون همینجوری اگه شما از موس استفاده کنی و از wheel (یعنی به جای کلیک با راست کلیک یا چپ کلیک) استفاده کنی و با ویل کلیک کنی (ویل رو فشار بدی) لینکت تو یه تب جدید باز میشه
من اینو تو اوبونتو با فایرفاکس و همینطور تو مینت و ویندوز 7 و 8 داشتم و فکر نمیکنم (همونطور که گفتم) به سیستم عاملی یا مرورگری ربط داشته باشه
ولی در مورد شما من قبلا با لپ تاپ کار میکردم (چون الان ندارم) یه دکمه های قرمز رنگی رو لپ تاپ بود (که نمیدونم چی بهش میگن یادم رفته) با اونا فکر کنم بتونی یه کارایی کنی
یه نگاهی هم به تنظیمات موس در لپ تاپت بنداز؛ چون این یه موردیه که به لپ تاپ و قابلیت اون بستگی داره

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
توی بخش تنظیمات موس و تاچ‌پد که در gnome گزینه های خاصی نداره. و اونایی که داره هم به این مربوط نمیشن.
بله دقیقا مثل همون قابلیتی هست که با ویل کلیک کنی توی new tab باز میشه. ولی خوبه تاچ‌پد که کلیکِ ویل نداره!
دکمه ی خاصی هم برای تنظیمات تاچ‌پد روی کیبوردم نیست.

آخه دلیلی که من میگم این احتمالا مربوط به سیستم عامل یا مرورگر بوده اینه که قبلا چنین امکانی رو ندیده بودم و وجود نداشت (tap همزمان).

آفلاین سالار مقدم

• عضو کاربران ایرانی اوبونتو
  • *
  • ارسال: 2074
  • هر چقدر بدونی بازم کمه.
    • سالار مقدم
من دیباین ویزی استیبل دارم با گنوم ۳.۴.۲ و این قابلیت رو هم داره

آفلاین مجتبی باغبان

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 780
یه قابلیت خوبی که توی ویندوز ۸ دیدم این بود که توی فایرفاکس وقتی با تاچ‌پد روی لینکی با دو انگشت همزمان tap می کردم اون لینک به صورت new tab در فایرفاکس باز میشد که خیلی کارآمد و خوب بود. حالا من نمیدونم این فقط توی فایرفاکس این طوری بوده یا بقیه مرورگر ها هم همین جوری بودن، چون متوجه نشدم قابلیت ویندوز بود یا فایرفاکس نسخه ی ویندوز...!
الان توی لینوکس (فدورا) وقتی با دو انگشت همزمان tap می کنم حالت کلیک راست داره و سوالم اینه که میشه اون امکان بالا رو توی این جا هم اعمال کرد؟ چه طوری؟

سپاس
این قابلیت مربوط میشه به تنظیمات تاچ لپ‌تاپ. من رو kde اینجوری تنظیم کردم که دو انگشت همزمان بشه ویل کلیک انجام میده و سه انگشت همزمان راست کلیک انجام میده و این تنظیمات توسط synaptiks انجام میشه که به شدت به kde وابستست.
تا حالا نتونستم این تنظیمات رو تو میز‌کار دیگه‌ای انجام بدم.

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
من دیباین ویزی استیبل دارم با گنوم ۳.۴.۲ و این قابلیت رو هم داره
من گنوم ۳.۶.۳ دارم ولی نمیدونم چرا چنین چیزی نداره!

نقل‌قول
این قابلیت مربوط میشه به تنظیمات تاچ لپ‌تاپ. من رو kde اینجوری تنظیم کردم که دو انگشت همزمان بشه ویل کلیک انجام میده و سه انگشت همزمان راست کلیک انجام میده و این تنظیمات توسط synaptiks انجام میشه که به شدت به kde وابستست.
تا حالا نتونستم این تنظیمات رو تو میز‌کار دیگه‌ای انجام بدم.
یعنی باید دنبال درایوری برای تاچ‌پد باشم؟! چون تنظیمات دیگه ای که این جا نیست...از محیط KDE هم خوشم نمیاد!

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
کسی راه حلی نداشت؟

آفلاین Iman17

• Sr. Member
  • *
من هنوز این مسئله رو نتونستم حل کنم و بعد از مدت ها دوباره به فکرش افتادم  ;D
در حال حاضر فدورا ۲۰ با xfce دارم. متاسفانه این جا هم تنظیمات خاصی برای این مورد به صورت گرافیکی در نظر گرفته نشده و الان من کلیک راستم تپ با ۲ انگشت هست و کار دکمه ی میدل (برای مثلا همون نیو تب) رو تپ با ۳ انگشت همزمان انجام میدم که یه خورده سخته!
حالا دوباره یه خورده سرچ کردم و دستور synclient رو پیدا کردم. یکی از پارامترهای این دستور TapButton هست که برای من وقتی TapButton3 برابر 3 قرار بگیره که در حالت پیشفرض 2 هست مشکلم حل میشه؛ ولی در اون حالت دیگه کلیک راست ندارم و باید TapButton2 رو مساوی 2 قرار بدم تا با ۳ انگشت همزمان کلیک راست باز بشه، که خب بازم از این نظر سخته!
حالا من هر جور فکر می کنم نمی‌تونم با تپ ۲ انگشت همزمان هم بتونم نیو تب باز کنم هم کلیک راست روی قسمت های غیر لینکی!
عجب داستانی شد  ;D

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
این امکان رو تاچ و سیستم عامل باید پشتیبانی کنه.من الان تو ابونتو 14.04 یونیتی با تک انگشت کلیک چپ, با دو انگشت کلیک راست و با سه انگشت توپی ماوس رو تو hp probook 4520s دارم.تو ابونتو های قبلی همچین امکانی رو نداشتم.
(فقط اسکرول بارم از کار افتاده)
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها