انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

توزیع گنو/لینوکس اوبونتو ۲۰ ساله شد 🎉

نویسنده موضوع: کمک فوری!!! عدم شناسایی وایرلس لب تاپ بعد از نصب اوبونتو  (دفعات بازدید: 3171 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین jn2100

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
بچه ها من تازه از ویندوز رو لینوکس سوئیچ کردم اگه کسی کمکم کنه خدا خیرش بده.. مشکلم اینجاست که بعد از اینکه روی لپ تابم ( hp pavilion tx2697) اوبونتو 13.04 رو نصب کردم، وایرلس لب تاپ detect نمی شه یعنی اصلاً دکمه خاموش / روشن کردن وایرلس غیر فعاله از گزینه update software هم چیزی واسه وایرلس پیدا نشد که دانلود کنم

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
ببین از طریق نرم افزاری نمیتونی وایرلست رو فعال کنی؟یعنی تیک enable wi fi رو بزنی

آفلاین ali.abry

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1224
دقیق نفهمیدم. کلا وایرلست روشن نمیشه ؟ یا روشن میشه ولی سیستم نمیشناسش ؟

wicd رو نصب کن ببین میتونی باهاش وصل بشی.
با دستور iwconfig هم تست کن .  برای این دستور چندین بار خودم تو پستای دیگه گفتم یک سیرچ کوچیک بزن.

آفلاین majidkamali1370

• Hero Member
  • *
  • ارسال: 928
ubuntu software center رو اجرا کن و از منوی edit و software sources برو به قسمت additional drivers. اون پایین لیست سخت افزار هایی که نیاز به درایور کد بسته دارن رو نوشته. به احتمال ۹۹٪ وایرلست اونجا هست. اون درایور رو انتخاب کن و دکمه apply رو بزن و بزار تا کارش تموم بشه. حواست باشه درایور های گرافیک رو فعال نکنی چون هم به اینترنت نیاز داره و هم ممکنه وضعیت گرافیکت رو بدتر بکنه.
Ubuntu 14.04 LTS 64-bit - unity

آفلاین Freex

• Newbie
  • *
  • ارسال: 13
ubuntu software center رو اجرا کن و از منوی edit و software sources برو به قسمت additional drivers. اون پایین لیست سخت افزار هایی که نیاز به درایور کد بسته دارن رو نوشته. به احتمال ۹۹٪ وایرلست اونجا هست. اون درایور رو انتخاب کن و دکمه apply رو بزن و بزار تا کارش تموم بشه. حواست باشه درایور های گرافیک رو فعال نکنی چون هم به اینترنت نیاز داره و هم ممکنه وضعیت گرافیکت رو بدتر بکنه.
با اجازه این تاپیک مرده رو زنده کردم چون مشکلم در اوبونتو دقیقا همین بود! یعنی در این قسمت وایرلسم رو نشان می‌دادو من گزینه استفاده رو تیک می‌زدم ولی باز هم خبری از وایرلس نبود!
آیا بعد از این کاری که گفتید باید در ترمینال دستوری زده بشه یا نرم‌افزاری اجرا بشه یا کار خاص دیگه‌ای انجام بشه؟

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 4106
  • GNU Operating System - سیستم عامل گنو
دوست عزیز،
وایرلستون چی هست؟

آفلاین Freex

• Newbie
  • *
دوست عزیز،
وایرلستون چی هست؟
لپتاپم dell vostro 1500 هست. با اوبونتوی 14.04 در این قسمتی که دوستمون گفتند رفتم و آنجا اسم کارت وایرلسم رو نوشته بود ولی گزینه ای که غیر‌استفاده بود رو تیک زده بود من رفتم گزینه رو عوض کردم و تیک گزینه وایرلسم رو انتخاب کردم و اپلای کردم و شروع به لود شدن و چنج کردن شد و ارور و مشکلی هم نبود ولی باز هم وایرلسم رو شناسایی نکرد! سپاس.

آفلاین Freex

• Newbie
  • *
همین الان توی ویکی مشخصات لپتاپم رو دادم و گفته بود درایور وایرلس لپتاپ من غیرآزاد هست و از طریق نصب بسته b43-fwcutter  می‌تونم وایرلسم رو نصب کنم.چه‌طور این بسته رو نصب کنم تو ی خودِ بسته‌های اوبونتو هستند یا باید دانلودش کنم؟ با چه دستوری نصبش کنم؟
« آخرین ویرایش: 05 خرداد 1393، 11:16 ق‌ظ توسط Freex »

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
این‌جا گفته که چجوری نصبش کنی.
https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/bcm43xx#Installing_b43.2BAC8-b43legacy_firmware

از اوبونتو به اینترنت دسترسی داری؟ با کابل.

آفلاین Freex

• Newbie
  • *
این‌جا گفته که چجوری نصبش کنی.
https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/bcm43xx#Installing_b43.2BAC8-b43legacy_firmware

از اوبونتو به اینترنت دسترسی داری؟ با کابل.
بله با کابل دسترسی دارم

آفلاین سلمان م.

• ناظر انجمن
  • *
اول:
sudo apt-get update
و بعد
sudo apt-get install firmware-b43-installer

حالا ری‌استارت کن ببین حل شده یا نه.

آفلاین abedzadeh