انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: چطور اوبونتو رو کلا پاک کنم از سیستمم !؟  (دفعات بازدید: 888 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین MR.EXCEPTIONAL

• Newbie
  • *
  • ارسال: 11
سلام دوستان...ببخشید من اوبونتو 14.04 نصب کردم چند وقت پیش بعد مشکلی نداشت ولی بعد یکی دو روز که محتویات temp رو پاک کردم دیگه از صبحش کلا تو منوی بوت نرفت و نه تونستم داخل ویندوز 8 بشم و نه اوبونتو و یه صفحه سیاه بوت اومده بود و یه جمله کوتاه که اولش grub بود اومده بود و هیچ تغییری نمیکرد!
خلاصه من ویندوز 8 دوباره نصب کردم ولی الان اون 10 و 6 گیگ پارتیشن هایی که برای / و swap اوبونتو ساخته بودم الان کلا جز درایوهام نیستن اون دوتا یعنی نمیبینمشون!
حالا میخواستم اگر الان هستن اون دوتا کلا پاکشون کنم چون هم 16 گیگ جای هاردم رو گرفته و هم انگار مشکل ایجاد کرده چون از وقتی اوبونتوم خراب شده دیگه موسم با لپ تاپم کار نمیکنه ولی با PC دیگه کار میکنه!
میخوام بپرسم چطور اون دو تا پارتیشن 10 و 6 گیگ رو پیدا کنم کلا پاکشون کنم ؟!
ممنون ..

آفلاین Jasper

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
چرا کلاْ پاک کنی؟ خوب دوباره نصب کن ولی این بار temp رو پاک نکن :D
اگه میخوای دوباره نصب کنی توی همون منوی پارتیشن بندی اوبونتو میتونی پیدا کنی اون دو تا درایو رو

اگه دیگه نمیخوای اوبونتو نصب کنی توی ویندوز نرم افزار easeus نصب کن. اون دو تا پارتیشن رو پیدا میکنه. برای استفاده ازشون توی ویندوز باید فرمتشون رو دوباره ntfs کنی ولی به دراوای دیگت نچسبونشون(۱۶ گیگشو بکن یه درایو جدید) وگرنه اطلاعات اون درایوی که این ۱۶ گیگ رو بهش میچسبونی پاک میشه. دوباره میشه جداشون کرد و اطلاعاتتو برگردوند ولی به ریسکش نمی ارزه.

ولی به نظر من دوباره نصب کن اوبونتو رو

اگه بازم در هر شرایطی به همون صفحه مشکی برخوردی این پست رو که نقل میکنم از خودم رو انجام بده درست میشه:

fast boot رو غیرفعالم نکردی نکردی :D فقط اگه غیرفعالش نکردی مستقیم نمیتونی بری توی اوبونتو. باید اول بری ویندوز بعد ریستارت بری اوبونتو.
برای مشکل بوت هم، دیسک اوبونتو رو بذار و لایو بیارش بالا. بعد ترمینال رو باز کن و یکی یکی بنویس:
sudo add-apt-repository ppa:yannubuntu/boot-repair
sudo sed 's/trusty/saucy/g' -i /etc/apt/sources.list.d/yannubuntu-boot-repair-trusty.list
sudo apt-get update
sudo apt-get install -y boot-repair && (boot-repair &)
بعد هر دستور صبر کن تا کامل انجام بشه بعد دستور بعدی رو بنویس
بعد از تموم شدن از توی دش boot-repair رو اجرا کن و recommended repair رو انتخاب کن بعد از تموم شدنش سیستم رو ریستارت کن درست شده ;)

منبع برای اطلاعات کامل و بیشتر:
https://help.ubuntu.com/community/Boot-Repair

پست اصلی:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,95477.msg781282.html#msg781282
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1393، 12:17 ب‌ظ توسط Jasper »

آفلاین MR.EXCEPTIONAL

• Newbie
  • *
نه ممنون... :D همون یه بار نصب کردم همش میخواست دانلود کنه ویندوزمونم پروند کلی چیز از هارد C الکی الکی ازم رفت!

آفلاین MR.EXCEPTIONAL

• Newbie
  • *
ولی با easeus هم پیدا نکرد اون دو تا درایو رو ! :(
یعنی امکان داره خودشون پاک شده باشن ؟!

آفلاین abedzadeh

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1597
  • aliila
نه ممنون... :D همون یه بار نصب کردم همش میخواست دانلود کنه ویندوزمونم پروند کلی چیز از هارد C الکی الکی ازم رفت!
تصمیم با خودتونه ولی ...
بدون دانلود هم میشه نصب کرد
اون پارتیشن c هم که پاک شده یا مربوط میشه به روش نصب شما ( در موقع نصب ، برای پارتیشن بندی ، something else رو بزنید ) و یا مشکل در بوت شدنش ( که با نصب و آپدیت grub درست میشه )
خیلی ها در این انجمن هستن که بدون مشکل از ویندوز و اوبونتو کنار هم استفاده میکنند

ولی با easeus هم پیدا نکرد اون دو تا درایو رو ! :(
یعنی امکان داره خودشون پاک شده باشن ؟!
یک پیشنهاد
اوبونتو رو به صورت دیسک زنده بالا بیارید
با استفاده از نرم افزار Gparted اون ها رو به NTFS فرمت کنید
خیلی راحت  8)
« آخرین ویرایش: 19 تیر 1393، 12:47 ب‌ظ توسط Minion »
به گروه کاربران اوبونتوی ایرانی در جامعه ی استیم بپیوندید
http://steamcommunity.com/groups/Ubuntu-Iran
بازی های تحت پوشش : Dota2

آفلاین Jasper

• Full Member
  • *
  • ارسال: 113
اگه آپدیت اولیه اوبونتو رو انجام بدین که حدود ۳۰۰ مگابایت هست از سری بعد هر ۳-۴ روزی حدود ۵۰۰ کیلوبایت بیشتر نمیخواد دانلود کنی. اونا هم security update هست که اگه نمیخوای میتونی دانلود نکنی.

حجم درایو که الکی از بین نمیره. ببین unallocated نشدن؟

من خودم الان ویندوز ۸.۱ و اوبونتو ۱۴.۰۴ در کنار هم دارم بسیار هم عالی هست. فقط برای بازی میرم ویندوز

آفلاین MR.EXCEPTIONAL

• Newbie
  • *
ممنون چک کردم کل فضای درایوهام رو با unllocated دیدم اندازه 1ترابایت کل هاردمه..پس پاک شدن اونا..ممنون دوستان...