انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: انتقاد از Installer اوبونتو و مقايسه آن با توزيع‌هاي ديگر  (دفعات بازدید: 1212 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین ARH

• Full Member
  • *
  • ارسال: 135
  • Hardware Enthusiast
    • پروفايل شخصي من در گوگل
سلام

من امروز براي اولين بار سعي كردم كه kubuntu 64-bit 9.04 رو نصب كنم، با تجربه قبلي كه از توزيع‌هاي سمت red-hat‌ داشتم به نظر نمي‌رسيد كه كار سختي باشه اما وقتي كه partion manager ابتداييش برخورد كردم واقعا جا خوردم. و دست آخر هم هرچي با اين partion manager بازي كردم، موفق نشدم كوبونتو رو نصب كنم و برگشتم روي فدوراي خودم.

من يك LVM group دارم كه swap و root‌ ام داخلش هست، اما متاسفانه نصاب اوبونتو اون رو نشناخت، منم متوجه نشدم و پارتيشن /root كه فدورا داشت رو دادم به swap و كل LVM‌ رو براي root در نظر گرفتم و جلو رفتم اما بعد از نيم ساعت صبر كردم تا تكميل شدن مراحل نصب متوجه شدم كه آقا در نصب grub به مشكل برخورده.
دفعه بعد اومدم grub رو همونجايي گفتم بريزه كه root هست. بازم نيم ساعت گذشت و موفق نشد در پايان نصب كوبونتو اين كار رو بكنه.
دفعه بعد اومدم grub رو همونجايي گفتم بريزه كه fedora‌ قبليم ريخته بود ، بازم نيم ساعت گذشت و موفق نشد در پايان نصب كوبونتو اين كار رو بكنه.
دفعه  بهد اومدم يك پارتيشن boot كنار root درست كردم و گفتم grub رو اينجا بريز، بازم كلي الافمون كرد تا فهميد نمي‌تونه اين كار رو بكنه !
دست آخر چون ديدم ديگه هيچ راه‌كار ديگه ندارم و تمام گزينه‌هاي ممكن رو امتحان كردم ! فدوراي قبليم رو دوباره گذاشتم نصب بشه تا grub رو دوباره بريزه و بتونم حداقل به ويندوزم دسترسي داشته باشم.

واقعا از نصاب fedora لذت بردم، اول مي‌پرسه مي‌خواي Media ات رو چك كنم درسته يا نه كه خداي نكرده يك وقت الاف نشي دست آخر بفهمي يك جاي كارت مي‌لنگه. بعد partion manager ش خيلي قوي‌هست و RAID‌و LVM‌ و تكنولوژي مديريت ديگه رو پشتيباني مي‌كنه.
قبل از هر كاري چك مي‌كنه ببينه grub نياز داري يا نه بعد بهت پيشنهاد ميده كجا نصبش كني (نه اينكه خودت بري ته توش رو در بياري) !

دوستان پيشنهادي براي اين مشكل ندارند ؟

آفلاین Mehdi

• ناظر ویژه انجمن
  • *
  • ارسال: 3284
    • هزاردستان
اوبونتو ۲ تا نصاب داره (یا شایدم بیشتر wubi و اینها رو نمیگم)! یک نصاب خط فرمانی که کار کردن باهاش سخت‌تره (برای تازه‌کاران) و یکی هم نصاب گرافیکی که کارکردن باهاش ساده‌تره (برای تازه‌کاران)...
نصاب خط فرمانی که همراه با سی‌دی Alternate یا DVD اوبونتو میاد همه نیازهای شما رو برطرف خواهد کرد و البته به نظر من feature rich تر از Anaconda یا نصاب ردهت هست...

اگر نیاز به LVM یا RAID و... دارید باید برید سراغ نسخه Alternate یا DVD که غیر Live هستند :)

البته توضیح واضحات است که شما نمیتونید boot/ رو تو LVM داشته باشید. برای boot/ نیاز به یک پارتیشن غیر LVM دارید...
« آخرین ویرایش: 07 اردیبهشت 1388، 05:21 ب‌ظ توسط Mehdi »
Of one Essence is the human race,
Thusly has Creation put the Base;
One Limb impacted is sufficient,
For all Others to feel the Mace.
~Saadi (persian poet) -1258
Hezardastan | Free As in Freedom