انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: مشکل با کارت گرافیک در اوبونتو 12.04  (دفعات بازدید: 8497 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین Mostafa Jalilianfar

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1085
پاسخ : مشکل با کارت گرافیک در اوبونتو 12.04
« پاسخ #15 : 11 اردیبهشت 1391، 11:19 ب‌ظ »
مدلش اینه
INTEL HD GRAPHIC
هر کاری کردم نتونستم درایورو پیدا و نصب کنم
این ادرس رو واسه دانلود پیدا کردم
intellinuxgraphics.org
اگه میشه شما ک استادی دانلود کن ببین چطور نصب میشه و ما رو هم راهنمایی کن
ممنون
حجمش کمه ۱ مگ هم نیس

دوست عزیز اینی که نوشتی اسمشه نه مدلش
استاد کجا بود منم جز کاربرای آماتور فارومم
درایور کارت گرافیک شما چه ربطی به کارت گرافیک من داره همچین چیزی نمی شه
آدرسی که گذاشتی مربوط به درایور اپن سورسی میشه که بای اینل ایجاد شده و از همین درایور در اوبونتو استفاده شده
به دلیل ترک انجمن لطفا با این ایمیل MustafaJF[at]Aol[dot]com تماس برقرار کنید و از پیام خصوصی استفاده نکنید

آفلاین jackshepherd

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1522
« پاسخ #16 : 12 اردیبهشت 1391، 07:19 ق‌ظ »
با سلام.من اوبونتو 12.04 رو روی hp probook 4520s نصب کردم(کارت گرافیکیم ati 6370hd)

اولین مشکلم اینه که تو قسمت system settings=>additional drivers گرینه ای هست به اسم ati/amd proprietary fglrx graphiecs driver (post-release update)تو 11.10 و 12.04 اپدیت کردم پیغام خطا داد(البته کارت گرافیکیم نصب بوده)(از 11.10به 12.04 اپگرید کردم)کسی از دوستان میدونه چطور باید نصب کرد.؟

دومین و مهم ترین اینه که قبل از اقدام به نصب اپدیت کارت گرافیکیم مشکل کار کردن زیاد فن و داغ کردن لپ تابم حل شده بود ،‌ولی بعد از اقدام به نصب اپدیت کارت گرافیکیم (که با مشکل روبرو شد و نصب نشد)دوباره مشکل داغ کردن زیاد و کارکردن زیاد فن برگشته.؟
صداش از 11.10 بدتر شده فکر کن صداش تو اتاق بغلی شنیده میشه.لطفا کمکم کنید.!
معمولا hpها با همون درایورهای آزادی که تو کرنل هستن (r128، ati، radeon) کار می‌کنن و نیاز به نصب درایور انحصاری ندارن. وقتی نصب نکرده بودی مشکلی داشتی؟

با سلام.نه مشکل خاصی نداشتم.فقط خواستم تستش کنم.الان میتونم با پاک کردن ونصب دوباره کارت گرافیکیم این مشکل رو حل کنم.؟
واگه دوباره نصب کنم از additional drivers نصب کنم یا از این روش دوستمون:
http://forum.ubuntu.ir/index.php/topic,34512.msg239917.html#msg239917
انسانیت نسبت به دیگر انسان ها

آفلاین SAMADALDIN

• Jr. Member
  • *
  • ارسال: 38
« پاسخ #17 : 13 اردیبهشت 1391، 02:57 ب‌ظ »
درود...

بنده 12.04 رو نصب کردم. تا زمانی که درایور رو نصب نکرده بودم خوب بود و خوب در محیط 2بعدی کار میکرد.
دریاور پیشنهادی رو نصب کردم کارت لبتاپم انویدیا 7000m  هست. بعد وقتی ریست کردم بالا اومد پس دادم یه صفحه سیاه هست با نشانه موس که حرکت میکنه ولی کاری انجام نمیده. و هیچ کدام از میانبر های کلیدی هم کار نمیکنه. وارده خط فرمانهم نمیشه...

دستی رستارت کردم وارد یونتی 2بعدی شدم بالا میاد ولی خیلی بد کار میکنه.
پاک کردم دوباره نصب کردم...

ایندفه هم همونجوری بود. یکم دست به هیچی نزدم یه گزارش باگ میخواست ارسال کنه که زدم اسال شد. کلیک راست راه افتاد. از اونجا رفتم توی تنضیمات دسکتاپ و تنضیمات اصلی درایور رو پاک کردم وقتی ریست کردم سیستم بالا اومد. کار میکنه ولی مشکل رزلیشن و سرعت دارم.
در ظمن من هر دفه تیک دانلود کدکها رو میزنم. نزدیک 100 مگ هم دانلود میکنه ولی وقتی سیستم بالا میاد برای اجرا درخواست دانلود کدکها رو میده ...

همین ایزو رو روی اونیکی لبتاپ که گرافیکش اینتل بسیار فوقعلاده داره کار میکنه..

رفتم از انویدیا درایورش رو دانلود کردم یه فایل با پسوند بین هست (.BIN) سرچ کردم چیزی هم پیدا نکردم چی جوری نصبش کنم.

همه اینهارو گفتم که بگم
.
.
.
.
کمک کمک کمک ....

آفلاین دانیال بهزادی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 19703
  • Urahara Kiesuke
    • وبلاگ
« پاسخ #18 : 14 اردیبهشت 1391، 03:28 ق‌ظ »
باید به محیط متنی بری و اون فایل bin رو احرا کنی. خیلی راحت نصب می‌شه. در ضمن راهنمای نصبش هم به فارسی و انگلیسی در اینترنت موجوده.
اگه این ارسال بهت کمک کرد، دنبال دکمهٔ تشکر نگرد. به جاش تو هم به جامعهٔ آزادت کمک کن

آفلاین محمدرضا ح.

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 3117
  • Your Future is our Past!
« پاسخ #19 : 20 اردیبهشت 1391، 12:31 ق‌ظ »
من هم با انویدیا جی فورس 7000m مشکل دارم! البته مهم نیست بدون نصب درایور هم میتونم کار کنم ولی وضوح تصویر خیلی افتضاحه (بدون شک فقط تو کامندلاین راحتم :D )
قاضی : تو السالوادور چه کار میکردی؟
چه‌گوارا : آفتاب میگرفتم
قاضی : پس چرا ساختمان دادگستری رو منفجر کردی؟
چه‌گوارا : جلوی آفتاب رو گرفته بود

آفلاین fifaafc

• Newbie
  • *
  • ارسال: 1
« پاسخ #20 : 30 تیر 1393، 04:28 ب‌ظ »
با سلام خدمت شما
12.04 نصب کردم گرافیکم نصب کردم همه چیز خوب بود تا اینکه دیگه وارد نشدم روی صفحه tty گیر کردم startx  هم که میزنم میگه no screen mode  گرافیک nvidia gforce 6200  تازه tty هم نوشته هاش برعکسه
دستورات زیر هم انجام دادم نشد
sudo apt-get install nvidia-current-updates
sudo apt-get nvidia-current