انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: فلسفه پارتیشن Home ؟!!! [ حل شد ]  (دفعات بازدید: 5050 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین سرعت

• Newbie
  • *
  • ارسال: 10
پاسخ به: فلسفه پارتیشن Home ؟!!! [ حل شد ]
« پاسخ #15 : 28 اسفند 1387، 12:56 ق‌ظ »
اگه به /var/cache/apt/archives مراجعه کنید می‌بینید که تمام آرشیوهای deb که دانلود کردین اونجا هستش. حالا برای من سؤال پیش می‌یاد که اگه از این فلدر back up بگیریم و لینوکس جدید نصب کنیم و back upها رو به فلدر archives منتقل کنیم بازم برای add/remove کردن برنامه‌ها باید به اینترنت وصل شیم؟
سلام
شما می تونین با با راهنمای اینجا یه مخزن بسازین و به مخازنتون اضافه کنین و یا aptoncd رو نصب کنین و یک سی دی از این بسته ها تهیه کنین و بعد به مخازن اضافش کنین و از این بسته ها استفاده کنین.:D

سلام

خیلی جالب بود، دستت درد نکنه. فقط یه سؤال اگه بخوام فقط پکیج‌های موجود در debs خودم رو نصب کنم چه کاری باید انجام بدم؟ چون توی add/remove و synaptic package manager پکیج‌های دیگه رو هم نشون می‌ده. در ضمن دستور زیر

sudo apt-cdrom add
sudo apt-get install dpkg-dev

کار نکرد یعنی تو سی‌دی نبود ولی تو debs خودم بود و از اونجا نصب کردم و وسط نصب از من خواست که cd اوبونتو رو تو دستگاه بذارم تا dependencies رو نصب کنه. حداقل تو سیستم من باید dpkg-dev رو از اینترنت بگیرم و سی دی به تنهایی جواب نمی‌ده.

آفلاین Alinn

• High Hero Member
  • *
  • ارسال: 1440
  • هدیه فاتحه شما برای روح پدرم تسلای دلم خواهد بود:)
    • کاوش‌های من
« پاسخ #16 : 28 اسفند 1387، 01:45 ب‌ظ »
سلام
اگه می خواین همشو نصب کنین این دستور
sudo dpkg -i *.debاما اگه می خواین تو سیناپتیک فقط اون بسته ها بیاد می تونین مخازن دیگه رو غیرفعال کنین.نمی دونم شاید راه دیگه ای باشه و اوستا ها بدونن:-X
مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب
در دلم هستی و بین من و تو فاصله هاست
اللهم عجل لولیک الفرج

کاوش‌های من

آفلاین voltan

• Sr. Member
  • *
  • ارسال: 300
    • Persian Xoops Project
« پاسخ #17 : 31 اردیبهشت 1388، 03:04 ب‌ظ »
من چطوری میتونم توی کوبونتو Mount Point رو تغییر بدم؟