انجمن‌های فارسی اوبونتو

لطفاً به انجمن‌ها وارد شده و یا جهت ورود ثبت‌نام نمائید

لطفاً جهت ورود نام کاربری و رمز عبورتان را وارد نمائید

نویسنده موضوع: تو میزکار من (xfce)دیگه دکمه های مینیمایز و بستن صفحه نیست  (دفعات بازدید: 3850 بار)

0 کاربر و 1 مهمان درحال مشاهده موضوع.

آفلاین یاسین!

• Full Member
  • *
  • ارسال: 154
  • Ubuntu 12.04 - Fedora 20
سلام.

تو میزکار من دیگه دکمه های مینیمایز و بستن صفحه دیگه نیست، آیکون ها توی پنل بالا نمیاد و پس زمینه کانکی ام هم سیاه شده. نتونستم علتشو بفهمم. میشه راهنماییم کنید؟

(عکس دسکتاپم رو سنجاق کردم)

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 2489
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
سلام.

تو میزکار من دیگه دکمه های مینیمایز و بستن صفحه دیگه نیست، آیکون ها توی پنل بالا نمیاد و پس زمینه کانکی ام هم سیاه شده. نتونستم علتشو بفهمم. میشه راهنماییم کنید؟

چه طوری xfce نصب کردی؟از اول اینجوری بود؟یه توضیح خوب بده :)
این اتفاق معمولا وقتی میفته که window manager درست کار نمیکنه
compiz config manager نصب نکردی؟ یا kwin ؟یا همچین چیزایی؟ :)
alt+ctrl+F1 رو بزن و لاگین کن و این کد رو بزن ببینیم وضعیت چه طوره
xfwm4 --replaceاگه با موفقیت انجام شد alt+ctrl+F7 رو بزن تا برگردی به محیط گرافیگی و احتمالا مشکل باهاش حل بشه
« آخرین ویرایش: 12 تیر 1393، 03:16 ب‌ظ توسط علیرضاامیرصمیمی »

آفلاین یاسین!

• Full Member
  • *
سلام.

چه طوری xfce نصب کردی؟از اول اینجوری بود؟یه توضیح خوب بده :)
این اتفاق معمولا وقتی میفته که window manager درست کار نمیکنه
compiz config manager نصب نکردی؟ یا kwin ؟یا همچین چیزایی؟ :)
alt+ctrl+F1 رو بزن و لاگین کن و این کد رو بزن ببینیم وضعیت چه طوره
xfwm4 --replaceاگه با موفقیت انجام شد alt+ctrl+F7 رو بزن تا برگردی به محیط گرافیگی و احتمالا مشکل باهاش حل بشه

پ.ن : کاش یه تاپیک جدا زده بودی برای مشکلت :) اینجوری احتمال زودتر به جواب رسیدن بیشتره

ممنون از راهنماییتوت. درست شد.

دستوری که گفته بودید چه کار می کنه؟ ایراد کار از کجا بود؟ چی شد که درست شد؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
خدارو شکر :)
این دستور windiws manager رو فعال میکنه یا اگر windows manager دیگه ای در حال کار باشه جایگزینش میکنه

آفلاین یاسین!

• Full Member
  • *
خدارو شکر :)
این دستور windiws manager رو فعال میکنه یا اگر windows manager دیگه ای در حال کار باشه جایگزینش میکنه
الان که سیستمم خاموش روشن شد باز همون جور شد!
هر دفعه باید این دستورو بزنم؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
یالعجب! چرا بالا نمیاد خودش؟
چیزی رو دستکاری کردی؟چه طوری xfce رو نصب کردی؟توزیعت چیه؟
خروجی این دستور رو بذار
cat /etc/xdg/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xm­l/xfce4-session.xmlراه حل موقت اینه که دستور زیر رو بذار تو استارت آپ
xfwm4 --replace

آفلاین یاسین!

• Full Member
  • *
یالعجب! چرا بالا نمیاد خودش؟
چیزی رو دستکاری کردی؟چه طوری xfce رو نصب کردی؟توزیعت چیه؟
خروجی این دستور رو بذار
cat /etc/xdg/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xm­l/xfce4-session.xmlراه حل موقت اینه که دستور زیر رو بذار تو استارت آپ
xfwm4 --replace

نه، کلا چیزی رو دستکاری نکردم و نه kwin و نه مشابهش رو ریختم. از اوبونتو ۱۲.۰۴ استفاده می کنم و xface رو با ترمینال نصب کردم.

خروجی دستور:

<channel name="xfce4-session" version="1.0"><property name="general" type="empty"><property name="FailsafeSessionName" type="string" value="Failsafe"/></property><property name="sessions" type="empty"><property name="Failsafe" type="empty"><property name="IsFailsafe" type="bool" value="true"/><property name="Count" type="int" value="5"/><property name="Client0_Command" type="array"><value type="string" value="xfwm4"/></property><property name="Client0_PerScreen" type="bool" value="false"/><property name="Client1_Command" type="array"><value type="string" value="xfce4-panel"/></property><property name="Client1_PerScreen" type="bool" value="false"/><property name="Client2_Command" type="array"><value type="string" value="Thunar"/><value type="string" value="--daemon"/></property><property name="Client2_PerScreen" type="bool" value="false"/><property name="Client3_Command" type="array"><value type="string" value="xfdesktop"/></property><property name="Client3_PerScreen" type="bool" value="false"/><property name="Client4_Command" type="array"><value type="string" value="xfce4-settings-helper"/></property><property name="Client4_PerScreen" type="bool" value="false"/></property></property><property name="splash" type="empty"><property name="Engine" type="string" value=""/></property></channel>

اون کد رو چطور توی استارتاپ بذارم؟

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من
همیشه توصیه من این هست که اگر میزکاری خوشتون میات بعد از این که تستش کردید،توزیع مربوط بهش (مثل زوبونتو)رو نصب کنید تا مشکلات عجیب نداشته باشید باهاش ;)

اول این کدی رو که میذارم امتحان کن (یه وقتایی توی کپی شدن تو ترمینال ممکنه حروفش بینش فاصله بیفته و خطا بده!چک کن حتما)و بعد ری استارت کن و اگه جواب نداد بذارش تو استارت آپ
cp /etc/xdg/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xm­l/xfce4-session.xml ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-x­ml/xfce4-session.xmlبرای گذاشتن کد xfwm4 --replace در استارت آپ وارد این مسیر بشو
setting manager>session and startup
بعد وارد تب application auto start بشو و بعد پایین پنجره add رو بزن و کد رو وارد قسمت command بگذار و بقیه فیلدها رو هم هر چی خواستی بنویس :D و سیو کن

آفلاین یاسین!

• Full Member
  • *
همیشه توصیه من این هست که اگر میزکاری خوشتون میات بعد از این که تستش کردید،توزیع مربوط بهش (مثل زوبونتو)رو نصب کنید تا مشکلات عجیب نداشته باشید باهاش ;)

اول این کدی رو که میذارم امتحان کن (یه وقتایی توی کپی شدن تو ترمینال ممکنه حروفش بینش فاصله بیفته و خطا بده!چک کن حتما)و بعد ری استارت کن و اگه جواب نداد بذارش تو استارت آپ
cp /etc/xdg/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-xm­l/xfce4-session.xml ~/.config/xfce4/xfconf/xfce-perchannel-x­ml/xfce4-session.xmlبرای گذاشتن کد xfwm4 --replace در استارت آپ وارد این مسیر بشو
بعد وارد تب application auto start بشو و بعد پایین پنجره add رو بزن و کد رو وارد قسمت command بگذار و بقیه فیلدها رو هم هر چی خواستی بنویس :D و سیو کن
کد اول تاثیری نکرد و کد دوم رو هم گذاشتم تو استارتاپ اما الان وقتی بالا میاد همچنان همون مشکل وجود داره. چیکار کنم؟ راه حلی مونده؟

آفلاین امیرحسین گودرزی

• ناظر انجمن
  • *
  • ارسال: 743
  • Devops engineer and AI enthusiastic
علاوه بر XFCE یونیتی یا چیزای دیگه هم نصبه؟ منظورم از چیزای دیگه محیط‌های گرافیکی دیگه‌ست

آفلاین علیرضاامیرصمیمی

• ناظر انجمن
  • *
  • Arch Linux + KDE
    • وبسایت شخصی من

کد اول تاثیری نکرد و کد دوم رو هم گذاشتم تو استارتاپ اما الان وقتی بالا میاد همچنان همون مشکل وجود داره. چیکار کنم؟ راه حلی مونده؟
عجیبه!باید دید چرا داخل استارت آپ اجرا نمیشه ولی دستی اجرا میشه!
حالا یه کم تاخیر داخلش ایجاد کنیم ببینیم چی میشه اینجوری بعد از ۳۰ ثانیه اجرا میشه
sleep 30 && xfwm4 --replace
علاوه بر XFCE یونیتی یا چیزای دیگه هم نصبه؟ منظورم از چیزای دیگه محیط‌های گرافیکی دیگه‌ست
آره فکر کنم کنار میزکارهای دیگه نصب کردند و اینجا یه مشکلی به وجود آورده